Autor Wątek: Ekspres do kaw mlecznych  (Przeczytany 6285 razy)

Offline słoń

  • Wiadomości: 21
  • Ekspres: Sage Barista Pro (SES878BTR)
  • Młynek: Sage Barista Pro (SES878BTR)
Ekspres do kaw mlecznych
« dnia: 14 Sierpień 2018, 17:27:50 »
Witam wszystkich :)

Obecnie używam Delonghi EC680, nieco zmodyfikowanego (dysza spieniania mleka, filtry z pojedynczym dnem). Po przesiadce z "rozpuszczalników" na tę maszynę byłem w siódmym  niebie i ten stan utrzymywał się jakieś 1,5 roku. Ale... chcę więcej. Od jakiegoś czasu czytam to forum jako gość i przeglądam różne oferty internetowe w poszukiwaniu lepszego sprzętu dla siebie.

Co pijam? Mleczne kawy, głównie cappu i latte. Wiele razy próbowałem przekonać się do espresso ale nie dam rady chyba... już za stary jestem na to, poza tym w moim wieku należy uzupełniać czymś wapń w kościach ;)

Czego oczekuję od nowego ekspresu (oprócz stabilnej temperatury itp. oczywistości):

  • natychmiastowego dostępu do pary oraz jednoczesnego spieniania mleka i zaparzania kawy. To ogranicza mój wybór do HX lub układów z podwójnym bojlerem/termoblokiem lub ich kombinacji.
  • Wolę mechaniczne dźwignie pary zamiast przełączników (ascaso duo) czy pokręteł
  • przyzwyczaiłem się, że w EC680 są programowalne przyciski na pojedynczą i podwójną kawę, fajnie byłoby to mieć. Ale nie jest to warunek konieczny.
  • dysza pary musi być normalna nie jakieś panarello którego nie umiem używać.
  • filtry 58mm z pojedynczym dnem.

Ile mogę dać pieniędzy? Nie wiem. Minimum pewnie 4500 za sam ekspres. Górna granica? Hmm.... w granicach rozsądku.

Co do młynka, bo tak jak czytam różne wątki to podejrzewam, że zaraz się ktoś odezwie - jak już wybiorę ekspres to zamówię i młynek, mam już kilka polecanych tutaj modeli zapisanych w zakładkach ;) coś wybiorę z tego.

Moje typy:
  • Myślałem o Sage BES920 / Breville BES920XL (dual boiler) - ta nowsza wersja z możliwością odkamieniania i poprawioną podobno parą (więcej pary niż stara wersja).
    Ten ekspres ma w zasadzie wszystko co chcę. Niestety jego dostępność na naszym rynku jest żadna, wszystko od dawna wyprzedane, jest chyba jedna czy dwie oferty ale na starszą wersję której nie chcę.
  • Lelit Mara - totalny manual. HX, czyli problemy ze stabilnością temperatury i konieczność upuszczania wody przed parzeniem kawy. Jakoś nie jestem przekonany do HXów...
  • Podobnie Bezzera BZ10 S PM, na plus w stosunku do Lelita dźwignie zamiast pokręteł.
  • Nuova Simonelli Oscar II - kompletnie nie podchodzi mi jego wygląd. Przepraszam, ale jest to dla mnie ważne. Szkoda bo notowania ma niezłe, pomimo jakichś drobnych
     dolegliwości które opisane są w wątku dotyczącym tego modelu.
  • Ascaso Duo PID - fajnie wygląda, jest tu nawet polecany, ale z tego co widziałem parę włącza się przełącznikiem i chwilę trzeba czekać aż "nabierze mocy", nie przemawia to do mnie.

I tyle co znalazłem na razie.
Co do systemu grzania - w zasadzie nieważne dla mnie czy to będzie bojler czy termoblok. Uważam, że każdy z tych systemów może zapewnić właściwą temperaturę.

Coś jeszcze godnego uwagi znajdę w tym segmencie cenowym?
Dzięki wielkie! Pozdrawiam!
Słoń
« Ostatnia zmiana: 14 Sierpień 2018, 17:44:16 wysłana przez słoń »

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Ekspres do kaw mlecznych
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Sierpień 2018, 17:52:39 »
A może ROCKET Appartamento Copper z uwagi na E61?

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Ekspres do kaw mlecznych
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Sierpień 2018, 19:28:22 »
Co do Breville to nowsza wersja pojawia się na allegro pod nazwą Catler. Pod taką sprzedają to w Czechach.

Offline roger

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 902
Odp: Ekspres do kaw mlecznych
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Sierpień 2018, 22:53:41 »
Rocket Appartamento ma wszystko czego potrzebujesz i zmieścisz się w budzecie.
Zapraszam  :ok:
www.akcesoriabaristy.pl
kawa / herbata / ekspresy / młynki / akcesoria
Rabat forumowy wynosi -10% / kod rabatowy: WOK10

ROCKET ESPRESSO - Autoryzowany dystrybutor w PL

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1058
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Ekspres do kaw mlecznych
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Sierpień 2018, 09:20:22 »
@słoń gdyby zainteresował Cię dual bojler z Lelita to myślę że mógłbym zaproponować Ciekawą ofertę na Elizabeth
https://www.konesso.pl/product-pol-3608-Ekspres-do-kawy-Lelit-Elizabeth-PL92T.html
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline El Espreesso

    • coffeesite.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 207
    • Coffeesite.pl
  • Ekspres: Bezzera, ECM, Profitec, Rocket, Rancilio, La Pavoni, Quick Mill, Elektra, Jura.
  • Młynek: Ceado, Macap, Fiorenzato, Bezzera, Rancilio, ECM, Profitec.
Odp: Ekspres do kaw mlecznych
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Sierpień 2018, 09:35:50 »

Czego oczekuję od nowego ekspresu (oprócz stabilnej temperatury itp. oczywistości):

  • natychmiastowego dostępu do pary oraz jednoczesnego spieniania mleka i zaparzania kawy. To ogranicza mój wybór do HX lub układów z podwójnym bojlerem/termoblokiem lub ich kombinacji.
  • Wolę mechaniczne dźwignie pary zamiast przełączników (ascaso duo) czy pokręteł
  • przyzwyczaiłem się, że w EC680 są programowalne przyciski na pojedynczą i podwójną kawę, fajnie byłoby to mieć. Ale nie jest to warunek konieczny.
  • dysza pary musi być normalna nie jakieś panarello którego nie umiem używać.
  • filtry 58mm z pojedynczym dnem.


Do Twoich oczekiwań świetnie pasuje Bezzera Magica S. Nie posiada jedynie programowalnych przycisków, ale jak sam napisałeś, nie jest to warunek konieczny :)
Zapraszam do kontaktu :)
The best coffee solutions!

Rabaty na ekspresy, młynki, akcesoria i kawę!

Offline słoń

  • Wiadomości: 21
  • Ekspres: Sage Barista Pro (SES878BTR)
  • Młynek: Sage Barista Pro (SES878BTR)
Odp: Ekspres do kaw mlecznych
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Sierpień 2018, 14:49:05 »
Dzięki za odpowiedzi. Chyba zdecyduję się na którąś Bezzerę. Myślę o BZ 10 lub w droższej wersji BZ 13 z PID. Obie mają dodatkowo podgrzewaną grupę. To co mi się podoba w BZ 13 to zabudowana grupa i skrócony czas rozgrzewania całości. Chyba dozbieram do niej właśnie.

Dzięki!
Pzdr
Słoń.

Offline hlary Mężczyzna

  • Wiadomości: 626
    • Kancelaria Prawna
  • Ekspres: Bezzera Duo TOP MN i kawiarka elektryczna i Bialetti
  • Młynek: Nuova Simonelli MDX i Porlex Tall
Odp: Ekspres do kaw mlecznych
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Sierpień 2018, 00:54:47 »
Do Twoich oczekiwań świetnie pasuje Bezzera Magica S.
Używam modelu Bezzera Magica S PID i jestem zadowolony. Fantastyczny ekspresik. Espresso i kawy mleczne wychodzą super. PID pozwala na "poszukiwanie" smaków w tych samych ziarnach. Pozwala po oglądzie wypalenia ziarna podjąć decyzję na jaką temperaturę ustawić PID.

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Ekspres do kaw mlecznych
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Sierpień 2018, 15:12:55 »
Słoniu, zerknij na Lelit Bianca PL162T: https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=6083.0

Offline słoń

  • Wiadomości: 21
  • Ekspres: Sage Barista Pro (SES878BTR)
  • Młynek: Sage Barista Pro (SES878BTR)
Odp: Ekspres do kaw mlecznych
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Sierpień 2018, 18:54:40 »
Ekspres super, tylko cena... :(

Offline oenomaos Mężczyzna

  • Wiadomości: 50
  • Ekspres: Lelit Anna PL41TEM + Gaggia Baby Dose + Moccamaster GCS
  • Młynek: Compak K3 Advanced Touch, Ceado 37s
Odp: Ekspres do kaw mlecznych
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Sierpień 2018, 20:14:36 »
nie wiem czy tu jest odpowiednie miejsce, ale także rozglądam się za ekspresem do kaw mlecznych, ale ten budżet to tak przez połowe 2k... coś używanego? czy coś nowego? ktoś coś pomoże?

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Ekspres do kaw mlecznych
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Sierpień 2018, 20:17:26 »
Kolbowy, do mlecznych za 1000pln? Rozumiem że młynek masz? Można wiedzieć jaki?
LMWDP #469

Offline burlap

  • Wiadomości: 103
  • Ekspres: DB, AP
  • Młynek: Specialita
Odp: Ekspres do kaw mlecznych
« Odpowiedź #12 dnia: 29 Sierpień 2018, 20:36:10 »
Jest jeszcze Profitec Pro 300. Też dwa bojlery i blisko zakładanego budżetu (choć nie spełnia wszystkich kryteriów).

Offline oenomaos Mężczyzna

  • Wiadomości: 50
  • Ekspres: Lelit Anna PL41TEM + Gaggia Baby Dose + Moccamaster GCS
  • Młynek: Compak K3 Advanced Touch, Ceado 37s
Odp: Ekspres do kaw mlecznych
« Odpowiedź #13 dnia: 29 Sierpień 2018, 20:42:54 »
Taki jak w opisie, Compak K3 Touch Advanced :P sam ekspres do 2k:P

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Ekspres do kaw mlecznych
« Odpowiedź #14 dnia: 29 Sierpień 2018, 20:50:44 »
Z nowych masz Rancilio Silvia, ASCASO Dream, Lelit Anna w tej cenie z używanych trafisz coś ciekawszego jak dobrze poszukasz.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi