Autor Wątek: Lelit Mara pl62  (Przeczytany 1738 razy)

Offline Sputnik Mężczyzna

  • Wiadomości: 43
  • Ekspres: Bez ciśnienia i nie z automatu, tylko na spokojnie :)
  • Młynek: 1Zpresso K-Max i na prąd
Lelit Mara pl62
« dnia: 22 Marzec 2020, 22:28:15 »
Oczywiście żadnej recenzji nie będzie, gdyż jest to mój pierwszy ekspres, a nie znalazłem wątku poświęconemu konkretnie temu modelowi.
Mara jaka jest każdy wie, jednym się podoba innym nie, ja jestem zachwycony tym ekspresem, ale to może być powodem tego co napisałem powyżej (nigdy nie miałem podobnej maszyny).  :lol2:
Jedno co mogę napisać, to jest cicha, nie chodzi o moment zaparzania, bo wiadomo że pompa wibracyjna wtedy chodzi tak, że sąsiad słyszy, ale w ogóle nie słychać podgrzewania wody. Raz na godzinę albo dwie pyrknie na sekundę i to wszystko, żeby nie lampka, to z dalsza zastanawiał bym się czy jest włączony, czy nie.
Sukcesywnie, w miarę nabierania doświadczenia i głębszego poznawania się z Mara, będę dzielił się z Wami swoimi spostrzeżeniami.
Jeśli jest jakiś inny wątek w którym powinienem to napisać zamiast zakładać nowy, to bardzo proszę moderów o przeniesienie.

https://images91.fotosik.pl/336/6cd256fbc98120ba.jpg
Lelit Mara pl62


skansen

  • Gość
Odp: Lelit Mara pl62
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Marzec 2020, 23:08:06 »
Fajnie się prezentuje, widać jak bardzo kompaktowa to maszyna :ogien: Jak widzę firanki dobrane do zestawu  :ok:

Offline Doppio

  • Wiadomości: 28
  • Ekspres: Kazak Rota, Lelit Mara+PID, AP+Prismo, AmericanPress, Gabi A, phiny, Bialetti Brikka, zwykłe kawiarki, tygielki, FP
  • Młynek: Ceado E5SD, Fiorenzato T80, C40 Nitro
Odp: Lelit Mara pl62
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Grudzień 2020, 19:49:24 »
Przeklejone z wątku o innej Marze- nie mogę zlikwidować tamtego posta...
Baaardzo polecam!!! Mam model PL62T, z PIDem. U mnie przesiadka z prostego jednobojlerowca ECM Botticelli2. Pierwszy poważniejszy ekspres, czyli nie będę się silił na recenzje poza lapidarnym porównaniem z małym ECMem- inny świat kawowy, zwłaszcza patrząc na cenę najtańszego ECMa czyli Casa V (obecny odpowiednik mojego weterana Botticelli). Komfort PIDa, nie trzeba trafiać z temperaturą, preinfuzja robi się sama jak to w E61, możliwość jednoczesnego spieniania mleka...
 Wolałem Marę niż Bezzerę z PIDem z racji rozmiarów- jest minimalnie szersza niż ECM, a robotę robi... najbardziej lubię strzelić single shota, przedtem nieosiągalnego- preinfuzja w ECMie, hm, iluzoryczna, zawsze miałem kanałowanie; teraz robię single z 8-10 g na nakedzie i z satysfakcją patrzę, jak ślicznie się sączy . PID ustawiany śmiesznie, bo pokazuje temp w bojlerze pary, temperatury użytkowe między 117 a 122 st.  Może kiedyś zrobimy jej tuning czyli zafundujemy profilowanie ciśnienia- oczywiście kawa z Roty jest zauważalnie lepsza, wygrywa bogatszym smakiem, okrągłością i body. Coś jak sprinterzy na olimpiadzie- ułamki sekund i odcienie smaku wyczuwalne dla synestetów..tylko króliczek ciągle każe się gonić. Na pewno jest fura jeszcze lepszych ekspresów, ale Mara jest malutka! Jeżeli ktoś się boi za małego bojlera parowego- na 3 dzbanki mleka do cappu ("espresso" robiliśmy naraz Brikką i Marą) starczyło luźno- szybko grzeje. Dyszy gorącej wody używam wyłącznie do grzania filiżanek [emoji38]- przy domowym użytkowaniu stojąca w bojlerze woda ma... ujemne walory smakowe  :nienie: Jeszcze muszę poeksperymentować, czy zauważę różnicę przy powrocie do stockowego prysznica- przy zakupie zmieniłem na IMS, potem trafiłem na opinie, że stockowe w Lelicie mogą być lepsze; zobaczymy.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi