Autor Wątek: Młynek do espresso G-micron  (Przeczytany 22751 razy)

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1916
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 5 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Młynek do espresso G-micron
« Odpowiedź #135 dnia: 31 Marzec 2023, 18:15:49 »
Na tym chyba zakończę mody w młynku.

To może ja pokaże to co już sprawdziłem zacznę od tych najprostszych.

Czekając na wydruki poszperałem po szufladach i znalazłem taką pokrywkę od słoika, jakież było moje zdziwienie jak zobaczyłem że praktycznie bez przeróbki pasuje do młynka i do mieszka, wyszukałem jakąś bejcę, olej do konserwacji drewna od broni i wyszło tak jak widać.

od1.jpg

od2.jpg

Przed wczoraj przyszły zamówione zakrywki z wydruku tak że na tą chwilę mam 1jeden młynek 1jeden mieszek i 4 zakrywki które mogę do tego zastosować.

od4.jpg

ad5.jpg

A co tam jeść to nie wola.

Cdn.
Jka
 
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1916
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 5 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Młynek do espresso G-micron
« Odpowiedź #136 dnia: 04 Kwiecień 2023, 11:07:03 »
Cdn.

Wczoraj i dzisiaj sprawdziłem sobie jak to będzie mi szło mielenie z kubeczkiem i adapterem do niego.
O takie coś.

cd1.jpg

Po założeniu wygląda to całkiem obiecująco że wkoło będzie czyściej.

cd2.jpg


Przypomniał mi się że mam jeszcze taki "funel" no to i jego wykorzystałem a co moje to jest.
I faktycznie po mieleniu wkoło czysto tylko jakieś tam drobiny na adapterze machnąłem pędzelkiem i jest dobrze.

cd3.jpg

Efekt w kubeczku taki jak widać, mnie wychodzi że nie mam co "mieszkować" resztek bo jak widać na samej górze mam jakieś plewy z kawy.


cd4.jpg

cd5.jpg

? czy będę używał tego zestawu nie wiem, jest to czasochłonne z drugiej strony gdzie mi się spieszy.
Ale zanim doszły do mnie te dodatkowe akcesoria mieliłem sobie prosto do kolby z adapterem od chińczyka i było też wygodne a szybciej jakoś mi to szło, może przez to że mniej czynności wykonywałem..

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1916
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 5 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Młynek do espresso G-micron
« Odpowiedź #137 dnia: 04 Czerwiec 2023, 08:39:57 »
Nauczony doświadczeniem z młynkiem fellow ode że pod spodem i gdzieś tam jeszcze potrafi się trochę kawy zebrać  pokazałem to tutaj: https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=8771.90
Jeszcze tego samego dnia wyczyściłem tytułowy młynek, wczoraj w dniu gospodarczym znowu wsadziłem tak delikatny cieniutki pędzelek iii wysypało się tyle, tak że samo mieszkowianie nie wydmuchuje nam wszystkiego nic trzeba będzie tam tak co 2/3dni zaglądać. Aby mieć mniej bałaganu postawiłem ten młynek na opiekaczu i teraz tylko to co spadnie, wypadnie ciach pędzelkiem do dociekacza i dalej w miarę czysto a sam ociekach raz na tydzień pod zlew i git.

20230603_102652.jpg

Jka
 


 
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1916
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 5 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Młynek do espresso G-micron
« Odpowiedź #138 dnia: 23 Lipiec 2023, 21:35:54 »
Te gumeczki to porażka proponuje zebrać kilka i odesłać producentowi ja pokryję koszty wysyłki

Faktycznie te gumeczki to szmelc może dystrybutor zamówiłby z kontener tego bo moje jak będzie widać całkiem ducha wyzionęły. Nic zrobiłem sobie prowizorkę z taśmy izolacyjnej ale takiej starszego typu jakaś taka materiałowa co by to za śliskie nie było.

Jak długo to wytrzyma nie wiem może ktoś ma pomysła co by tam założyć ciekawe czy są jeszcze do kupienia gumki do wentyla od dętki rowerowej.

20230722_152006.jpg

20230722_152744.jpg

20230722_153331.jpg

Jka
 
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline Cob Mężczyzna

    • Brak
  • Wiadomości: 347
  • Ekspres: Do wyboru do koloru ;)
  • Młynek: Też już kilka jest ;)
Odp: Młynek do espresso G-micron
« Odpowiedź #139 dnia: 24 Lipiec 2023, 21:48:52 »

Nie ma co narzekać
Moje nowe lekko używane   :taniec:  df64 idealny przemiał... ale
3687E3F2-2CAD-4CDC-A118-5E7180765AA6.jpeg

nie ma młynka doskonałego jest tanio i dobrze jak nie to f64 (inne pochodne)
Trzeba kupic  f64/f84  (fiorek) a sam prferuję ceado e37s itd ... mahlkonig s 43 i inni królowie sd lub on demand low retention



Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4816
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Młynek do espresso G-micron
« Odpowiedź #140 dnia: 25 Lipiec 2023, 09:52:38 »
Niektóre kawy dają taki efekt. Radziłbym przed mieleniem spryskać nieco ziarna wodą.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline imbryk82

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: De Longhi kolba, Aeropress, Wacaco Nanopresso
  • Młynek: G-micron Digit, Timemore Chestnut C3
Odp: Młynek do espresso G-micron
« Odpowiedź #141 dnia: 01 Marzec 2024, 14:53:07 »
Hej,

Mój młynek zaczął wydawać dziwny dźwięk. Mianowicie coś jak "terkot". Słychać to zwłaszcza gdy wyłączę mielenie i silnik przestaje pracować. Czy ktoś miał taką sytuację. Młynek mam 10 miesięcy i używam go stosunkowo mało

Łukasz

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1916
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 5 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Młynek do espresso G-micron
« Odpowiedź #142 dnia: 01 Marzec 2024, 16:42:53 »
Wyczyść go

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline Cob Mężczyzna

    • Brak
  • Wiadomości: 347
  • Ekspres: Do wyboru do koloru ;)
  • Młynek: Też już kilka jest ;)
Odp: Młynek do espresso G-micron
« Odpowiedź #143 dnia: 01 Marzec 2024, 21:09:10 »
Nie dyskutuj Prezesie tylko mi opowiadaj ... i będziemy walczyli na argumety lub intuicję   :diabelek: :lol2:

Choć u ciebie wiedza rośnie algorytmicznie a u u mnie "tylko" rośnie  :Bicz:

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1916
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 5 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Młynek do espresso G-micron
« Odpowiedź #144 dnia: 01 Marzec 2024, 21:20:59 »
Co ja tam wiem domyślam się że może tam przez te 10 miesięcy się trochę pyłku nazbierał a jak rzadko używany to on sobie stwardniał i trzeba by go wygonić.
Wiesz na zabłoconych oponach ani szybko nie wystartujesz ani szybko nie zahamujesz a co pisku narobisz to narobisz :lol2:

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline Wiszczu

  • Wiadomości: 21
  • Ekspres: Ascaso Arc, V60, phin
  • Młynek: DF64 GEN 2, Timemore C3
Odp: Młynek do espresso G-micron
« Odpowiedź #145 dnia: 01 Marzec 2024, 22:57:39 »
Hej,

Mój młynek zaczął wydawać dziwny dźwięk. Mianowicie coś jak "terkot". Słychać to zwłaszcza gdy wyłączę mielenie i silnik przestaje pracować. Czy ktoś miał taką sytuację. Młynek mam 10 miesięcy i używam go stosunkowo mało

Łukasz

Sposób na DF64 gen2, nie wiem czy tu to samo zadziała:
- włączyć mielenie
- zmienić grubość na bardzo grubą (do końca skali)
- podmuchać mieszkiem
- zmienić grubość na właściwą

U mnie pomaga :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi