Autor Wątek: Kaffelogic 7e  (Przeczytany 7065 razy)

Offline svv Mężczyzna

  • Wiadomości: 108
    • Ukraińska społeczność kawowa
  • Ekspres: Domowa robota
  • Młynek: Bardzo stary
Odp: Kaffelogic 7e
« Odpowiedź #15 dnia: 06 Luty 2023, 19:23:18 »
Jeśli znajdę co najmniej 2-3-4 osoby chętne do zakupu Kaffelogic, to przywiozę pierwszą partię do Polski. Zrobię cenę dla forumowiczów przynajmniej o 100 euro niższą niż na „Rostrebel” i dodam dobrą kawę (kolumbijskiego różowego Bourbona La Divisa, bardzo mi się podoba). Siostra ma firmę w Polsce i zgłosiła się pomóc z importem jeśli nie często :).

linka do opisu kawy: https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=13050.15



Przepraszam za mój polski, dopiero się uczę.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Kaffelogic 7e
« Odpowiedź #16 dnia: 06 Luty 2023, 22:38:09 »
Ile to mniej więcej kosztuje? Jest to fluid bed? Coś podobnego do iKawa?

Nie wiedziałem, że po ukraińsku robicie z kawą obsmażkę -- zabawnie to brzmi po polsku ale jest całkiem trafne ;). Po rosyjsku to określenie jest chyba najbardziej sensowne -- obżarka? Polskie "palenie kawy" jest bez sensu ale przyjęło się bardziej niż bardziej adekwatne prażenie.

Offline svv Mężczyzna

  • Wiadomości: 108
    • Ukraińska społeczność kawowa
  • Ekspres: Domowa robota
  • Młynek: Bardzo stary
Odp: Kaffelogic 7e
« Odpowiedź #17 dnia: 07 Luty 2023, 16:35:59 »
Ile to mniej więcej kosztuje? Jest to fluid bed? Coś podobnego do iKawa?
Nie wiedziałem, że po ukraińsku robicie z kawą obsmażkę -- zabawnie to brzmi po polsku ale jest całkiem trafne ;). Po rosyjsku to określenie jest chyba najbardziej sensowne -- obżarka? Polskie "palenie kawy" jest bez sensu ale przyjęło się bardziej niż bardziej adekwatne prażenie.

Cześć!
Roasterbels sprzedają za 1300 euro, więc muszę sprzedać forumowiczom za 1200 :).
To nie jest Fluid bed, kawa porusza się wzdłuż bębna z powietrzem i nie jest w strumieniu powietrza. Wydaje mi się, że iKAWA działa podobnie. Koledzy, którzy używali iKAWy, a potem wypróbowali i kupili Kaffelogic mówią, że Kaffelogic jest "consistent", a iKAWa - nie. Ostatecznie sam nie spróbowałem iKAWA.
Ale widziałem iKAWę i ona wygląda droże, mocnej :). Ale i jest droże.
Tak właśnie robimy "obsmażkę" :) na Ukrainie.
Przepraszam za mój polski, dopiero się uczę.

Offline svv Mężczyzna

  • Wiadomości: 108
    • Ukraińska społeczność kawowa
  • Ekspres: Domowa robota
  • Młynek: Bardzo stary
Odp: Kaffelogic 7e
« Odpowiedź #18 dnia: 12 Luty 2023, 20:27:30 »
Chcę również zwrócić państwa uwagę na tę kwestię. Próbkę demo mam ze sobą w Polsce. Przed zamówieniem zawsze można przetestować urządzenie i wtedy zamówić je lub nie.
Przepraszam za mój polski, dopiero się uczę.

Offline svv Mężczyzna

  • Wiadomości: 108
    • Ukraińska społeczność kawowa
  • Ekspres: Domowa robota
  • Młynek: Bardzo stary
Odp: Kaffelogic 7e
« Odpowiedź #19 dnia: 19 Luty 2023, 11:11:25 »
Zrobiłem zdjęcie mojej skrzynki Kaffelogic z kotem
  O0

IMG_8027_small.png
IMG_8041_small.png
IMG_8046_small.png
IMG_8047_small.png
Przepraszam za mój polski, dopiero się uczę.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6157
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Kaffelogic 7e
« Odpowiedź #20 dnia: 19 Luty 2023, 22:25:05 »
Kot uprażony na styl francuski. Tylko jak Ty go w tym zmieściłeś?

Offline timex550 Mężczyzna

  • Wiadomości: 20
  • Ekspres: Flair 58, Wacaco Picopresso
  • Młynek: Comandante C40
Odp: Kaffelogic 7e
« Odpowiedź #21 dnia: 21 Luty 2023, 14:24:44 »
Już jest! Piec dotarł, jutro będę robił pierwsze wypały.

BTW. Gdyby ktoś się interesował, to dzisiaj też przyszedł mail od Rebelsów, że jest obsuwa z Boost Kitem. KL ma je wysłać z Nowej Zelandii do EU w ostatnich dniach lutego. Stąd wysyłka z niemieckiego magazynu ma być w okolicach końcówki marca.
Ponieżej wrzucam treść maila od Ingo z RR:
Cytuj (zaznaczone)
Timing BOOST kit and chaff collectors

I know we are all excited to finally get our hands on the BOOST kits. If they are a step up in the same way as the new chaff collectors are, then we can really look forward to working with them.

Unfortunately there is still a slight delay in the delivery date, but we finally have a confirmed date. The BOOST kits and the rest of the new chaff collectors will leave the factory in New Zealand at the end of February. Transport, import and processing at our warehouse usually takes about a month. This means that we will be able to dispatch the BOOST kits and the remaining chaff collectors by the end of March.

By the way, working with the BOOST kit requires the latest version of the Kaffelogic Studio software as well as the latest firmware. In the meantime, you can get ready by updating your software and firmware.

Cytuj (zaznaczone)
Broken chaff collectors

You may have heard - in the first batch of the new chaff collectors there have been a few cases of broken chaff collectors. Unfortunately there was a bit too much tolerance in the diameter of the chaff collectors and some were too tight for the machines. Anyone with a broken chaff collector will receive a replacement as soon as the new ones arrive. Kaffelogic have checked all the chaff collectors from the next delivery to make sure they all fit perfectly on the machines.

Kind regards
Ingo

Offline svv Mężczyzna

  • Wiadomości: 108
    • Ukraińska społeczność kawowa
  • Ekspres: Domowa robota
  • Młynek: Bardzo stary
Odp: Kaffelogic 7e
« Odpowiedź #22 dnia: 22 Luty 2023, 19:29:24 »
Kot uprażony na styl francuski. Tylko jak Ty go w tym zmieściłeś?

Jak mawiał Alf: "Nie lubisz kotów? Po prostu nie wiesz, jak je ugotować".
Przepraszam za mój polski, dopiero się uczę.

Offline svv Mężczyzna

  • Wiadomości: 108
    • Ukraińska społeczność kawowa
  • Ekspres: Domowa robota
  • Młynek: Bardzo stary
Odp: Kaffelogic 7e
« Odpowiedź #23 dnia: 22 Luty 2023, 19:32:22 »
Już jest! Piec dotarł, jutro będę robił pierwsze wypały.

BTW. Gdyby ktoś się interesował, to dzisiaj też przyszedł mail od Rebelsów, że jest obsuwa z Boost Kitem. KL ma je wysłać z Nowej Zelandii do EU w ostatnich dniach lutego. Stąd wysyłka z niemieckiego magazynu ma być w okolicach końcówki marca.
Ponieżej wrzucam treść maila od Ingo z RR:
Cytuj (zaznaczone)
Timing BOOST kit and chaff collectors

I know we are all excited to finally get our hands on the BOOST kits. If they are a step up in the same way as the new chaff collectors are, then we can really look forward to working with them.

Unfortunately there is still a slight delay in the delivery date, but we finally have a confirmed date. The BOOST kits and the rest of the new chaff collectors will leave the factory in New Zealand at the end of February. Transport, import and processing at our warehouse usually takes about a month. This means that we will be able to dispatch the BOOST kits and the remaining chaff collectors by the end of March.

By the way, working with the BOOST kit requires the latest version of the Kaffelogic Studio software as well as the latest firmware. In the meantime, you can get ready by updating your software and firmware.

Cytuj (zaznaczone)
Broken chaff collectors

You may have heard - in the first batch of the new chaff collectors there have been a few cases of broken chaff collectors. Unfortunately there was a bit too much tolerance in the diameter of the chaff collectors and some were too tight for the machines. Anyone with a broken chaff collector will receive a replacement as soon as the new ones arrive. Kaffelogic have checked all the chaff collectors from the next delivery to make sure they all fit perfectly on the machines.

Kind regards
Ingo

BOOST będzie bardzo ciekawe. Czasami chce się zrobić 200g jednorazowo. Nie widzę potrzeby robienia więcej niż to, ale 200g byłoby super.
Przepraszam za mój polski, dopiero się uczę.

Offline timex550 Mężczyzna

  • Wiadomości: 20
  • Ekspres: Flair 58, Wacaco Picopresso
  • Młynek: Comandante C40
Odp: Kaffelogic 7e
« Odpowiedź #24 dnia: 22 Luty 2023, 22:32:50 »
Wczoraj dotarł, dzisiaj pierwsze trzy wypały. Na pierwszy ogień ( :ogien: ) poszła robusta z Tanzanii. Trzy różne profile. Od lewej do prawej (czyli, w sumie, od najjaśniejszego) - AKW Robusta v1.0 @L=2.2, D-Raost v4 @L=5.7, Steady and Dark II @L=4.7. Teraz czekam tydzień, żeby spróbować.
Niemniej, pierwsze wrażenia z użytkowania są jak najbardziej pozytywne. Śmiało mogę polecić jako pierwszy roaster do domu.

PS. Na zdjęciach miałem słabe światło, a mój telefon średnio radzi sobie w takich warunkach. W rzeczywistości ziarna są sporo jaśniejsze. Ten wypał po prawej nie doszedł jeszcze do drugiego cracka.

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg

Offline Matius22

  • Wiadomości: 451
  • Ekspres: Linea Mini, chemex, V60
  • Młynek: DF83, Fellow Ode 2, Timemore C3, piecyk Kaffelogic Nano 7
Odp: Kaffelogic 7e
« Odpowiedź #25 dnia: 01 Czerwiec 2023, 19:01:31 »
Udało mi się zakupić używaną sztukę od @svv - bardzo fajny i przyjemny sprzęt, jak masz gotowy podany przepis to bardzo miłe efekty można uzyskać. Póki co testowałem  na Pink Bourbon w espresso jak i przelew. Według mnie uzyskałem bardzo przyjemną kawkę, zupełnie nie porównywalna do tego co piłem do tej pory. :)

Chcesz mieć swojego Umikota? Potrzebujesz wydruku modów do DF64/83 lub innego „kawowego” wydruku 3D? Pisz priv!

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi