Autor Wątek: Zestaw Kolba + Młynek na lata  (Przeczytany 2730 razy)

Offline Domo

  • Wiadomości: 4
Zestaw Kolba + Młynek na lata
« dnia: 08 Marzec 2020, 12:18:15 »
Szanowni forumowicze,

zwracam się do profesjonalistów o pomoc w doborze I wytłumaczenie ewentualnych różnic.

Chodzi mi o zakup zestawu jak z tematu, przy czym mam kilka wymogów

1) Zestaw który pozwoli na zaparzanie dobrego espresso
2) Kawy mleczne będą również robione
3) ze względu na rozmiar kuchni niestety im mniejszy wymiar tym lepiej
4) moja żona jest estetką (przynajmniej wg jej mniemania 🤣) przez co istotnym elementem (lecz nie kluczowym) jest wygląd
5) Zestaw musi być nowy ze względu na sposób sfinansowania (leasing)
6) Budżet w jakim chciałbym się zamknąć to 6000 do 7000.


Zestaw nad którym myślałem to Ascaso Dream PID (czarny)  + Fiorenzato F64. natomiast ten mlynek jest chyba za duzy... bardzo podoba mi się Niche Zero że względu na retencje A  bardzo lubię zmieniać kawy. W tej chwili głównie eksploruje kawy z W&A sredniopalone zapraszam French albo Aeropressem, ale brakuje mi espresso A te kawiarniane przestały mi smakować :/ tak ze czas na zakup. będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi :) 

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4849
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Zestaw Kolba + Młynek na lata
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Marzec 2020, 09:26:53 »
Jeśli w planie jest robienie kaw mlecznych i do tego w ilościach powyżej 4 sztuk na raz to warto pomyśleć o modelu DUO PID PROF czyli ekspresie z niezależnym, drugim układem do spieniania mleka. Można wówczas jednocześnie wykonywać kawę i w tym samym czasie spieniać mleko. Młynek Niche jest na pewno ciekawym wyborem i kilka osób z Forum ma już dokładnie takie połączenie. Na naszym FB możesz znaleźć zdjęcia od klientów.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

skansen

  • Gość
Odp: Zestaw Kolba + Młynek na lata
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Marzec 2020, 10:06:53 »
Cytat: Domo link=topic=8950.msg195031#msg19bojler5031 date=1583666295
2) Kawy mleczne będą również robione
3) ze względu na rozmiar kuchni niestety im mniejszy wymiar tym lepiej
Jeśli będziesz robił kawy mleczne warto zainteresować się sprzętem który umożliwia jednoczesne/naprzemienne pienienie mleka i parzenie kawy. Umożliwiaj to maszyny z HX, podwójnym bojlerem (DB) lub podwójnym termoblokiem. Jeśli zależy Ci na wąskim sprzęcie to bardzo ciekawą i fajną propozycją jest dwubojlerowy Profitec Pro 300. Opisany m.in. u nas na forum: https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=2440.0 .  Wśród Hxów warto zainteresować się Nuova Simonelli Oscar II i nowym Lelit Mara X.


5) Zestaw musi być nowy ze względu na sposób sfinansowania (leasing)
(...) bardzo podoba mi się Niche Zero że względu na retencje

Może być trudno wyleasingować Niche - jest on oferowany w dość specyficznej formie bezpośrednio przez producenta.

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Zestaw Kolba + Młynek na lata
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Marzec 2020, 15:12:28 »
Mój głos za Lelit Bianca + Niche zero (fakt, trochę ponad budżet)

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4849
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Zestaw Kolba + Młynek na lata
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Marzec 2020, 15:16:04 »
No to jak tak jedziemy to należy poddać pod rozwagę także model BARISTA T MINI.  ;)
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Zestaw Kolba + Młynek na lata
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Marzec 2020, 21:27:45 »
Sama Bianca jest powyżej budżetu więc moim zdaniem bez sensu podawać ją jako propozycje.
Niche jest bardzo dobrym wyborem, jednak musisz liczyć się z kupnem za pełną cenę od razu.
Jeżeli chodzi o ekspres to pokaż żonie Duo PID, Oscar, Marę i niech zdecyduje co jej się bardziej podoba.

Offline untoldex Mężczyzna

  • Wiadomości: 729
  • Ekspres: Moccamaster, V60
  • Młynek: Fellow Ode
Odp: Zestaw Kolba + Młynek na lata
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Marzec 2020, 21:39:09 »
Jeszcze warto pod uwagę wziąść Lelit MaraX. Jak na HX'a, ma dosyć nieźle rozbudowane sterowanie. Co prawda nie da się ustawić dokładnej temperatury co do 1C, ale stabilność rozumiana poprzez powtarzalność temperatury w kolejnych zaparzaniach powinna być niezła.
To jest nowy model i będzie dostępny za kilka tygodni.
Jest wąska (22 cm), i razem z Niche Zero będzie zajmować bardzo mało miejsca na blacie.
 
« Ostatnia zmiana: 09 Marzec 2020, 21:42:08 wysłana przez untoldex »

Offline nossy

  • Wiadomości: 76
  • Ekspres: Ascaso Uno Prof Black Pid, moka, przelew Philips hd, Delonghi Magnifica S
  • Młynek: Ascaso I-1 Inox Black, Eureka Mignon Specialita
Odp: Zestaw Kolba + Młynek na lata
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Marzec 2020, 21:48:39 »
Podstawowe pytanie- ile tych kaw mlecznych. Jeśli sporadycznie, czyli raz, dwa razy w tygodniu 2 cappuccino czy dwie mleczne to dream pid będzie ok. Dream ma swój urok i wygląda lepiej niż na zdjęciach i jest bardzo kompaktowy Jeśli jednak planujesz częściej kawy mleczne wtedy faktycznie lepiej iść w HX,DB lub podwójny termoblock. Może dla pierwszego wariantu dream pid plus mignon specialita? Drugi wariant sprawi, że maszyna nieco urośnie i zestaw np.: Duo Prof Pid plus jakiś młynek zabierze trochę miejsca.

Offline pawel890 Mężczyzna

  • Wiadomości: 668
  • Ekspres: Rancilio Silvia Auber PID / Flair 58+
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose
Odp: Zestaw Kolba + Młynek na lata
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Marzec 2020, 21:48:12 »
Na twoim miejscu kupiłbym Profitec Pro 300 - masz 2 bojlery, masz pid, wiec świetne espresso i para bez czekania.
W dodatku jest mały, solidny i szybko się nagrzewa. W tej cenie nic lepszego nie znajdziesz, podobne ale większe ekspresy w tej klasie zaczynają się od 6-8 tys w gore, a ten kosztuje 5 :) Do tego młynek Eureka Mignon Specialita.
Darmowe ogłoszenia sprzedaż aut - https://brumly.pl/

Offline Domo

  • Wiadomości: 4
Odp: Zestaw Kolba + Młynek na lata
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Październik 2020, 14:29:19 »
Chciałem Wam serdecznie podziękować za pomoc - mieliście rację zdecydowałem się na Lelit Marta X z Wiliamem P72 I jestem zachwycony. Do tego zamówiłem już cały zestaw ziaren od mastroantonio - nagle okazuje sie że ja wogole nie znałem kawy mimo od roku przerzucania się na alternatywy I kawy średnio palone z W&A z Tychów.

oczywiście nagle również okazuje się że nic nie wiem jak się parzy... I dlaczego każdy szot smakuje inaczej 😂 ale rozumiem że to dopiero początek drogi...

raz jeszcze serdecznie dziękuję za pomoc ;-)

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1127
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: Zestaw Kolba + Młynek na lata
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Październik 2020, 17:37:15 »
Gratuluję, fajny kompaktowy sprzęt  :ok:  W tym przedziale cenowym najlepszy wybór w/g mnie.
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline Domo

  • Wiadomości: 4
Odp: Zestaw Kolba + Młynek na lata
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Październik 2020, 23:54:38 »
dzięki!

jeszcze się muszę przyznać do lajfhacka  :lol2:

podpialem pod smart-gniazdko i jak sie budze to wlaczam i jak juz zejde po 24min to jest bojler zwarty i gotowy do pracy 😂

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi