Autor Wątek: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder  (Przeczytany 347170 razy)

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #2025 dnia: 02 Czerwiec 2023, 14:16:02 »
Cześć! Szybkie pytanko: czy miał ktoś może problem z NZ, że nie trzymał ustawień? Tzn. na tej samej kawie, w tych samych warunkach trzeba go przestawić już kolejnego dnia i to dość znacząco, o 3-4 kreski na zakresie. Ma ktoś jakiś pomysł, co by mogło być przyczyną? Był oczywiście czyszczony i nie pomogło za bardzo... :mhh: ::)


Nie wiem czy to problem, ale ja jakiś dwa tygodnie temu miałem podobnie, że na tej samej kawie musiałem przedstawiać z dnia na dzień młynek na drobniej, tak że doszedłem do końcówki fine. Czyściłem parę razy i problem się powtarzał, zaczęłam się  bać, iż mi ustawień braknie, ale po ostatnim czyszczeniu wyciągnąłem te sprężynki i tam  jeszcze wydmuchałem i nie wiem czy to właśnie to  pomogło czy to kawa się zmieniła, lub pogoda, ale jak na razie jest ok. Tak ogólnie to na przykład jak mam 0.5 kg. tej samej kawy to co jakiś czas minimalnie reguluję, szczególnie przy końcówce  paczuszki, ale to chyba już normalny proces:) Też chyba częściej się reguluje młynek jak temperatura w pokoju/kuchni jest niestabilna, szczególnie jak na zewnątrz jest wiosenna pogoda, raz ciepło raz chłodno, sucho/wilgotnie. 

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #2026 dnia: 02 Czerwiec 2023, 21:41:54 »
U mnie z kolei między pierwszą a drugą kawą (danego dnia) jest różnica kilku kropek (czas mi wzrasta od 25 do 35 sekund). Mimo, iż zaczynam od zmielenia i wyrzucenia kilku gramów kawy.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #2027 dnia: 03 Czerwiec 2023, 11:54:49 »
Zdaje się to normalne. W kawiarni trzeba ustawiać młynek mniej wiecej co godzinę kilka stopni drobniej.  temperatura ziaren i żaren się drastycznie zmienia w lato. Tez ciemniejsze ziarna, może troszke gorszej jakosci tez szybciej wietrzeją. Ostanio miałem tanią srednio ciemną Kolumbie od H*** i już po miesiacu dużo straciła. Trochę jaśniejsza Etiopia od Sweven palona 15 lutego dalej wręcz poraża słodyczą i intensywnością.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5304
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #2028 dnia: 19 Czerwiec 2023, 22:10:13 »
Słodziaki:
》tertium non datur《

Offline Marcin_med

  • Wiadomości: 140
  • Ekspres: LM linea micra
  • Młynek: NZ
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #2029 dnia: 25 Czerwiec 2023, 07:58:40 »
Jaka będzie ostateczna cena za niche duo z 1 kompletem żaren po wszystkich opłatach?

Offline cpu

  • Wiadomości: 333
  • Ekspres: Lelit Bianca, Aeropress, Prismo, Chemex, Gabi Master A, Clever Dripper
  • Młynek: Kinu M47 / Niche Zero / MYM54
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #2030 dnia: 29 Czerwiec 2023, 13:08:50 »
Nie wiem jak z podatkami ale wychodzi 3525 zł (przez Revoluta) za Duo z oboma żarnami i przesyłką, do tego podatek - VAT pewnie wiec + 23% od ceny zakupu jakies 650-700 zł. Jakoś bardziej do mnie ich system przemawia niż G-IOTA PRO83.
« Ostatnia zmiana: 29 Czerwiec 2023, 14:17:49 wysłana przez cpu »

Offline Cob Mężczyzna

    • Brak
  • Wiadomości: 350
  • Ekspres: Do wyboru do koloru ;)
  • Młynek: Też już kilka jest ;)
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #2031 dnia: 29 Czerwiec 2023, 19:22:14 »
Przywalilem trochę testów z byłym pro64 Marcina zarówno z tymi na focie jak i arco, g-iota jest doskonała... ale ... jeszcze musi popracować na ergonomią i walorami użytkowymi, to wciąż chińczyk cena zgodna i jakość też, ale nie należy wymagac finezji  :hihihi:

32543F02-D00B-48DD-8F78-37FFF3EA37E7.jpeg

Offline cpu

  • Wiadomości: 333
  • Ekspres: Lelit Bianca, Aeropress, Prismo, Chemex, Gabi Master A, Clever Dripper
  • Młynek: Kinu M47 / Niche Zero / MYM54
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #2032 dnia: 29 Czerwiec 2023, 19:54:59 »
Przywalilem trochę testów z byłym pro64 Marcina zarówno z tymi na focie jak i arco, g-iota jest doskonała... ale ... jeszcze musi popracować na ergonomią i walorami użytkowymi, to wciąż chińczyk cena zgodna i jakość też, ale nie należy wymagac finezji  :hihihi:

 [ Invalid Attachment ]

Duzo samemu palisz w tej IKAWIE? Tam dosyc maly batch jest i ta ich oplata. A odnosnie meritum - dokladnie to mialem na mysli workflow jakos bardziej mnie przekonuje w przypadku Niche, i w przypadku zakupu dodatkowych SSP pod espresso koszty te same.

Offline Cob Mężczyzna

    • Brak
  • Wiadomości: 350
  • Ekspres: Do wyboru do koloru ;)
  • Młynek: Też już kilka jest ;)
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #2033 dnia: 30 Czerwiec 2023, 00:06:08 »
Przepaliłem ok 15 kg  :evil:
Dobra maszyna, trochę zależna od powietrza dostarczanego do "wdechu", niemniej w mojej ocenie ultra powtarzalna, dobra jakość zairen daje + ws. nasze palarnie
choć kupuję tam 80% zairenek ;) w maszynce naciskasz enter i ziarenko magicznie się ogarnia, ponieważ wypalenie 300g
7412FAAA-9436-40CE-A320-CFCFFF5DAF6F.jpeg

wymaga ok godziny to  teraz patrzę na bulleta, walę 60g in out zależnie od ziarna....
pod przelew wychodzi perfekcyjnie, pod espresso trzeba mieć wiedzę ale i tak na początek rewelacja ... tyle że trzeba pamiętac że ziareno dojrzewa +- 5-10 dni ;)
... będziesz miał pytania wal pw

Offline cpu

  • Wiadomości: 333
  • Ekspres: Lelit Bianca, Aeropress, Prismo, Chemex, Gabi Master A, Clever Dripper
  • Młynek: Kinu M47 / Niche Zero / MYM54
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #2034 dnia: 30 Czerwiec 2023, 09:32:02 »
Tak, tak - mam akurat Sandboxa, ale bralem pod uwage IKAWE ze wzgledu na wyglad no i brak dymu - tylko troche maly wsad. W Sandboxie 125 gr to ze wszystkim 9-10 min (chlodze na CBC-101 od gene caffee). No i jest jak mowisz dobre ziarna, troche czasu i jest. Wiec 1 kg ziaren to dla mnie ze sprzataniem itp. lekko ponizej 2 godzin. No nic koniec sierpnia wysylka Duo - zobaczymy jak sie bedzie spisywal.
« Ostatnia zmiana: 30 Czerwiec 2023, 09:35:47 wysłana przez cpu »

Offline MatteuszS

  • Wiadomości: 236
  • Ekspres: SDB, AP, V60, Clever
  • Młynek: DF83, SD40, 1zpresso Q2, komeś
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #2035 dnia: 04 Wrzesień 2023, 10:19:05 »
Czy jest mi w stanie ktoś powiedzieć jaką wysokość ma podkładka która jest pomiędzy żarnem a dyskiem NFC? Thank you from the mountain.  [emoji38]

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #2036 dnia: 04 Wrzesień 2023, 10:36:45 »

To czarne ze zdjęcia poprawej? 7,92mm

Offline MatteuszS

  • Wiadomości: 236
  • Ekspres: SDB, AP, V60, Clever
  • Młynek: DF83, SD40, 1zpresso Q2, komeś
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #2037 dnia: 04 Wrzesień 2023, 10:47:43 »
Tak dokładnie, to czarne po prawej dzięki. :D

Miek

  • Gość
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #2038 dnia: 30 Listopad 2023, 20:10:13 »
Podpowie ktoś ile wychodzi całkowity koszt niche zero do Polski? A może lepiej przez znajomych z UK?

Offline Paolo

  • Wiadomości: 123
  • Ekspres: Sage Oracle
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #2039 dnia: 01 Grudzień 2023, 23:33:57 »
Mi wyszło za Zero 3200 pln z transportem i opłatami

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi