Autor Wątek: Ceado e37S vs Mahlkonig e65 vs Eureka Helios  (Przeczytany 2578 razy)

Offline matiass

  • Wiadomości: 6
  • Ekspres: Gaggia Classic
Ceado e37S vs Mahlkonig e65 vs Eureka Helios
« dnia: 07 Luty 2023, 12:38:17 »
Cześć
Przymierzam się do zakupu młynka do domu. Ilości kaw niewielkie, do 3-4 dziennie. Przekopałem co najmniej 3/4 internetu ale trochę się już gubię w tym wszystkim i chciałbym się poradzić;]

Nie wiem czy widzieliście porównanie tych młynków na youtubie. Nie mogę dodać odnośnika. Recenzenci (niemieccy) doszli do wniosku, że kawa z heliosa jest płaska, z ceado niezła ale z mahlkoniga to już niebo w gębie. Nie mam doświadczenia w testowaniu młynków ale zalatuje mi to niemieckim propagowaniem niemieckich produktów. Nie żebym miał coś do nich ale już sporo tego typu testów widziałem.

Miał ktoś z Was możliwość porównania tych młynków?
Zależy mi przede wszystkim na smaku kawy, braku grudek, niskiej głośności, szybkość nie ma znaczenia. Opcja GBW jest chyba zdecydowanie w tej chwili zbyt droga, a młynki tej klasy i tak mają bardzo dobrą powtarzalność.

Czy byłby sens dopłacania do większych wersji żaren? 65 vs 75 vs 80? Albo do innego rodzaju żaren? Eureka oferuje jako opcje diamentowe, tytanowe, czerwone i jeszcze chyba jakieś inne.

Dzięki!
Mateusz

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4864
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Ceado e37S vs Mahlkonig e65 vs Eureka Helios
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Luty 2023, 13:12:21 »
Możesz też się zainteresować młynkami G-RISTO W (ZF64) z programowaniem wagi zmielonej porcji kawy, z żarnami tytanowymi. Są u nas dostępne od ręki. Opinie znajdziesz na Forum.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10596
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Ceado e37S vs Mahlkonig e65 vs Eureka Helios
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Luty 2023, 17:14:03 »
Zależy mi przede wszystkim na smaku kawy, braku grudek, niskiej głośności, szybkość nie ma znaczenia.
E37S bardzo dobrze pasuje do tych wymagań.

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1443
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Ceado e37S vs Mahlkonig e65 vs Eureka Helios
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Luty 2023, 17:22:39 »
A jaki jest budżet na ten młynek bo to istotna informacja ?

Offline matiass

  • Wiadomości: 6
  • Ekspres: Gaggia Classic
Odp: Ceado e37S vs Mahlkonig e65 vs Eureka Helios
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Luty 2023, 17:36:34 »
G-RISTO widziałem, świetna opcja ale mojej Żonie się nie podoba, więc odpadł jak kilka innych fajnych młynków;]

Ceado wydaje się faktycznie bezpiecznym wyborem, wizualnie szału nie ma ale chyba do przełknięcia;] Co do grudek to jeszcze widziałem, że w Heliosie były z tym problemy. Pisałem do producenta, mówił, że tylko na początku produkcji 80 były z tym problem ale 65 i 75 nie miały tych problemów. W recenzjach na YT widziałem, że trochę grudek jest w 65, recenzent zalecał wdt, nie wiem czy to kwestia dotarcia żaren czy one po prostu tak mają.

Co do budżetu to najlepiej 6-8k, ale jak ktoś mnie przekona, że warto, to mogę dołożyć.

Aha, nie pisałem tego wcześniej bezpośrednio, ale chcę młynek z hopperem, opcje SD odpadają.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5329
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Ceado e37S vs Mahlkonig e65 vs Eureka Helios
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Luty 2023, 09:44:01 »
Ceado wydaje się faktycznie bezpiecznym wyborem, wizualnie szału nie ma ale chyba do przełknięcia;
Lepiej nie szukaj młynka w tym kontekście.

37s jest dla mnie okay (WDT konieczność) do tego stopnia, z kiedyś kupię Kafateka Conical MC5 (chyba jeden z najbrzydszych młynków na świecie), a Ceado zostawię.
« Ostatnia zmiana: 08 Luty 2023, 09:46:06 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Jozin von Bazin

  • Wiadomości: 480
Odp: Ceado e37S vs Mahlkonig e65 vs Eureka Helios
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Luty 2023, 10:59:12 »
Ja bym poczekał. Ma wejść w tym roku nowy Mazzer, czy La Marzocco single dose dopasowany do Micra.
Jak ma być piękna dystrybucja to Nuova Simonelli / Victoria Arduino MDJ.

Offline matiass

  • Wiadomości: 6
  • Ekspres: Gaggia Classic
Odp: Ceado e37S vs Mahlkonig e65 vs Eureka Helios
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Luty 2023, 20:46:56 »
Ceado wydaje się faktycznie bezpiecznym wyborem, wizualnie szału nie ma ale chyba do przełknięcia;
Lepiej nie szukaj młynka w tym kontekście.
U mnie nie jest to takie proste;]

Dzięki za podpowiedzi, tego MDJ nie znałem, pomyślę o nim, jest też w chromie;] Młynek będzie sparowany z Rocketem R58.

Ja bym poczekał. Ma wejść w tym roku nowy Mazzer, czy La Marzocco single dose dopasowany do Micra.
Jak ma być piękna dystrybucja to Nuova Simonelli / Victoria Arduino MDJ.

W sumie na Mazzery nie patrzyłem, a jaki nowy młynek ma wyjść?

Z ciekawostek to jeszcze znalazłem nowość Anfim Luna

Offline Jozin von Bazin

  • Wiadomości: 480
Odp: Ceado e37S vs Mahlkonig e65 vs Eureka Helios
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Luty 2023, 22:10:26 »
W sumie na Mazzery nie patrzyłem, a jaki nowy młynek ma wyjść?
Nie wiem :) czytałem na jednym z forów, że ma być. Ma być też nowy młynek od Eureki grind by weight, z większymi żarnami niż Libra.

skansen

  • Gość
Odp: Ceado e37S vs Mahlkonig e65 vs Eureka Helios
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Luty 2023, 23:19:55 »
Zależy mi przede wszystkim na smaku kawy, braku grudek, niskiej głośności, szybkość nie ma znaczenia.
Przy takich kryteriach Ceado E37S wydaje się być sensownym wyborem... Oprócz oczekiwanych cech ma świetną regulacje grubość przemiału - łatwą w obsłudze, powtarzalną a czyszczenie żaren i komory mielenia odbywa się bez utraty ustawień...
« Ostatnia zmiana: 18 Luty 2023, 23:40:53 wysłana przez skansen »

Offline Cob Mężczyzna

    • Brak
  • Wiadomości: 351
  • Ekspres: Do wyboru do koloru ;)
  • Młynek: Też już kilka jest ;)
Odp: Ceado e37S vs Mahlkonig e65 vs Eureka Helios
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Luty 2023, 10:37:18 »
Zależy mi przede wszystkim na smaku kawy, braku grudek, niskiej głośności, szybkość nie ma znaczenia.
Przy takich kryteriach Ceado E37S wydaje się być sensownym wyborem... Oprócz oczekiwanych cech ma świetną regulacje grubość przemiału - łatwą w obsłudze, powtarzalną a czyszczenie żaren i komory mielenia odbywa się bez utraty ustawień...

Porwierdzam i ja  👍

Offline Jozin von Bazin

  • Wiadomości: 480
Odp: Ceado e37S vs Mahlkonig e65 vs Eureka Helios
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Luty 2023, 10:40:43 »
Zależy mi przede wszystkim na smaku kawy, braku grudek, niskiej głośności, szybkość nie ma znaczenia.
Przy takich kryteriach Ceado E37S wydaje się być sensownym wyborem... Oprócz oczekiwanych cech ma świetną regulacje grubość przemiału - łatwą w obsłudze, powtarzalną a czyszczenie żaren i komory mielenia odbywa się bez utraty ustawień...
Przecież te cechy ma większość obecnie sprzedawanych młynków. Gdzie tutaj przewaga Ceado?

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10596
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Ceado e37S vs Mahlkonig e65 vs Eureka Helios
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Luty 2023, 11:45:37 »
Gdzie tutaj przewaga Ceado?
Nie wiem czy to na temat, ale Ceado po prostu działa. Pewnie można to samo zrobić z każdym młynkiem, ale jednak nie zawsze...

« Ostatnia zmiana: 19 Luty 2023, 11:54:41 wysłana przez Antonio »

Offline Jozin von Bazin

  • Wiadomości: 480
Odp: Ceado e37S vs Mahlkonig e65 vs Eureka Helios
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Luty 2023, 15:00:44 »
Antonio, a co takiego specjalnego zostało zrobione w tym filmie?
Żeby nie było, uważam, ze e37s to fajny młynek.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10596
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Ceado e37S vs Mahlkonig e65 vs Eureka Helios
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Luty 2023, 15:15:28 »
Nic specjalnego. Użyłem jednego guzika bez timera ;). Jakoś nie dałem rady zrobić takiej sztuczki z fajnym skądinąd młynkiem NS/Eureka.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi