Forum > Kawiarnie, bary, punkty z kawą

Na kawę w Warszawę

(1/71) > >>

Poe:
Nie ma co ukrywać, że co stolica, to stolica, siłą rzeczy obfituje (w stosunku do reszty Polski) w miejsca, gdzie można wypić dobrą, albo naprawdę dobrą kawę.

Ze swoich testów mogę polecić przede wszystkim Filtry Cafe, obok Filtrów, ul. Niemcewicza. Prócz dobrych kaw (przede wszystkim z Dropa, ale nie tylko) w postaci espresso i pochodnych oraz alternatyw - drip, chemex, syfon, aero, panuje tam bardzo przyjemna atmosfera - wszyscy się znają, a jak się nie znają, to szybko się poznają. Można pogadać, popytać (tu ukłony zwłaszcza w stronę Patryka, z którym najczęściej się widuję, jak bywam w Warszawie na zjazdach i stołuję się w Filtrach) + co niedzielę rano organizują darmowe cuppingi. mankamentem może być delikatna ciasnota, zwłaszcza w godzinach popołudniowych w weekendy.

Drugim miejscem, które miałem okazję odwiedzić, to słynne Ministerstwo Kawy. Lokal ciut większy niż Filtry, stawiają przede wszystkim na Koppi, ale nie tylko. Dripy smaczne, ale czułem się tam mniej "domowo", a bardziej jak właśnie w takiej nowoczesnej kawiarni w metropolii. Raz ze względu na wystrój, dwa, ze względu na obsługę, choć jest to bardzo subiektywne odczucie.

Nie byłem jeszcze w nowootwartej kawiarni - Kawki Na Stawki. Podobno nieźle. Jest jeszcze Relaks (i Relax, choć o tej opinie słyszałem różne, nie wiem, nie byłem) i pewnie jeszcze kilka innych. : )

KrzychK:
Tak, Filtry to klasa! Choć wystrój nie każdemu musi podejść  ;)
ale nie tylko w/w lokalizacjami człek żyje.

Mogę spokojnie polecić Cafe Kafka Oboźna 3 (Powiśle, przy Topiel), fajne miejsce choć jak dla mnie (purysty) to zbyt duży kładą nacisk na jedzonko (a nie tylko kawę). Ramirez dobrą robotę tam odwala.

W okolicach Ronda Dmowskiego, na Pańskiej 99 mogę polecić Cafe Pańska.

kafcio:
Dodałbym kilka 'obowiązkowych' pozycji :) :

Relaks - ul. Dąbrowskiego/róg Puławska 48
Ministerstwo Kawy - przy pl. Zbawiciela/Marszałkowska 27/35
My'o'my - Szpitalna 8
Kawki na Stawki - Stawki 2a

Poe:
Poza My'o'my wspomniałem już o nich ; ) ale fajnie, że podałeś od razu dokładne adresy, kafcio!

barista:
Czy byliście w Kawkach na Stawkach? Jak wrażenia? Warto nie warto?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej