Autor Wątek: Honduras Finca Flor de Campo, palarnia kawy Java.  (Przeczytany 5940 razy)

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Honduras Finca Flor de Campo, palarnia kawy Java.
« dnia: 22 Lipiec 2013, 19:45:09 »
Honduras Finca Flor de Campo, palarnia kawy Java. Waga 0,25 kg, cena 37 zł.
Singiel origin z segmentu speciality coffee. 100 % arabika, myta i suszona na słońcu, na specjalnych ekranach. Ziarenka dosyć duże, ładne, bez defektów, niepołamane. Palenie jasne, zapach przyjemny, świeży i owocowy.
Honduras Finca Flor de Campo to singiel palony z przeznaczeniem do metod alternatywnych. Przyrządzałem go w dripperze Tiamo V01 z filtrami Hario. Doza standardowa, 12 g na 200 ml wody, czas przelewania około 2 minuty, maksymalnie 15 sekund dłużej. Wrażenia smakowe jak najlepsze, to naprawdę dobry wybór dla kawoszy gustujących w owocowych akcentach. Kolor po zaparzeniu jest dosyć jasny. W smaku przeważa cytrusowa kwaskowatość, goryczka jest niewielka. Posmak jest długi i przyjemny. Jest to kawa wdzięczna do parzenia, trudno ją zepsuć. Wychodzi dobrze w różnych temperaturach, parzyłem ją w 80, 85 i 90 stopniach. Różnice były niewielkie, a kawa zawsze smaczna. Również przedłużenie ekstrakcji nie wpływało zbyt niekorzystnie na końcowy efekt w filiżance, nie pojawiała się nadmierna gorycz. Żeby się zmieścić w czasie, musiałem stosować trochę grubsze mielenie niż przy innych singlach używanych w tej metodzie. Fusy po zaparzeniu niechętnie formowały się w lejek czy też krater. Częściej/chętniej leżały płasko, niezależnie od tego czy mieszałem przemiał po zalaniu wodą.
Wadę tego Hondurasu znalazłem tylko jedną, nie jest w stałej ofercie palarni kawy Java.

http://images40.fotosik.pl/2105/722f39a569d99bdagen.jpg
Honduras Finca Flor de Campo, palarnia kawy Java.

http://images43.fotosik.pl/1892/d19dfff869c4be99gen.jpg
Honduras Finca Flor de Campo, palarnia kawy Java.

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Honduras Finca Flor de Campo, palarnia kawy Java.
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Lipiec 2013, 07:16:36 »
Próbowałeś jej z aero?

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Honduras Finca Flor de Campo, palarnia kawy Java.
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Lipiec 2013, 09:43:00 »
Szkoda mi jej było na aero, o phinie nie wspomnę ;).

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi