Autor Wątek: Nuova Simonelli Oscar II  (Przeczytany 131818 razy)

Offline GrzegorzM Mężczyzna

  • Wiadomości: 26
  • Ekspres: Oscar II, Nivona 697, kawiarka Bialetti
  • Młynek: Eurek Mignon
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #315 dnia: 05 Marzec 2020, 21:33:51 »
pj.w

Dziękuję za odwiedź. W tak zwanym międzyczasie też dotarłem do tych sugesti, które zamieściłeś w swoim poście, ale u mnie to nie działa.
Chyba że coś robię nie tak, ale raczej to bym wykluczył.
Jakieś inne pomysły?
Miało być wieczorem espresso a na razie jest wielki wk..w.

Offline untoldex Mężczyzna

  • Wiadomości: 729
  • Ekspres: Moccamaster, V60
  • Młynek: Fellow Ode
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #316 dnia: 06 Marzec 2020, 07:39:10 »
A kontaktowales sie ze sprzedawca? Bo chyba to nowy sprzet?

Offline GrzegorzM Mężczyzna

  • Wiadomości: 26
  • Ekspres: Oscar II, Nivona 697, kawiarka Bialetti
  • Młynek: Eurek Mignon
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #317 dnia: 06 Marzec 2020, 09:45:04 »
Oczywiście kontaktowałem się ze sprzedawcą.
Czekam na odpowiedź.

Miałem nadzieję, że może ktoś miał podobna sytuację i ma pomysł jak z tego wybrnąć.
Dla mnie wygląda to jak zapowietrzony system, który nie pozwala pompie zassać wody.
Postępując zgodnie z procedurami, które podpowiedział wujek google, a następnie w swoim poście umieścił pj.w nie ma rezultatów.
Tzn przy delikatnym wkładaniu zbiornika słychać i widać jak pęcherze powietrza uwalniają się z systemu, ale nadal nie można uruchomić Oscara. Dodam, że czynność tę powtórzyłem wczoraj dziesiątki razy i nic.

Moja piękniejsza połówka śmieje się, że miałem kupić ekspres a nie sztangę, a ja ćwiczę martwy ciąg zamiast przygotowania espresso  :picardpalm:

Chciałoby się już napić kawy, a tu taki zonk  :sciana:

Mam nadzieję, że to złe dobrego początki.
Jeśli ktoś ma jakiś pomysł jak rozwiązać ten problem będę wdzięczny


Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #318 dnia: 06 Marzec 2020, 09:53:49 »
A ta opcja?

2) Leave button coffee distribution pressed, press and release the general switch several times and quickly for at least 4-5 times."

Czyli trzymanie przycisku ekstrakcji i kilkukrotne załączenie wyłączenie ekspresu?

Offline GrzegorzM Mężczyzna

  • Wiadomości: 26
  • Ekspres: Oscar II, Nivona 697, kawiarka Bialetti
  • Młynek: Eurek Mignon
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #319 dnia: 06 Marzec 2020, 10:04:31 »
pj.w.

Ta opcja z trzymaniem przycisku ekstrakcji również przetestowana.
Z góry powiem, że przyciskałem zarówno przycisk od pojedynczego, jak i podwójnego espresso. Oczywiście nie jednocześnie.
Zero efektów.
Wczoraj pół wieczoru spędziłem szukając rozwiązania i również trafiłem tylko na te dwa sposoby, o których wspomniałeś w swoim poście.
U mnie one nie działają.
O ile podczas ponownego wkładania zbiornika widać uchodzące pęcherze powietrza, o tyle trzymanie wciśniętego przycisku i jednoczesne włączanie i wyłącznie głównego wyłącznika nic nie daje.

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #320 dnia: 06 Marzec 2020, 10:09:11 »
Szkoda, więcej pomysłów brak.

Offline Piskoor Mężczyzna

  • Wiadomości: 284
  • Ekspres: Bezzera DUO TOP DE
  • Młynek: Eureka Atom 65E
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #321 dnia: 06 Marzec 2020, 19:23:03 »
A jakąś duża strzykawka i wtłoczenie wody w układ?

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka


Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #322 dnia: 06 Marzec 2020, 20:41:46 »
Dokładnie sprawdziłbym instalację sygnalizującą brak wody w zbiorniku.

Offline GrzegorzM Mężczyzna

  • Wiadomości: 26
  • Ekspres: Oscar II, Nivona 697, kawiarka Bialetti
  • Młynek: Eurek Mignon
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #323 dnia: 06 Marzec 2020, 21:02:18 »
Panie i Panowie sytuacja została opanowana  :uklony:

Jak się okazało problem nie tkwił w zapowietrzonym systemie a zupełnie gdzie indziej.
W Elektrosie zasugerowali problem tkwi w zawieszonym pływaku (chyba jak każdy), ale po przesłaniu im filmu na którym widać, że pływak działa poprawnie postawili na czujnik, który mógł się wypiąć podczas transportu.
Po powrocie do domu rozebrałem wiec ekspres i .... czujnik na właściwym miejscu.
Zacząłem zastanawiać się, czy przypadkiem nie jest przesunięty... chciałem go przesunąć lekko śrubokrętem i kiedy zbliżyłem śrubokręt lampka zgasła, odsunąłem znów się świeci... Metodą dedukcji doszedłem do tego, że czujnik nie dostaje sygnału, który informuje go, że woda jest w zbiorniku.
Czekając na informację z Elektros zacząłem parzyć kawę ze śrubokrętem  :doh:. Wszystko działa. Bojler się napełnił
Kawa na razie 14 cytryn, ale przynajmniej jest na czym pracować (zawsze mogę powiedzieć, że to przez śrobokręt  :lol2: )
Włosi po obejrzeniu moich filmów ze śrubokrętem w roli głównej powiedzieli mi, że w poniedziałek wyślą nowy zbiornik i nowy czujnik.
Myślę sobie ok, ale nie będę przez kolejny tydzień bez ekspresu;z drugiej strony z otwartym?
raz że niebezpiecznie dla dzieci, a po drugie mało estetycznie z wystającym śrubokrętem.
Zacząłem zastanawiać się, żeby włożyć tam mały kawałek metalu przyklejony taśmą i pilnować organoleptycznie poziomu wody w  zbiorniku. Co ciekawe po skompletowaniu odpowiedniego elementu i próbie zamocowania go w okolicy czujnika, lampka znów zaczęła świecić  :sciana:
Myślę sobie coś nie tak i znów po śrubokręt - lampka zgasła. Biorę pęsetę metalową zbliżam - nie działa i wtedy olśnienie pewnie śrubokręt ma końcówkę magnetyczną, a czujnik działa na pole magnetyczne wytwarzane przez tę końcówkę. Szybkie poszukiwania magnesu zbliżam go do czujnika i okazuje się, że lubią się z czujnikiem i lampka gaśnie.
Eureka (nie ta Mignon) czujnik Oscara lubi jednak nie tylko mój śrubokręt. Zamocowałem mały magnes w pobliżu czujnika lampka zgasła ekspres działa. W międzyczasie dostaje wiadomość od Elektros, że jeśli użyję małego magnesu w okolicach czujnika to powinno to rozwiązać problem (przynajmniej na jakiś czas i oczywiście to nie jest rada jak rozwiązać problem) [emoji38]

Podobno co drugi głupi ma szczęście  :szampan:, bo co by było gdybym wziął śrubokręt bez końcówki magnetycznej pewnie dalej odpowietrzałbym system  :ups:

Konkluzja - bez śrubokręta ani rusz  :smiech:

Spokojnej nocy i dziękuje wszystkim za pomoc   kawka


PS
WS jak widać twój tok rozumowania był słuszny  :brawa: szkoda tylko że wczoraj na to nie wpadłem  ;)


« Ostatnia zmiana: 06 Marzec 2020, 21:05:33 wysłana przez GrzegorzM »

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #324 dnia: 06 Marzec 2020, 21:09:36 »
Może wystarczy dogiąć blaszkę przekazującą sygnał.

Offline GrzegorzM Mężczyzna

  • Wiadomości: 26
  • Ekspres: Oscar II, Nivona 697, kawiarka Bialetti
  • Młynek: Eurek Mignon
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #325 dnia: 06 Marzec 2020, 21:42:11 »
Nie zauważyłem tam żadnej blaszki przekazującej sygnał.
W załącznikach zdjęcie zbiornika i czujnika.
Jeśli możesz wskazać co masz na myśli chętnie to sprawdzę.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #326 dnia: 06 Marzec 2020, 22:08:41 »
W moim ekspresie jest trochę inaczej.

Offline Ricocico Kobieta

  • Wiadomości: 18
  • Ekspres: Nuova Simonelli Oscar II
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #327 dnia: 18 Kwiecień 2020, 20:13:05 »
Dobry wieczór, czy jakiś zaawansowany użytkownik Oscara II byłby tak uprzejmy, pomocny i nagrałby dla mnie filmik z parzenia podwójnego espresso razem z flushem? Nie do końca wychodzi mi ujarzmienie Oscara  :(

Offline dyba

  • Wiadomości: 39
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #328 dnia: 28 Czerwiec 2020, 18:18:16 »
Witam.
Czy mógłby ktoś z szanownych forumowiczów udostępnić instrukcję po Polsku do Oscara II.

Dzisiaj go uruchomiłem z małymi problemami - strasznie głośno pracował po włączeniu i nie pobierał wody ze zbiornika.
Pomogły czary z poruszaniem zbiornikiem - zdjąłem górną pokrywę i ruszałem zbiornikiem, w końcu zassał wodę i ruszył :)
Samo wyjmowanie i wkładanie zbiornika, nie zadziałało.

Kawa wyszła całkiem przyjemna - ale nad spienianiem mleka muszę popracować - zupełnie inna bajka niż w Ascaso Steel, który trzymam w biurze :)

Pozdrawiam.

Offline gregors

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: Simonelli oscar II
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #329 dnia: 29 Czerwiec 2020, 22:03:08 »
Witam.
Dziś przyszedł kupiony w konesso oskar II. Mam problem z nim. Woda leci z wylewki kolby jak z kranu.
Kawa w kolbie to segafredo kupiona na próbę juz zmielona bo młynek jeszcze nie doszedl. Próbowałem na pojedyńczym i podwójnym sitku, różnie też ubijałem. Ciągle to samo 0 cremy i kawa lejąca się  ciurkiem. Może ktoś cos podpowie, doradzi. Pozdrawiam.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi