Autor Wątek: Spieniacz do mleka  (Przeczytany 4946 razy)

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Spieniacz do mleka
« dnia: 22 Wrzesień 2022, 07:30:30 »
Jeszcze nie opadł kurz po sprzedaży mojego co tu będę ściemniał ukochanego ekspresu a już mnie mierzi nowy zakup. Czy jest na rynku urządzenie sam spieniacz do mleka ale taki jak w ekspresach kolbowych?

skansen

  • Gość
Odp: Spieniacz do mleka
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Wrzesień 2022, 07:54:48 »
Jest. Niestety nie jest tanio. Wyszukaj
wpm milk frother
lub
quick mill milk frother
Czasami pojawiają się oferty używanych.

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Spieniacz do mleka
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Wrzesień 2022, 08:07:50 »
No coś takiego właśnie mnie interesuje. Dzięki może uda się znaleźć

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Spieniacz do mleka
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Wrzesień 2022, 09:46:15 »
Niestety ten drugi za duży kloc i raczej nie potrzebuje ponownie ekspresu.

Offline Biff

  • Wiadomości: 328
Odp: Spieniacz do mleka
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Wrzesień 2022, 23:22:56 »
Jeśli chcesz taki jak w ekspresach kolbowych to zasadniczo kupujesz ekspres bez grupy... Potrzebny jest bojler, zbiornik na wodę, pompa, elektronika i jakiś zawór z dyszą. Za bardzo z rozmiarem nie da się zejść.

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1438
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Spieniacz do mleka
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Wrzesień 2022, 00:10:41 »
https://subminimal.com/products/nanofoamer   Spienisz jak w ekspresie bez problemu

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Spieniacz do mleka
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Wrzesień 2022, 03:46:31 »
Ja cię serdecznie proszę :-)  :picardpalm:

Jeśli chcesz taki jak w ekspresach kolbowych to zasadniczo kupujesz ekspres bez grupy... Potrzebny jest bojler, zbiornik na wodę, pompa, elektronika i jakiś zawór z dyszą. Za bardzo z rozmiarem nie da się zejść.
W rzeczy samej skansen zapodal mi sprzęt który mnie interesuje

Spinacz - scaliłem dwa kolejne posty
« Ostatnia zmiana: 23 Wrzesień 2022, 06:36:16 wysłana przez Spinacz »

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1438
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Spieniacz do mleka
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Wrzesień 2022, 07:38:15 »
niema co prosić , mialem ten spieniacz i spieniał lepiej od Hx  które miałem ,zreszta masz recenzji tego chyba milion .jeśli chodzi ci po głowie dźwignia i dodatkowo chcesz mieć możliwość spieniania mleka nie ma lepszej opcji , no chyba ze zakup Londinum i po temacie , oczywiście nie sprawdzi się jeśli musisz zrobić kilka kaw mlecznych każdego dnia do jednej dwóch kaw mlecznych nie ma lepszej opcji.

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Spieniacz do mleka
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Wrzesień 2022, 07:51:05 »
Nanofoamer jest super, tylko trzeba wcześniej gdzieś podgrzać mleko. Spienianie z dużego bojlera jest jednak wygodniejsze, wystarczy podstawić dzbanek z mlekiem, odkręcić zawór i samo się spienia.

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Spieniacz do mleka
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Wrzesień 2022, 07:58:54 »
niema co prosić , mialem ten spieniacz i spieniał lepiej od Hx  które miałem ,zreszta masz recenzji tego chyba milion .jeśli chodzi ci po głowie dźwignia i dodatkowo chcesz mieć możliwość spieniania mleka nie ma lepszej opcji , no chyba ze zakup Londinum i po temacie , oczywiście nie sprawdzi się jeśli musisz zrobić kilka kaw mlecznych każdego dnia do jednej dwóch kaw mlecznych nie ma lepszej opcji.
Ok dzięki za pomoc a dźwigni żadnej nie chce kupić nie wiem skąd ten pomysł :-) Zostaje przy urządzeniu żaden wirnik nie spieni mleka lepiej od pary. Takie jest moje zdanie i nie zmienię go

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1438
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Spieniacz do mleka
« Odpowiedź #11 dnia: 23 Wrzesień 2022, 08:18:14 »
ja cię nie namawiam do zmiany zdania , ale żeby moc cokolwiek powiedzieć o jakimkolwiek urządzeniu i to tak zdecydowanie warto by je przetestować, jeśli robisz jedna kawę mleczna dla siebie nanofoarmer  jest bezkonkurencyjny i spieni mleko tak jak para (chyba ze wybieramy się na mistrzostwa w latę art wtedy ktoś dopatrzy się różnicy ) natomiast jeśli masz kilka kaw do zrobienia i to często to opcja urządzenia która rozważasz będzie sensowniejsza.

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1916
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 5 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Spieniacz do mleka
« Odpowiedź #12 dnia: 23 Wrzesień 2022, 09:39:48 »
ale żeby moc cokolwiek powiedzieć o jakimkolwiek urządzeniu i to tak zdecydowanie warto by je przetestować,

Święte słowa

Ale wiesz jak to z nami jest, jeszcze zupy w wazie nie podali a już soli i pieprzy na talerz nasypane - a tutaj owocowa z truskawek :)

A na poważnie od jakiegoś czasu wykorzystuję sobie taki elektryczny spieniacz do mleka i teraz kupując kolejny wiedziałbym żeby zastanowić się jak wielki jest mi potrzebny, tam są jakieś wartości minimalne, maksymalne i dobrze jest to przestrzegać, mój np. dla mnie jednego i jednej kawy jest za duży pojemnościowo.
Fajnie by było by był "podzielony" baza zostaje na blacie a "dzbanek" myję, bardzo wygodne rozwiązanie.
Jest funkcja podgrzewania mleka, ale ja z niej nie korzystam bo mam wrażenie że mleko mi wtedy dziwnie pachnie, w spienionym tego nie czuję.
W moim ustrojstwie ważne jest też to by to co spienimy szybko wykorzystać bo najnormalniej w świecie pianka opada i robi się ciepłe mleko.
Ja by temu zapobiec przelewam to do dzbanka do spieniania i jeszcze to miksuję kilka sekund takim ręcznym, mam wrażenie że pozbywam się wtedy tz. suchej piany i wszystko robi mi się bardziej esencjonalne.   
Wiem wiem tyle zachodu, ale tak mi jest wygodniej.

20220923_084308.jpg

Bo nie nauczyłem się i nie wykorzystuje wcale tego co mam w ekspresie, owszem co 2drugui dzień załączam spienianie i spuszczam trochę nagromadzonej tam wody aż zacznie iść para.

20220923_084351.jpg

A ten pokazany ręczny spieniacz wygląda naprawdę fajnie.

Jka



 
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Spieniacz do mleka
« Odpowiedź #13 dnia: 23 Wrzesień 2022, 09:57:13 »
W ekspresie masz fajny, prosty, łatwy do utrzymania w czystości i dający dobre efekty spieniacz. Naprawdę warto poświęcić trochę czasu i mleka na naukę :-)
Niemniej spamujemy wątek @manfred, bo nie o takie spienianie mu chodzi

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1916
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 5 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Spieniacz do mleka
« Odpowiedź #14 dnia: 23 Wrzesień 2022, 10:45:37 »
W ekspresie masz fajny, prosty, łatwy do utrzymania w czystości i dający dobre efekty spieniacz.
Ok jasne będę ćwiczył :) dzięki za podpowiedz.

A by było tematycznie to takiego osobnego spieniacza o którym się pisze w wątku można poszukać na np. Alle-drogo ja za swój z wystawki bez kartonu ale z instrukcją :) dałem całe 45 zł i darmowa wysyłka)

Jka

Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi