Autor Wątek: Nowy ekspres po Ascaso Uno Prof  (Przeczytany 835 razy)

Offline dawid19992

  • Wiadomości: 4
Nowy ekspres po Ascaso Uno Prof
« dnia: 21 Wrzesień 2022, 12:37:25 »
Cześć, jestem w posiadaniu w chwili obecnej ekspresu Ascaso Steel Uno Prof i powoli zaczyna mi brakować większej kontroli nad chociażby temperaturą. Pytanie czy wymieniając ekspres np. na Bezzera Duo Top DE odczuję duża różnicę w smaku espresso? A może polecicie coś w podobnej cenie? W chwili obecnej niestety nie mam możliwości podpięcia do niego wody. Kawy który robie to 80% espresso i 20% mleczne. Młynek który mam w chwili obecnej to DF64 - i tu przy okazji drugie pytanie, czy jest sens inwestować np w Lagom p64? Czy jedyna różnica jaką odczuję to komfort użytkowania i jakość wykonania czy jednak smak ulegnie dużej poprawie - oczywiście przy założeniu, że miałbym te same żarna SSP w obu młynkach?

skansen

  • Gość
Odp: Nowy ekspres po Ascaso Uno Prof
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Wrzesień 2022, 20:30:45 »
Jeśli używany przez Ciebie ekspres nie ma PID to warto na początek rozważyć zmianę na sprzęt w niego wyposażony...
Bezzera Duo Top DE jest na pewno warta rozważenia. To jeden z nielicznych w tym segmencie ekspresów z programowaniem dozy.

Młynki SD to generalnie nie moja bajka-sobie bym takiego nie kupił. Sama zmiana na młynek wyższej klasy powinna być odczuwalna w filiżance. Pytanie oczywiście, czy zmieniać wszystko na raz...

PS
@Adrian-X : wystąpiła w tym wątku taka sama sytuacja jaką opisywałem poprzednio: https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=12626.msg261117#msg261117 
« Ostatnia zmiana: 21 Wrzesień 2022, 21:28:23 wysłana przez skansen »

Offline Adrian-X Mężczyzna

    • brak
  • Wiadomości: 43
    • Adrek.pl
  • Ekspres: brak
  • Młynek: brak
Odp: Nowy ekspres po Ascaso Uno Prof
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Wrzesień 2022, 20:39:17 »
Na razie nie miałem jeszcze czasu żeby się temu problemowi przyjrzeć, muszę postawić czyste forum i sprawdzić czy tak samo się zachowuje, najwcześniej w niedzielę będę miał chwilę. W przyszłym tygodniu pracuję od 11 - 19 więc też raczej nie będę miał za dużo czasu na poszukiwanie rozwiązania tego problemu... niestety trzeba się uzbroić w troszkę cierpliwości.

Offline dawid19992

  • Wiadomości: 4
Odp: Nowy ekspres po Ascaso Uno Prof
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Wrzesień 2022, 21:02:41 »
Jeśli używany przez Ciebie ekspres nie ma PID to warto na początek rozważyć zmianę na sprzęt w niego wyposażony...
Bezzera Duo Top DE jest na pewno warta rozważenia. To jeden z nielicznych w tym segmencie ekspresów z programowaniem dozy.

Młynki SD to generalnie nie moja bajka-sobie bym takiego nie kupił. Sama zmiana na młynek wyższej klasy powinna być odczuwalna w filiżance. Pytanie oczywiście, czy zmieniać wszystko na raz...

PS
@Adrian-X : wystąpiła w tym wątku taka sama sytuacja jaką opisywałem poprzednio: https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=12626.msg261117#msg261117 

Pytanie jak dokładnie działa to programowanie dozy? Jak rozumiem, działa to na podstawie czasu a nie na podstawie użytej wody? Czy w podobnym pułapie cenowym znajdę ekspres gdzie jest to wyliczane na podstawie wody - dość często zmieniam kawę i czasem jest to 25s a czasem 40s i bardziej zależałoby mi jednak na stałej ilości uzyskanej kawy.

skansen

  • Gość
Odp: Nowy ekspres po Ascaso Uno Prof
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Wrzesień 2022, 21:27:38 »
W Duo Top DE jest programowanie wolumetryczne - działa w oparciu o objętość wody, nie czas.
« Ostatnia zmiana: 22 Wrzesień 2022, 21:41:10 wysłana przez skansen »

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4815
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Nowy ekspres po Ascaso Uno Prof
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Wrzesień 2022, 21:43:27 »
Programowanie wolumetryczne mają także ekspresy ASCASO DUO PID (tańsze od Duo Top DE) oraz BABY T / BABY T PLUS (droższe od Duo Top DE).
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi