Autor Wątek: ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...  (Przeczytany 301292 razy)

Offline GrizzzLee Mężczyzna

  • Wiadomości: 817
Odp: ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
« Odpowiedź #480 dnia: 23 Grudzień 2017, 19:17:31 »
Aby Wam dobrej kawy nigdy nie zabrakło !

Obyyyy! Dzięki i wzajemnie!

Offline Hilderyka

  • Wiadomości: 21
  • Ekspres: ascaso Dream
  • Młynek: C40 MKIII
Odp: ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
« Odpowiedź #481 dnia: 26 Grudzień 2017, 20:17:42 »
Mam i ja swojego Dreama. Dziękuję wszystkim, którzy czynnie uczestniczyli w procesie decyzyjnym i oczywiście Januszowi, który dodatkowo doprowadził do jego finalizacji. Niektórzy mówią, że dobry produkt obroni się sam, ja uważam że równie ważna jest obsługa, zarówno przed-, jak i posprzedażna - u mnie póki co były to pytania o kwestie techniczne, z serwisu mam nadzieję nie skorzystać ;).
Tym samym w moje ręce wpadła sztuka z polerowanego aluminium, co prawda początkowo miał być kolor, jednak taki cyber styl połączony z klasycznym designem przemawiają do mnie najbardziej.

Oglądaliście czeską dobranockę Mikrobi?
Ja też nie, ale usłyszałam, że mój nowy nabytek to wypisz wymaluj tytułowy bohater - wdzięczny robot o trojgu oczu i srebrzystym korpusie.
Na zdjęciu mój Mikrobi w połączeniu z czarnym młynkiem I-2 mini, gdyby ktoś zastanawiał się nad takim zestawieniem kolorów.
Na marginesie, Wasze kawowe roboty nazywają się jakoś?  :)
« Ostatnia zmiana: 26 Grudzień 2017, 20:26:14 wysłana przez Hilderyka »

Offline GrizzzLee Mężczyzna

  • Wiadomości: 817
Odp: ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
« Odpowiedź #482 dnia: 26 Grudzień 2017, 20:41:40 »
Gratuluję!

Offline Hilderyka

  • Wiadomości: 21
  • Ekspres: ascaso Dream
  • Młynek: C40 MKIII
Odp: ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
« Odpowiedź #483 dnia: 26 Grudzień 2017, 21:59:26 »
Dziękuję!
Swoją drogą jedną z niewielu rzeczy, jakie bym w tym ekspresie zmieniła, jest pojemnik na wodę, a w zasadzie to, z czego jest wykonany.
Co, gdyby plastik, którego wpływ na zdrowie jest co najmniej dyskusyjny, zastąpić szkłem?
Nie spotkałam się, żeby któryś z ekspresów miał szklany pojemnik na wodę, więc mogłoby to wyróżniać Dreama, jak również wpisać go w nurt eko.
Dodatkowo takie rozwiązanie byłoby ekonomicznie uzasadnione, szklane pojemniki tłuką się, więc byłyby wymieniane.

@Janusz, może by tak podsunąć taki pomysł racjonalizatorski partnerom z Hiszpanii?

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4829
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
« Odpowiedź #484 dnia: 27 Grudzień 2017, 09:34:47 »
Mogę im ten pomysł podsunąć. Pytanie jednak do Ciebie - dołożyłabyś kolejne np. 200 - 300 zł do zakupu ekspresu z takim pojemnikiem na wodę ? Poza tym sądzę, że byłby spore problemy z transportem firmami kurierskimi. Chyba nie chciałabyś zbierać szkła z potłuczonego pojemnika po całym kartonie?
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
« Odpowiedź #485 dnia: 27 Grudzień 2017, 12:21:39 »
Wystarczyłby certyfikat BPA free od Ascaso. Ceramiczny pojemnik ma być w Decent Espresso. Zobaczymy jak dadzą radę z wysyłką. Ale jakoś szkło po świecie krąży więc pewnie się da.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4829
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
« Odpowiedź #486 dnia: 27 Grudzień 2017, 12:29:18 »
Raz się da a innym nie. Jak ekspresy jadą na paletach nie ma problemów. Ale jak są do nas przesyłane na serwis to w zależności od zapakowania i kuriera potrafią być potłuczone nawet obudowy z odlewu aluminium.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline rojowolfi Mężczyzna

  • Wiadomości: 104
  • Ekspres: Aeropress, Hario V60-02, Ascaso Dream PID, Gabi Master A,
  • Młynek: Ceado E6P, Kinu M47
Odp: ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
« Odpowiedź #487 dnia: 27 Grudzień 2017, 19:43:10 »
Janusz dziękuję za szybką przesyłkę i profesjonalną obsługę. Ascaso Dream PID prezentuje się świetnie. Pierwsze dwa espresso zrobione, musimy się jeszcze dotrzeć.

Offline Hilderyka

  • Wiadomości: 21
  • Ekspres: ascaso Dream
  • Młynek: C40 MKIII
Odp: ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
« Odpowiedź #488 dnia: 27 Grudzień 2017, 19:51:00 »
dołożyłabyś kolejne np. 200 - 300 zł do zakupu ekspresu z takim pojemnikiem na wodę ?
Jak najbardziej.

Wystarczyłby certyfikat BPA free od Ascaso.
Nie wystarczyłby. Bisfenol A bywa zastępowany równie groźnym Bisfenolem S, czy ftalanami.

Nie mówię o wyposażeniu w szklany pojemnik wszystkich ekspresów, wystarczyłoby, że stanowiłby on dodatkową opcję, tak jak np. uchwyty z bukszpanu, które można dokupić i wymienić.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4829
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
« Odpowiedź #489 dnia: 27 Grudzień 2017, 20:13:59 »
rojowolfi, docierajcie się w spokoju. Życzę zadowolenia ze sprzętu.
Hilderyko, przekażę tę uwagę do ASCASO FACTORY. Rzecz jednak jest nie tylko w możliwości wyprodukowania takich opcjonalnych, szklanych zbiorników na wodę ale także w opłacalności ich produkcji. Uchwyty z bukszpanu wprowadzono najpierw tylko do ekspresu DREAM White & Wood. Z czasem okazało się, że są osoby zainteresowane tymi uchwytami także do innych kolorów ekspresów DREAM. Wprowadzono całą serię ekspresów PID wyposażonych w standardzie w uchwyty z bukszpanu. To spowodowało już sporą ich produkcję. Sytuacja więc zrobiła się taka, że te uchwyty zaczęły być już produkowane na dużą skalę i nie było w tej sytuacji problemu z wprowadzeniem ich jako opcjonalnego wyposażenia do modeli DREAM. I to się ziściło od 07/2017 czyli od momentu wprowadzenia do produkcji modeli PID. Czy na szklane zbiorniki na wodę będzie zapotrzebowanie ? Trudno stwierdzić...
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4829
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
« Odpowiedź #490 dnia: 28 Grudzień 2017, 16:57:44 »
Przypominam - to są ostatnie dni Świątecznej Promocji. Zamówienia na ekspresy i młynki, zestawy ekspres plus młynek z rabatem i Świątecznym Upominkiem będą przyjmowane tylko do 31.12.2017 r - do północy.

Później już wchodzimy w NOWY ROK 2018 !
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4829
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
« Odpowiedź #491 dnia: 31 Grudzień 2017, 18:25:17 »
Wszystkim Forumowiczkom i Forumowiczom, aktywnym i tylko czytającym
Serdeczne Życzenia Szampańskiej Zabawy Sylwestrowej, Zdrowia, Szczęścia i Pomyślności w Nowym 2018 Roku !!!

od całego zespołu firmy AVIN F.U.H.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline wushu81

  • Wiadomości: 166
  • Ekspres: Steel Uno Prof Pid, Mocamaster KBG 741, Bialetti Venus,
  • Młynek: Eureka Mignon, Concept 5120
Długo mnie nie było na forum, tzn. czytałem od czasu do czasu ale nie pisałem. I tak Hilderyka zachęciła mnie do podzielenia się swoim doświadczeniem w temacie pojemników na wodę. Z racje tej, że kawę piję tylko 1-2 dziennie zapotrzebowanie na wodę jest małe. Zdarzało mi się wcześniej kilkukrotnie nie czyścić co dzień pojemnika, tylko dolewać świeżej wody, co w rezultacie po kilku dniach powodowało pojawienie się śliskiego osadu na dnie zbiornika. Domniemam, że to nic dobrego tylko jakiś zalążek glonów czy innych bakteryjnych żyjątek.
Oryginalne pojemniki zazwyczaj są duże, i wlewa się w nie z reguły więcej wody niż potrzeba a potem to wszystko wylewa. Ja dopasowałem sobie szklankę, która mieści się w tym pojemniku pod względem średnicy jak i wysokości. Co dziennie wlewam do niej tylko 100-150 ml wody, zawsze kontrolując, żeby poziom nie był zbyt niski i ekspres nie pracował bez wody. Tym samym problem plastiku został rozwiązany, bo mam szklankę. Ilości wody też są mniejsze. W oryginalnym pojemniku te 100 ml. ledwo zakrywa końcówkę zasysającą.
Mój sposób nie rodzi to żadnych problemów z obsługą, nie przeszkadza wizualnie. Dla mnie same plusy.
« Ostatnia zmiana: 02 Styczeń 2018, 13:12:41 wysłana przez wushu81 »

Offline Hilderyka

  • Wiadomości: 21
  • Ekspres: ascaso Dream
  • Młynek: C40 MKIII
Sprytne rozwiązanie, kombinowałam podobnie, tyle że u mnie szklanka to jednak trochę za mało. Ale z braku laku...

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
pojawienie się śliskiego osadu na dnie zbiornika.
Szklanka też nie jest rozwiązaniem - to śliskie pojawia się też na rurce pobierającej wodę.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi