Forum > Kawowe vademecum

Gorzka Kawa

(1/6) > >>

KlaudiuszowaPani:
Cześć... Słuchajcie od jakiegoś czasu mam gorzką kawę w ekspresie. Wyczyściłam go, odkamieniłam a i tak ta kawa nie jest taka jak  powinna. Gdzie może być problem ?

Fux:
W kawie.

tom517:
Jeszcze można dodać jedną zmienną - złą temperaturę parzenia :)

krystians:
Również mielenie ma wpływ, każda kawa wymaga odpowiedniego zmielenia oraz poprawnego zaparzenia pod względem ilości wody jak i temperatury. Dlatego zawsze zmieniając kawę trzeba dobrać odpowiednie parametry. Nawet czasami jeśli jest tej samej marki kawa wyprodukowana w innym terminie. Niestety czasem może zdarzyć się tak, że kawa jest źle wypalona lub jej skład chemiczny powoduje, że zawsze będzie gorzka, przynajmniej dla około połowy społeczeństwa. Niektóre gorzkie substancje są niewyczuwalne dla jednych,  a wyczuwalne dla innych osób i jest to kwestia genetycznie uwarunkowana.

W przypadku ogólnodostępnych kaw w sklepach przeważnie problem wynika z produkcji i małej powtarzalności między partiami produkcyjnymi.

ROSS JB:

--- Cytat: krystians w 22 Czerwiec  2022, 13:25:22 ---Również mielenie ma wpływ
--- Koniec cytatu ---

Zauważ, że rozmawiamy o ekspresie automatycznym, DeLonghi ― ta firma produkowała kiedyś piece, grzejniki,  kaloryfery. :D W automacie  korygować stopnia zmielenia albo nie można, albo jest  to w tak wąskim zakresie, że lepiej sobie dać spokój  i kupić porządny ekspres ręczny,  plus odpowiedni młynek.  Jeżeli przy czymś grzebać w   automacie to przy temperaturze. Jak gorzka  kawa to temp. trochę obniżać.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej