Autor Wątek: Kafatek MC4 / Duo  (Przeczytany 16199 razy)

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Kafatek MC4 / Duo
« Odpowiedź #75 dnia: 11 Luty 2023, 17:29:38 »
@nester
Odebrałeś swojego Kafateka?

na którego czeka ?

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Kafatek MC4 / Duo
« Odpowiedź #76 dnia: 11 Luty 2023, 17:30:37 »
MC5, chyba już go ma?
« Ostatnia zmiana: 11 Luty 2023, 17:32:55 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Kafatek MC4 / Duo
« Odpowiedź #77 dnia: 11 Luty 2023, 18:07:43 »
Z tego co pisał poprzednio powinien już używać kilka tygodni :), MC5 ma różne opinie warto By z pierwszej ręki poznać jakieś fakty .

Offline nester Mężczyzna

  • Wiadomości: 238
  • Ekspres: posiadam
  • Młynek: też jest
Odp: Kafatek MC4 / Duo
« Odpowiedź #78 dnia: 11 Luty 2023, 18:31:38 »
Młynek jest, tylko mnie jeszcze w domu nie ma :) Stoi zamknięty w kartonie, żona odebrała. Było w granicach 600 euro opłat celnych. A co do smaku jak i samego użytkowania jeszcze się nie wypowiem. Ale w razie jak by mi shurikony nie odpowiadały to kupię żarna mazzerowskie i przerobie na MC4 ;)
« Ostatnia zmiana: 11 Luty 2023, 19:10:33 wysłana przez nester »
If only closed minds came with closed mouths

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Kafatek MC4 / Duo
« Odpowiedź #79 dnia: 11 Luty 2023, 19:09:12 »
Młynek jest, tylko mnie jeszcze w domu nie ma :) Stoi zamknięty w kartonie, żona odebrała. Było w granicach 600 euro opłat celnych. A co do smaku jak i samego użytkowania jeszcze się nie wypowiem. Ale w razie jak by mnie shurikony nie odpowiadały to kupię żarna mazzerowskie i przerobie na MC4 ;)

Witam Kolegę z Conicalem  😉

ps. Aaaa Kolega z Amsterdamu. Myślałem, że nowy Conical  zawitał do  Polski.
« Ostatnia zmiana: 11 Luty 2023, 19:19:02 wysłana przez PiotrekBM »

Offline nester Mężczyzna

  • Wiadomości: 238
  • Ekspres: posiadam
  • Młynek: też jest
Odp: Kafatek MC4 / Duo
« Odpowiedź #80 dnia: 12 Luty 2023, 11:14:44 »
Jeszcze nawet nie wypróbowałem ;) ale wiem czego się spodziewać, to był świadomy zakup. Zdecydowanie wracam do profilu stożkowego espresso.   :mrgreen: :szampan:
If only closed minds came with closed mouths

Offline Valerii Mężczyzna

    • Kazak Poland Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1435
  • Ekspres: Kazak Rota
  • Młynek: Kazak EL 68, Kazak Tura (Ręczny stożkowy 47 mm)
Odp: Kafatek MC4 / Duo
« Odpowiedź #81 dnia: 12 Luty 2023, 11:43:34 »
Zdecydowanie wracam do profilu stożkowego espresso.

Zdecydowanie popieram. :)
http://kazak.com.pl/
Rabaty dla forumowiczów 10 %.
!!!zamówienia proszę kierować na mail [email protected]!!!

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Kafatek MC4 / Duo
« Odpowiedź #82 dnia: 12 Luty 2023, 12:02:47 »
stożek -stożkowi nierówny stad ciekawość jak ten młynek rzeczywiscie się sprawuje :), co nie zmienia mojego podejścia ze najsensowniejsze rozwiązanie to mieć stozek i płaskie chociaż kiedyś tez byłem zdania ze jeden allrounder będzie wystarczający .
« Ostatnia zmiana: 12 Luty 2023, 12:06:44 wysłana przez rollo45 »

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Kafatek MC4 / Duo
« Odpowiedź #83 dnia: 12 Luty 2023, 12:36:59 »
najsensowniejsze rozwiązanie to mieć stozek i płaskie
Też tak myślę, można wyłapać niuanse na tym samym ziarnie, także @nester bierz od @rollo45 płaskiego Kafateka i Twoja droga młynkowa będzie naprawdę skończona :D
》tertium non datur《

Offline nester Mężczyzna

  • Wiadomości: 238
  • Ekspres: posiadam
  • Młynek: też jest
Odp: Kafatek MC4 / Duo
« Odpowiedź #84 dnia: 12 Luty 2023, 12:39:21 »
Stożek to stożek. Hg-1 bedzie się zachowywał i smakował dokładnie tak samo jak Key, niche czy malvani. Kafateka wyróżnia tylko to że jest bardziej stabilny "doskonały" z racji znacznie krótszego wału i osiowość jest w nim naprawdę "idealna". Po prostu został bardzo precyzyjnie wykonany i usztywniony łożyskami. No i jeszcze dochodzą te shurikony, ale z opinii  ludzi z którymi rozmawiałem wynika, że są bardzo podobne do normalnych mazzerów, będą na pewno dużo bardziej wytrzymałe i znowu dużo lepiej wyalignowane, bo zostały wykonane z utwardzonej już stali, przez co nie odkształcają się w procesie hartowania. W ślepym teście nie rozpoznałbym różnicy. Placebo?

Ja też kiedyś myślałem że potrzebuje dwóch młynków do różnych zastosowań. Zatoczyłem w tym wszystkim koło i chcę się po prostu napić dobrej kawy. A że wiem co lubie, nie potrzebuje dwóch trzech klamotów na blacie, po 15 tysięcy każdy, które będe od święta używał bo kupiłem sobie paczkę skandynawskiej kawy i teraz chcę ją zmielić 98mm płaskim żarnem. Jakoś przeżyję tę paczkę zmieloną na jakimś tam kafateku i przedripowaną w moccamastrze ;)
« Ostatnia zmiana: 12 Luty 2023, 12:44:46 wysłana przez nester »
If only closed minds came with closed mouths

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Kafatek MC4 / Duo
« Odpowiedź #85 dnia: 12 Luty 2023, 13:02:48 »
Zgadzam się w wiekszością ale nie jestem przekonany o barku różnicy miedzy Niche a reszta wymienionych przez Ciebie młynków a to z powodu rozmiaru żaren w Niche , nie jestem tez wyznawca doskonałości Kafateka :):) jak i doskonałości LM:) sprzęty obydwu firm posiadałem lub posiadam i dużo w tym marketingowego bełkotu i mambo jumbo magicznego :):)(ale to tylko moja subiektywna opinia)stad moja szczera ciekawość na temat działania `MC5 jeszcze ciekawsze byłoby to w zestawieniu z innymi stożkami i ślepym teście :):)bo jakoś nikt takiego testu nie wykonał nigdzie o ile mi wiadomo (co tez jest ciekawe btw:))

Offline nester Mężczyzna

  • Wiadomości: 238
  • Ekspres: posiadam
  • Młynek: też jest
Odp: Kafatek MC4 / Duo
« Odpowiedź #86 dnia: 12 Luty 2023, 15:10:40 »
No może trochę się zagalopowałem z tym niche. ;) Ale różnicy 71mm a 84mm nie ma, ba nawet czytałem opinie, że 71mm były lepsze. (mówię tutaj o HG-1 gdzie oferowali dwie wersje przy zakupie do wyboru, ale finalnie została tylko wersja 84mm)
« Ostatnia zmiana: 12 Luty 2023, 16:46:16 wysłana przez nester »
If only closed minds came with closed mouths

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Kafatek MC4 / D
« Odpowiedź #87 dnia: 12 Luty 2023, 17:42:27 »
Aaa to zmienia postać rzeczy , tak zgadzam się 71-83 nie ma różnic wielokrotńe już o tym gdzieś pisali na forach :):), ja jestem ciekawy jaka jest roznica między MC5 a innymi stożkami 71-83 bo nigdzie nie widziałem takiego testu , w zasadzie pomiędzy MC4 tez nie co mnie zastanawia ze nikt nigdy tego nie zestawił .

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Kafatek MC4 / Duo
« Odpowiedź #88 dnia: 12 Luty 2023, 18:33:16 »
ja jestem ciekawy jaka jest roznica między MC5 a innymi stożkami 71-83 bo nigdzie nie widziałem takiego testu , w zasadzie pomiędzy MC4 tez nie co mnie zastanawia ze nikt nigdy tego nie zestawił .
Jak młyn nie ma wstępnego kruszenia, to po co porównywać go z MC4 czy MC5. Są takie?
« Ostatnia zmiana: 12 Luty 2023, 18:39:07 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Kafatek MC4 / Duo
« Odpowiedź #89 dnia: 12 Luty 2023, 18:41:16 »
Hmmm , to dość skomplikowany temat zasadniczo to stozek wiec warto go z innymi stożkami porównać ,co do pre breaku w przypadku młynków stozkowych czytałem wypowiedz Twórcy HG1 i Keya ze to nie ma sensu przy większym rozmiarze żaren w środku np 71-83 bo one ze względu na swoją wielkość tez działają na zasadzie pre breaku we wcześniejszej fazie mielenie i w dół spada już ziarno wstępnie zmiażdżone w pierwszej fazie działania stożka ,nie jest to teza zupełnie bez sensu :), natomiast porównanie byłoby coikawe pod katem czy warto wydać 16.000 na młynek vs inny stozek np za 5-6 tysięcy czy różnica  uzasadnia ten zakup lub inne kwestie o nim decydują ,ale to mnie to ciekawi :)nie wiem czy kogoś innego też:)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi