Forum > Kawiarnie, bary, punkty z kawą

Herbata do kawy

(1/4) > >>

nowicjusz:
Miałem dzisiaj dla mnie nowe doświadczenie :)
Dostałem do espresso .... herbatę.
Mianowicie znalazłem sobie w Murcji (Hiszpania) kawiarnie speciality. Zamówiłem espresso i zamiast wody dostałem taki naparstek herbaty.
Gość co mi to przy barze podawał powiedział, że to schłodzona (trochę chłodniejsza niż powietrze, nie zimna) pakistańska herbata. Zaznaczył kilka razy, że bez cukru.
Chyba wyglądałem na turystę z USA :) Oczywiście zaznaczył też, żeby wypić najpierw bo chodzi o wyzerowanie kubków smakowych.
Nie zapytałem co to za herbata bo dzieci chciały iść. Jednak... zadanie tej herbaty w 100% spełnione. A i ciekawie podane

Spotkaliście się z czymś takim? Testowaliście takie herbaty? Jakieś sugestie?

Oczywiście wiem, ze odbiór mam zafałszowany bo:

* to było pierwsze dobre espresso od 5 dni. Dobre bo resztę piłem aby uzupełnić kofeinę. Mieszałem z mlekiem i popijałem wodą :ogien:
* nie wziąłem swojej kawy, nawet przelewu
* espresso było dobrze przygotowane
* na wakacjach wszystko smakuje lepiej  :D
Jak ktoś będzie w Murcji to kawiarnia jest obok katery. https://cafelab.es
Filie mają też w Cartagenie (gdzie wypije drugą dobrą kawę tego wyjazdu zapewne  ).

Antonio:
Przepraszam, jeśli nie na temat. Dostałem wczoraj próbki ciekawych herbat. Wyglądają ładnie, pachną ładnie, niektóre są mieszankami z dodatkami aromatycznych kwiatów itp., ale... Przed chwilą zaparzyłem, wypiłem kilka łyków. Po dłuższej chwili stwierdzam, że to nie dla mnie. Mam obok siebie: kubek z herbatą i zaparzony kilka godzin temu napar z kawy z Ekwadoru. Kawa wygrywa, choć nie jest gorąca i stoi na stole pół dnia. Aromat herbaty wywołuje we mnie jakąś reakcję obronną, może nawet wymiotną -- czuję, że to obcy, niepożądany, niezbyt fajny aromat... Kawa jest intensywna, prawdziwa, mocna, szczera ;). Herbata pachnie trawą i herbatą, a dodatek kwiatów tylko ten efekt wzmaga. Jedyna herbata jaka mi smakuje to indyjski Chai ;). Chyba zatem podchodzę do tego tematu jak typowy nowicjusz do kawy: "duże latte z syropem poproszę!"

Jka57:

--- Cytat: Antonio w 20 Marzec  2024, 21:20:48 ---Herbata
--- Koniec cytatu ---

A piłeś to? ostatnie wpisy

https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=432.45

Ja przebywając ćwierć wieku w Afryce (Namibia RPA) po powrocie na stałe do kraju za czorta nie mogłem i nie mogę przemóc się do herbaty dopiero to z tego tematu przypasowało mi na tyle że teraz na noc robię sobie kubek tej Cascary
W Afryce pijałem herbatą o wdzięcznej nazwie five roses.

Jka

ikpara:

--- Cytat: nowicjusz w 20 Kwiecień  2023, 11:47:45 ---Oczywiście zaznaczył też, żeby wypić najpierw bo chodzi o wyzerowanie kubków smakowych.
Nie zapytałem co to za herbata bo dzieci chciały iść. Jednak... zadanie tej herbaty w 100% spełnione.
--- Koniec cytatu ---
Kucharze też mają swoje sposoby na wyzerowanie kubków smakowych, jeden hotelarz kiedyś mi o tym opowiadał i twierdził, że jednym z lepszych jest przepłukanie ust piwem.
A herbata w Hiszpanii swoją drogą to jest niespotykane zjawisko, jak córka studiowała w Hiszpanii to co jakiś czas przesyłaliśmy jej herbatę.

Antonio:
Cascara to nie herbata ale też nie dla mnie :). Może akurat ta wspomniana przeze mnie jest aromatyzowana jakoś za bardzo? Po tylu latach bliskiego obcowania z kawą nie cierpię żadnego sztucznego aromatu. Szukamy w kawie aromatów, przebieramy w setkach jej aromatów... Daje to potem większą wrażliwość :).

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej