Autor Wątek: Jura E60 - TEST, opinia użytkownika, macie pytania to zapraszam  (Przeczytany 44615 razy)

Offline jerzyk

  • Wiadomości: 18
Odp: Jura E60 - TEST, opinia użytkownika, macie pytania to zapraszam
« Odpowiedź #60 dnia: 19 Styczeń 2017, 11:01:12 »
Mielenie miałem na minimum ustawione (najdrobniej jak się da), temp. wody na max (goraca kawa wylatuje) a moc tez prawie na max i ilość wody dalem wieksza żeby czas ekstrakcji wydluzyc -45ml.
Może zbyt mocne espresso robilem stad kwasek?
Po powyższych ustawieniach stwierdzam, ze kwasowość bardziej wyczuwalna. Może przy okazji (musze nabyc nowa torebke) ustawie slabsze espreso ale drobno mielona kawa i ilość 45 ml wody pozostanie. Takie dywagacje bo teraz mam zamowiona "New York Extra" 1 kg wiec chwile potrwa zanim ja wypije a smakuje mojej zonie i mnie -tylko delikatniejsza od Polish Horse i "slabsza" crema

esoxlucius

  • Gość
Odp: Jura E60 - TEST, opinia użytkownika, macie pytania to zapraszam
« Odpowiedź #61 dnia: 19 Styczeń 2017, 13:34:51 »
Cześć, sprzedam Wam mój patent na zaoszczędzenie "kilku" groszy przy zakupie marki Jura.
Patent świeżo przetestowany w ostatnich dniach. Zakup oczywiście w DE.

1. Wyszukiwarka idealo- wyszukanie najtańszej oferty interesującego nas ekspresu. W moim przypadku j e60.
2. Selekcja sklepów pod kątem możliwości realizacji sprzedaży do Polski. W moim przypadku sklep Technik Profis.
3. Założenie darmowego konta w kantorze on-line. W moim przypadku Alior (korzystny kurs, darmowy przelew do sklepu).
4. Realizacja zakupu w sklepie.
5. Dostawa.

Czas powyższych pkt- 7 dni (roboczych wyszło 5).
Koszty: 625 E ekspres + 4,90 E przesyłka (kurier dhl). Po kursie zakupu wyszło 2750 PLN brutto . Dla porównania w Polsce (allegro) 3999- 1 oferta, pozostałe 4 290 PLN.
Wszystko sprawnie i bezproblemowo. Sklepowa infolinia po angielsku daje radę. Ekspres chodzi.

W razie pytań służę pomocą.

Offline jerzyk

  • Wiadomości: 18
Odp: Jura E60 - TEST, opinia użytkownika, macie pytania to zapraszam
« Odpowiedź #62 dnia: 19 Styczeń 2017, 13:41:45 »
Chyba większość z nas tak kupowala :)
Ja kupowałem w "computeruniverse" ale E80 i placilem "AmazonPay" bo nie doliczają i można placic z podlaczonej do konta karty wielowalutowej -trzeba tylko ja na chwile dodac w Amazon. Oczywiście jeśli ktoś ma jakies Eurosy na koncie chce nimi zaplacic.

esoxlucius

  • Gość
Odp: Jura E60 - TEST, opinia użytkownika, macie pytania to zapraszam
« Odpowiedź #63 dnia: 19 Styczeń 2017, 13:57:36 »
Chyba większość z nas tak kupowala :)
Ja kupowałem w "computeruniverse" ale E80 i placilem "AmazonPay" bo nie doliczają i można placic z podlaczonej do konta karty wielowalutowej -trzeba tylko ja na chwile dodac w Amazon. Oczywiście jeśli ktoś ma jakies Eurosy na koncie chce nimi zaplacic.

Zdaję sobie sprawę, że "ameryki nie odkryłem" :). Chodzi o szczegóły- idealo faktycznie działa. Ten sklep mogę polecić z czystym sumieniem i myk z kantorem aliora- rozwiązanie bezkosztowe, które może się przydać np. w wojażach zagranicznych (kartę dają za darmo i żadnych prowizji, spredów itd).

Offline jerzyk

  • Wiadomości: 18
Odp: Jura E60 - TEST, opinia użytkownika, macie pytania to zapraszam
« Odpowiedź #64 dnia: 20 Styczeń 2017, 07:11:55 »
No jasne, tylko jak na 3 posty dużo tego Aliora tutaj jest nie uważasz?
Rozumiem, ze jestes zadowolony z tego banku ale wygląda to co najmniej "dziwnie"  :)
"Nie to zebym sugerowal jakas reklamę cy cus takiego, w zadnym wypadku"

esoxlucius

  • Gość
Odp: Jura E60 - TEST, opinia użytkownika, macie pytania to zapraszam
« Odpowiedź #65 dnia: 21 Styczeń 2017, 16:43:06 »
No jasne, tylko jak na 3 posty dużo tego Aliora tutaj jest nie uważasz?
Rozumiem, ze jestes zadowolony z tego banku ale wygląda to co najmniej "dziwnie"  :)
"Nie to zebym sugerowal jakas reklamę cy cus takiego, w zadnym wypadku"
Nie sugerujesz, ale... :) Nie chcesz- nie korzystaj! Dziwne to forum- pierwszy post i zostałem potraktowany jak uczniak, drugi- jak tajny współpracownik banku. A ja chciałem tylko pomóc...ehhhh. Szkoda pary.

Offline jerzyk

  • Wiadomości: 18
Odp: Jura E60 - TEST, opinia użytkownika, macie pytania to zapraszam
« Odpowiedź #66 dnia: 24 Styczeń 2017, 06:29:07 »
Problem w tym, ze czesc uzytkownikow każdego forum to "heiterzy, spamerzy, handlowcy ...etc..."
Nowi użytkownicy nie będą (chyba nigdzie) traktowani wyjątkowo tylko dlatego, ze sa...
Nie obrazaj się, ale powinieneś to wiedzieć jeśli bywasz na innych forach i obruszyles się potraktowanim jak "uczniaka".
Zmora każdego forum sa nowi użytkownicy, którzy nie chcą czytac a zadaja setny raz to samo pytanie lub zaraz na starcie  zachwalają konkretna firme/produkt i to kilkukrotnie - jeśli nie uważasz tego za co najmniej dziwne to sorki, ale niepotrzebnie się rozpisywałem :)
Nie robmy OT w tym temacie.

Offline malizna0

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: Jura E60
Odp: Jura E60 - TEST, opinia użytkownika, macie pytania to zapraszam
« Odpowiedź #67 dnia: 05 Luty 2017, 12:32:40 »
Witam, Cześć, dzień dobry,

1,5 miesiąca temu zakupiłem z Niemiec expres Jura E60. Wszystko było dobrze do wczorajszego poranka. Żona chciała zrobić sobie latte, natomiast ze spieniacza wypływało gorące mleko, ale nie spienione. Z instrukcji wyczytałem, że należy rozebrać elementy dyszy, wrzucić do wody z niewielką ilością płynu Jura do czyszczenia spieniacza. Tak zrobiłem, niestety nie pomogło. Zaobserwowałem, iż po każdym czyszczeniu systemu mleka w menu programowania nie ma czerwonego paska, który wskazuje na konieczność wyczyszczenia, natomiast po każdym użyciu spieniacza ten pasek robi się cały czerwony (poprzednio aż miesiąc trwało zanim ten pasek doszedł do końca). Wypłukałem kilkukrotnie system, już jakby zaczął lepiej spieniać, ale to jeszcze nie to, poza tym cały czas po każdym użyciu system woła o pełne czyszczenie... Infolinia w weekend nieczynna, więc prosiłbym o podpowiedź czy konieczny jest kontakt z Jura czy może płukać system tak długo, aż wszystkie nieczystości znikną?

Poza tym mam jeszcze dwa krótkie pytania:

- Jak często musicie zmieniać filtr Claris Smart? Również w sytuacji, w której czerwony pasek dojdzie do końca?
- Czy jak się używa filtra to również trzeba co jakiś czas wrzucać tabletki do odkamieniania zbiornika czy wówczas nie trzeba?
« Ostatnia zmiana: 05 Luty 2017, 12:37:17 wysłana przez fux »

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Jura E60 - TEST, opinia użytkownika, macie pytania to zapraszam
« Odpowiedź #68 dnia: 05 Luty 2017, 18:31:36 »
Ale to sprawdziłeś?
LMWDP #469

Offline malizna0

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: Jura E60
Odp: Jura E60 - TEST, opinia użytkownika, macie pytania to zapraszam
« Odpowiedź #69 dnia: 06 Luty 2017, 20:31:19 »
Tak rozebrałem wszystko do czego mam dojście w spieniaczu (tak mi się wydaje) i wymyłem dwukrotnie... Generalnie spienia mleko, ale po każdym użyciu pasek stanu zanieczyszczeń jest na max...

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Jura E60 - TEST, opinia użytkownika, macie pytania to zapraszam
« Odpowiedź #70 dnia: 07 Luty 2017, 18:24:19 »
na konkurencyjnym forum serwisant Jury podawał, że zmiana filtra powinna być co 3-4 tygodnie, o ile nie masz miękkiej wody to raczej co 3 tyg. Jeśli ekspres jest intensywniej używany to jeszcze częściej. I żeby nie stosować zamienników bo są gorszej jakości i nie filtrują tak dokładnie jak oryginał. Ze względy na wysokie ceny eksploatacyjne częśc osób rezygnuje z tych środków, powoduje to zakamienienie mechanizmu i dość szybko trzeba szukać nowego ekspresu.

Także tanio raczej nie będzie... jeden filterek kosztuje 55zł, więc rocznie razem z resztą chemii to ok. tysiąc zł rocznie wychodzi...
« Ostatnia zmiana: 07 Luty 2017, 18:49:32 wysłana przez grex »

rymko

  • Gość
Odp: Jura E60 - TEST, opinia użytkownika, macie pytania to zapraszam
« Odpowiedź #71 dnia: 10 Luty 2017, 10:31:29 »
Witam
malizna0 po wypiciu kawy z mlekiem, jeżeli ekspres będzie dłuższy czas nieaktywny, podstaw zamiast mleka szklankę z wodą i wciśnij przycisk Mleko.
Po wypiciu ostatniej kawy w danym dniu wypadałoby uruchomić "Czyszczenie systemu mleka" stosując chemię. Nie zabiera to wiele czasu, a dobrze jest pić kawę zaparzaną z czystego ekspresu - zaschnięte resztki mleka są trudne do usunięcia.
Co do stosowania filtrów Jura - przerobiłem to na E8 - to jest to ewidentne nabijanie kasy przez producenta  :taktak:
W kranie mam odę o twardości  14 w skali niemieckiej. Otóż zalewając taka wodę do pojemnika z filtrem Smart filtr wystarczał on na ok. 26-27 dni i ekspres sygnalizował - czerwony pasek na wyświetlaczu - zużycie filtra. A teraz najlepsze. Po zalewaniu pojemnika z filtrem Smart wodą po filtracji filtrem Dafi  (twardość wody na początku pracy filtra 3 a po miesiącu 9 - czyli średnia 6) ekspres wyświetlał zużycie filtra po .... 26-27 dniach  :'(
Więc co w takim razie pokazuje wyświetlacz ekspresu ? - kompletną bzdurę - system RFID jak w większości urządzeń w których jest stosowany przekłamuje. Sprawa dotyczy też wielu urządzeń laboratoryjnych - wielokrotnie droższych niż Jura - w których technologia RFID jest stosowana. Nie będę wchodził w szczegóły, bo mi tego po prostu nie wolno ujawniać.
Eksperyment powtórzyłem dwa razy i efekt był identyczny. Szkoda kasy na filtr - trzeba ustawić ekspres na opcję bez filtra , lać wodę filtrowaną i odkamieniać.
Aha - twardość wody została zmierzona przy pomocy odczynników.
Co do jakości kawy parzonej w Jura E8 ?
No niestety, ale trzeba się trochę natrudzić. Aby dobrać optymalne ustawienia ekspresu i wybrać ulubione gatunki kawy,  poświęciłem dwa tygodnie na eksperymenty.
Teraz rano otwieram oko z myślą o pachnącej, mocnej, porannej kawce .... i dzień już jest piękny  :)
A do kawki porcelana Bogucice ...



Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Jura E60 - TEST, opinia użytkownika, macie pytania to zapraszam
« Odpowiedź #72 dnia: 10 Luty 2017, 11:00:12 »
A ja mam prośbę, skoro piszesz, że masz optymalnie ustawienie ekspresu - choć wiem, że to kwestia mocno specyficzna... Jesteś w stanie określić ilość zmielonej kawy i czy jest możliwe do uzyskania ratio 2 w ciągu około 25 sekund? Z moich "testów" w markecie wychodzi na to, że jest to niemożliwe do zrobienia, ale... Cholera wie co tam było wsypane, bo to kawa marki jura a informacji brak.

Offline jerzyk

  • Wiadomości: 18
Odp: Jura E60 - TEST, opinia użytkownika, macie pytania to zapraszam
« Odpowiedź #73 dnia: 10 Luty 2017, 15:17:11 »
Ja "powiem" to co wiem...
W E80 można określić (oszacować) ilość kawy po ziarenkach na wyświetlaczu  w ten sposób, ze masz 8 ziarenek a zakres wg producenta jest od 5-16 g kawy wiec musisz Sobie sam wykalkulować mniej-więcej ile to może być gramów.
Niestety nie da się ustawić czasu ekstrakcji (chyba w żadnym domowym automacie) na żądane 25 sekund
Można tylko kombinować z ilością kawy, wody czy temperatura (dwa stopnie temp. naparu: normalna i wysoka)
Zresztą, każda kawa jest inna i trzeba zawsze ustawiać pod konkretna mieszankę kaw - nie ma jedynie słusznego ustawienia.
Są kawy słabsze, mocniejsze bardziej palone lub mniej palone itp. itd...

rymko

  • Gość
Odp: Jura E60 - TEST, opinia użytkownika, macie pytania to zapraszam
« Odpowiedź #74 dnia: 10 Luty 2017, 16:44:18 »
Jesteś w stanie określić ilość zmielonej kawy i czy jest możliwe do uzyskania ratio 2 w ciągu około 25 sekund?
Nie za bardzo wiem o co ci chodzi z tym ratio 2 ? Chodzi o Espresso doppio ?
Nie napisałem, że mam optymalnie ustawiony ekspres, tylko ustawiony pod moje preferencje   .....  w takich ustawieniach np. kawa etiopska, meksykańska najbardziej smakuje mi jako kawa biała, a kolumbijska, kenijska jako espresso. Nie piję jednego gatunku kawy przez cały czas, bo z czasem przyzwyczajam się do jej smaku i nie potrafię odpowiednio docenić jej walorów smakowo - zapachowych.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi