Autor Wątek: Ceado e37S vs Mahlkonig e65 vs Eureka Helios  (Przeczytany 2558 razy)

skansen

  • Gość
Odp: Ceado e37S vs Mahlkonig e65 vs Eureka Helios
« Odpowiedź #15 dnia: 19 Luty 2023, 15:35:20 »
Zależy mi przede wszystkim na smaku kawy, braku grudek, niskiej głośności, szybkość nie ma znaczenia.
Przy takich kryteriach Ceado E37S wydaje się być sensownym wyborem... Oprócz oczekiwanych cech ma świetną regulacje grubość przemiału - łatwą w obsłudze, powtarzalną a czyszczenie żaren i komory mielenia odbywa się bez utraty ustawień...
Przecież te cechy ma większość obecnie sprzedawanych młynków. Gdzie tutaj przewaga Ceado?

Odnosiłem się do młynków omawianych w tym wątku, nie do wszystkich obecnie sprzedawanych. Przewagę Ceado widzę przede wszystkim w tych dwóch obszarach:
- pracuje on wyczuwalnie ciszej, gumowe elementy i cała wyciszona konstrukcja "robi robotę",
- regulacja też lepsza niż w dwóch pozostałych. Po czyszczeniu żaren mamy od razu powrót do wcześniejszych nastaw.


Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 791
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Ceado e37S vs Mahlkonig e65 vs Eureka Helios
« Odpowiedź #16 dnia: 19 Luty 2023, 15:56:26 »
Trudno znależć słabe punkty w Ceado, mnie zniechęcił jedynie rozmiar młyna. Ale jak komuś to nie przeszkadza, to nie ma co szukać dalej...




Offline Jozin von Bazin

  • Wiadomości: 480
Odp: Ceado e37S vs Mahlkonig e65 vs Eureka Helios
« Odpowiedź #17 dnia: 19 Luty 2023, 16:17:49 »
Zależy mi przede wszystkim na smaku kawy, braku grudek, niskiej głośności, szybkość nie ma znaczenia.
Przy takich kryteriach Ceado E37S wydaje się być sensownym wyborem... Oprócz oczekiwanych cech ma świetną regulacje grubość przemiału - łatwą w obsłudze, powtarzalną a czyszczenie żaren i komory mielenia odbywa się bez utraty ustawień...
Przecież te cechy ma większość obecnie sprzedawanych młynków. Gdzie tutaj przewaga Ceado?

Odnosiłem się do młynków omawianych w tym wątku, nie do wszystkich obecnie sprzedawanych. Przewagę Ceado widzę przede wszystkim w tych dwóch obszarach:
- pracuje on wyczuwalnie ciszej, gumowe elementy i cała wyciszona konstrukcja "robi robotę",
- regulacja też lepsza niż w dwóch pozostałych. Po czyszczeniu żaren mamy od razu powrót do wcześniejszych nastaw.


W Eurekach, NS, Va też żarna  można zmienić, wyczyścić bez wpływu na ustawienia, niektóre serie też cicho mielą.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Ceado e37S vs Mahlkonig e65 vs Eureka Helios
« Odpowiedź #18 dnia: 19 Luty 2023, 18:35:34 »
W Eurekach, NS, Va
Można, ale inaczej. Inaczej wygląda też regulacja położenia ruchomego żarna.

Offline Artisz Mężczyzna

  • Wiadomości: 578
  • Ekspres: VBM Super Electronic, Bellezza Bellona
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense, Eureka Zenith 75RS
Odp: Ceado e37S vs Mahlkonig e65 vs Eureka Helios
« Odpowiedź #19 dnia: 20 Luty 2023, 08:31:41 »
Nic specjalnego. Użyłem jednego guzika bez timera ;). Jakoś nie dałem rady zrobić takiej sztuczki z fajnym skądinąd młynkiem NS/Eureka.
W młynku Eureka np. tym co ja posiadam guzik jest naciskany kolbą. Jeżeli naciśniesz przez chwilę to zmieli czasowo, a jak przytrzymasz kolbę żeby naciskała guzik cały czas to młynek przechodzi w tryb manualny i mieli dopóki nie odsuniesz kolby. 😉

Offline nike21 Mężczyzna

  • Wiadomości: 84
  • Ekspres: Lelit Bianca V3
  • Młynek: Ceado E37J
Odp: Ceado e37S vs Mahlkonig e65 vs Eureka Helios
« Odpowiedź #20 dnia: 20 Luty 2023, 08:59:43 »
Trudno znależć słabe punkty w Ceado, mnie zniechęcił jedynie rozmiar młyna. Ale jak komuś to nie przeszkadza, to nie ma co szukać dalej...


Moim zdaniem Ceado w tym zestawieniu wygląda najbardziej, hmm, kompatybilnie.



 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi