Autor Wątek: Lelit Anna - konserwacja zaworu pary  (Przeczytany 1327 razy)

Offline elite2

  • Wiadomości: 12
  • Ekspres: Lelit Anna pl41tem
  • Młynek: Lelit William pl71
Lelit Anna - konserwacja zaworu pary
« dnia: 03 Marzec 2020, 15:39:07 »
Cześć,
chciałbym prosić bardziej doświadczonych użytkowników o pomoc w kilku sprawach, które trochę nie dają mi spokoju:

1. Zawór pary - zauważyłem, że po 3 miesiącach użytkowania ekspresu, zawór podczas odkręcania skrzypi, ewidentnie brakuje mu smarowania. Czy taki zawór można rozebrać i przesmarować smarem, który może mieć kontakt z żywnością. Oczywiście musiał bym się skontaktować z konesso, czy mogę takie rzeczy robić nie tracąc gwarancji. Czy pozostaje tylko serwis?
2. Po zrobieniu espresso i przełączeniu parę w pewnym momencie, kiedy bojler jest już mocno podgrzany następuje krótki wyrzut pary z prysznica. Wcześniej tego nie było, jeśli zostawię zapiętą kolbę, to kilka kropel z wylewek kapnie na kratkę, bez kolby para bucha znienacka. Czy to zawór trójdrożny nie domyka się do końca? Po backflushach z użyciem Puly Caff problem ustąpił na 2 dni, jakoś bardzo to nie przeszkadza, ale raz dostałem parą podczas czyszczenia grupy i wolał bym uniknąć tego ponownie.
3. Trzeci temat to brudny prysznic, są jakieś patenty, żeby ciastko nie brudziło prysznica?  :lol2:

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1062
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Lelit Anna - konserwacja zaworu pary
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Marzec 2020, 17:54:58 »
Cześć!
Zawór można rozebrać i nasmarować same oringi uszczelniające zawór, ale żeby to zrobić trzeba ściągnąć górną obudowę i odkręcić nakrętkę zabezpieczającą zawór przed całkowitym wykręceniem się. Po odkręceniu nakrętki zawór powinien wykręcić się całkowicie.
Demontaż zaworu należy wykonać na zimnym urządzeniu, żeby nie doszło do poparzenia.

http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi