Autor Wątek: Gaggia Classic plus młynek - pare pytań  (Przeczytany 1814 razy)

Offline xxnls

  • Wiadomości: 3
Gaggia Classic plus młynek - pare pytań
« dnia: 30 Styczeń 2019, 22:55:25 »
Witam, porządkując jeden z pokoi moja mama znalazła taki oto ekspres + młynek. Zestaw kupiony został pewnie z 10-15 lat temu w Norwegii, chociaż chyba jest starszy. Sam ekspres włącza się, nawet chyba działa. Niżej przesyłam zdjęcia, a na końcu będę miał parę pytań. Z góry przepraszam za brud i kurz.













1. Czy maszyna jest w ogóle oryginalna? Jak odróżnić podrobioną od oryginalnej w tym modelu?
2. Czy brakuje mi jakiegoś elementu w zestawie? (oprócz pokrywki od młynka)
3. W którym roku została wyprodukowana? (chcę mieć pewność)
4. Czy jest coś warta? Jeśli tak to ile mniej więcej

z góry dzięki za odpowiedzi, jeśli coś zrobiłem źle tworząc temat to proszę o wyrozumiałość :)

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Gaggia Classic plus młynek - pare pytań
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Styczeń 2019, 23:04:21 »
1. Podróbek Gaggi to raczej nie było.
3. Ekspres rok 2000.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Gaggia Classic plus młynek - pare pytań
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Styczeń 2019, 23:53:14 »
Chciałbym takie skarby znajdować na strychu u rodziców :-). Majątek nie jest to jakiś wielki, ale koło 1000 za komplet pewnie byś wziął, może trochę więcej, zależy czy wszystko sprawne. Generalnie fajny zestaw minimum do espresso.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Gaggia Classic plus młynek - pare pytań
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Styczeń 2019, 08:15:30 »
Dokładnie to samo pomyślałem. Super skarby.
Ciekawe czy odkładając na spoczynek ktoś spuścił wodę z bojlera. Najlepiej byłoby bojler otworzyć. Ale nawet jeśli jest w słabym stanie to dla chętnego nic trudnego - wyczyścić, wyszkiełkować, nowa uszczelka pod bojler i do grupy.
Ale najpierw spróbowałbym odpalić i zrobić kawę - zgodnie z zasadą „działa - nie ruszaj”.

Za niesprawny ekspres wziąłbym ze 200-300 zł. Jak sprawny to x2. Ale to zależy co w środku bojlera. Jak stała woda w bojlerze to da się odczuć w zapachu wody lecącej z grupy.

Offline Dominikkuchniak

  • Wiadomości: 69
Odp: Gaggia Classic plus młynek - pare pytań
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Styczeń 2019, 08:30:17 »
Jesli juz masz taki zestaw i to za darmo, to wyslij do serwisu. Bedziesz mial pelny przeglad i sprzet jak nowy

Offline minero

  • Wiadomości: 311
    • Coffee after pizza blog
  • Ekspres: Gaggia Classic 2018/19, AeroPress, Bialetti Venus 2TZ, Bodum FrenchPress, Hario V60.
  • Młynek: Eureka Mignon SD, Macap M5D, Hario Skerton.
Odp: Gaggia Classic plus młynek - pare pytań
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Styczeń 2019, 08:51:39 »
a jesli spuszczac wode z bojlera to jak? wlaczajac go bez wody az zleje wszystko? moze pompa pracowac na sucho?

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Gaggia Classic plus młynek - pare pytań
« Odpowiedź #6 dnia: 31 Styczeń 2019, 08:59:23 »
Pompa to jedno, ale grzałka ogrzewając powietrze długo nie pociągnie.

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Gaggia Classic plus młynek - pare pytań
« Odpowiedź #7 dnia: 31 Styczeń 2019, 10:43:58 »
Polecam wg tego video zrobic:


Myk polega na wypuszczeniu wody przez dysze pary. W video są szczegóły.

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Gaggia Classic plus młynek - pare pytań
« Odpowiedź #8 dnia: 31 Styczeń 2019, 19:23:46 »
Otwórz bojler i go wyczyść. Dobry klucz imbusowy (chyba 6 i 4)potrzebny. Obejrzyj przed.
Otworzenie bojlera za 2-3 razem zajmie poniżej pół godziny.

Offline xxnls

  • Wiadomości: 3
Odp: Gaggia Classic plus młynek - pare pytań
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Maj 2019, 18:25:24 »
Cześć, witam ponownie. A więc te kilka miesięcy temu wyczyściłem bojler, trochę z tym roboty było, ale jednak na moje oko udało się. Zestaw służył parę miesięcy, potem coraz częściej nie chciało mi się parzyć kawy w ekspresie, a dzisiaj stoi nieużywany. Nie chcę żeby stał sobie i się kurzył, więc chce go sprzedać, ale jaka cena byłaby uczciwa? Nie znam się na tym kompletnie. Skład zestawu nadal się nie zmienił, jest to samo: Gaggia Classic, młynek żarnowy MDF od Gaggi również (nadal bez plastikowej pokrywki od pojemnika na ziarna), metalowa podstawka z szufladą, portafilter + wszystkie sitka i akcesoria wyżej na zdjęciach. Wszystko nadal sprawne, młynek, ekspres, działa jak na mój gust bardzo dobrze. Proszę was forumowicze o pomoc, jak w sprawie wyceny tego zestawu? Na ile go cenić?

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Gaggia Classic plus młynek - pare pytań
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Maj 2019, 08:15:18 »
Wstaw świeże zdjęcia. Zobaczymy jak wygląda. Co do ceny, to Marek kilka postów wyżej sugerował 1000zl. Myślę, że to odpowiednia cena na początek. Albo się sprzeda, albo będziesz musiał coś zejść na dół.

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Gaggia Classic plus młynek - pare pytań
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Maj 2019, 11:26:09 »
Ja bym wystawił 600zł ekspres, 300zł młynek.

Offline xxnls

  • Wiadomości: 3
Odp: Gaggia Classic plus młynek - pare pytań
« Odpowiedź #12 dnia: 14 Maj 2019, 22:36:07 »
Przesyłam zdjęcia.









 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi