Autor Wątek: Phin  (Przeczytany 203655 razy)

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Phin
« Odpowiedź #555 dnia: 04 Maj 2018, 00:57:33 »
Bardzo smaczny przepis  :szampan:
Muszę jednak pokombinować z grubszym przemiałem, bo mój organizm źle toleruje napar. Podobne dozy z Prismo przechodzą bez problemu wyłącznie z pozytywnym "kopem", tutaj niestety kawa wchodzi aż za mocno, do tego żołądek się buntuje.

Sama idea koncentrat + dolewka bardzo mi jednak pasuje pod kątem wyjazdów, gdzie muszę zrobić kawę dla czterech osób. Miałem kombinować z Prismo, ale mielenie 80 gramów pod kawiarkę lub drobniej jest jednak wyzwaniem.
Zamówiłem Phina 450 ml, jeśli uda mi się dopracować przepis pod kątem tolerancji, to będzie idealnie.
450 może zdać egzamin dla większej ilości osób :) Tak się tylko zastanawiam czy to sprawa przemiału i problemów z żołądkiem. Jeśli weźmiemy 25g kawy na ostateczne ok. 200g naparu to wychodzi proporcja wody do kawy jak z moki. Może więcej wody będzie lepsze dla żołądka? Pewnie 450 ogólnie lepiej się sprawdzi i dla siebie samego.

Offline Felix Mężczyzna

  • Wiadomości: 288
  • Ekspres: Melitta Excellent 3.0, AeroPress, V60, Largo, Gabi, Wilfa Pour Over
  • Młynek: Feldgrind, Tchibo
Odp: Phin
« Odpowiedź #556 dnia: 04 Maj 2018, 15:57:54 »
Właśnie obstawiam nie same proporcje (z Aeropressu robię podobne bez problemu) a czas kontaktu wody z kawą.
Dlatego kombinuję w stronę grubszego przemiału/mniejszej dozy, żeby skrócić czas.
Po zejściu do 15g i grubszego przemiału toleruję znacznie lepiej, za to smak mniej mi pasuje. Popróbuję jeszcze z mniejszą dolewką wody.
Mam miesiąc czasu na testy, coś wykombinuję ;)
Życie to ciągła walka. Do obiadu z głodem, po obiedzie ze snem.

Offline Mr.Ed Mężczyzna

  • Wiadomości: 297
  • Ekspres: Rancilio Silvia V4,Bialetti Venus 4tz,Phin
  • Młynek: Bodum Bistro,Baratza Vario
Odp: Phin
« Odpowiedź #557 dnia: 04 Maj 2018, 16:18:59 »
Ja mam takiego o pojemności 340ml, doza 24-28g, zależy ja mi się sypnie, przemiał jak do kawiarki, czyli w moim przypadku dość drobno, i czasy około 8-10 minut, nie mierzę dokładnie. Jedno jest pewne, trzęsie mnie po takiej kawie jak starego epileptyka, więc dość rzadko korzystam z phina. Dobrze że to same arabiki, bo po robuście chyba bym zjechał.

Offline Evanduril Mężczyzna

    • pluszanki.pl
  • Wiadomości: 339
    • Projektowanie graficzne i fotografia
  • Ekspres: Aeropress/Prismo, OXO Good Grips, Kawiarka, Phin, Gaggia Classic
  • Młynek: 1zespresso/MYM 54, Baratza Sette 270
Odp: Phin
« Odpowiedź #558 dnia: 06 Maj 2018, 21:26:03 »
Właśnie obstawiam nie same proporcje (z Aeropressu robię podobne bez problemu) a czas kontaktu wody z kawą.
Dlatego kombinuję w stronę grubszego przemiału/mniejszej dozy, żeby skrócić czas.
Po zejściu do 15g i grubszego przemiału toleruję znacznie lepiej, za to smak mniej mi pasuje. Popróbuję jeszcze z mniejszą dolewką wody.
Mam miesiąc czasu na testy, coś wykombinuję ;)

Chyba nie w tę stronę idziesz. Z mojego doświadczenia - im kawa bardziej kwasowa, tym więcej problemów żołądkowych - więc raczej dłuższe parzenie powinno te kwasy zniwelować. Niech mnie ktoś poprawi, jeśli gadam głupoty odnośnie zależności czasu i kwasu ;)


Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Phin
« Odpowiedź #559 dnia: 06 Maj 2018, 21:41:28 »
Gadasz głupoty. Smak kwaśny to nie to samo co kwas. A skoro jakiś kwas się już rozpuścił, to trzeba by go czymś zneutralizować.
A substancje drażniące to jeszcze inny temat, bo niekoniecznie o kwasy chodzi. Proponuję sprawdzić phina z papierowym filtrem. Ale jeśli chodzi tylko o dawkę lub stężenie, to filtry nie pomogą.

Offline Bartus_M Mężczyzna

  • Wiadomości: 268
  • Ekspres: Aeropress, Hario V60-02, Kalita Wave 155, French Press, Hario Mizudashi, Kawiarki: G.A.T 2tz, Alza 6tz, Gabi Master A, Phin 340ml, Melitta 101
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade, Hario Skerton, Knock Aergrind
Odp: Phin
« Odpowiedź #560 dnia: 22 Sierpień 2018, 16:03:01 »
No dobra, mój phin idzie. Wybrałem 340ml - ponieważ najczęściej robię kawę z 300ml wody.

Chociaż intrygują mnie rozbieżności o których piszecie. W sumie każdy robi po swojemu.
Jedni mielą grubo, inni jak do kawiarki.
Jednym potrzeba 3 minuty, innym 15 minut.
Jedni dają 15g inni 25g.

Interesujące ile jest rozwiązań :)
A może ktoś chciałby pochwalić się swoim ostatecznym rozwiązaniem kwestii phin'owskiej ? :D
-------
pozdrawiam,
Bart :)
Kawę traktuję jako hobby i dobrą zabawę. Ciągle szukam swojego smaku i sposobu, a wyrażane przeze mnie opinie nie powinny być traktowane bezwzględnie jako źródło wiedzy.

https://www.instagram.com/bartmaliszewski/

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Phin
« Odpowiedź #561 dnia: 22 Sierpień 2018, 17:36:50 »
Nie ma. Zawsze smacznie wychodzi.
LMWDP #469

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Phin
« Odpowiedź #562 dnia: 23 Sierpień 2018, 21:04:51 »
A może ktoś chciałby pochwalić się swoim ostatecznym rozwiązaniem kwestii phin'owskiej ? :D

A to proste: mielisz ile się sypnie (byle się zmieściło), zalewasz gorącą wodą (może być do pełna choć lepiej najpierw tylko tyle ile kawa wciągnie) i czekasz aż przekapie. Próbujesz, ewentualnie dolewasz i tyle.

Offline Bartus_M Mężczyzna

  • Wiadomości: 268
  • Ekspres: Aeropress, Hario V60-02, Kalita Wave 155, French Press, Hario Mizudashi, Kawiarki: G.A.T 2tz, Alza 6tz, Gabi Master A, Phin 340ml, Melitta 101
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade, Hario Skerton, Knock Aergrind
Odp: Phin
« Odpowiedź #563 dnia: 23 Sierpień 2018, 22:21:32 »
Czyli brak sztywnych reguł gry?
A jak mielicie?
-------
pozdrawiam,
Bart :)
Kawę traktuję jako hobby i dobrą zabawę. Ciągle szukam swojego smaku i sposobu, a wyrażane przeze mnie opinie nie powinny być traktowane bezwzględnie jako źródło wiedzy.

https://www.instagram.com/bartmaliszewski/

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Phin
« Odpowiedź #564 dnia: 24 Sierpień 2018, 06:01:22 »
Ja najczęściej jak popadnie, młynek grindripera nie zna słowa "precyzja" a phin mieszka z nim w torebce dyżurowej i zwykle pracują w duecie. Jak się skręci mocniej (on sam potrafi się przestawić) to kapie 15 minut i jest smacznie, jak się poluzuje i poleci od pyłu po ćwiartki ziaren to przeleci w dwie minuty i też jest super, choć inaczej.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Phin
« Odpowiedź #565 dnia: 24 Sierpień 2018, 08:24:25 »
Phina zasypywałem przemiałem od espresso po FP. Ten ostatni nieco wodnisty, ale kazdy dobry.
LMWDP #469

Offline Bartus_M Mężczyzna

  • Wiadomości: 268
  • Ekspres: Aeropress, Hario V60-02, Kalita Wave 155, French Press, Hario Mizudashi, Kawiarki: G.A.T 2tz, Alza 6tz, Gabi Master A, Phin 340ml, Melitta 101
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade, Hario Skerton, Knock Aergrind
Odp: Phin
« Odpowiedź #566 dnia: 24 Sierpień 2018, 15:15:57 »
Super, wiec może połączę Phina z młynkiem ceramicznym - i zestaw taki zabiorę do pracy :)
Wciąż nie mam w czym robić sobie kawy w pracy...

A jak wychodzi z przeparzeniami - skoro przemiał do espresso  i nawet 15 minut?
Nie generuje to jakiejś ohydnej niepijalnej goryczy ?
-------
pozdrawiam,
Bart :)
Kawę traktuję jako hobby i dobrą zabawę. Ciągle szukam swojego smaku i sposobu, a wyrażane przeze mnie opinie nie powinny być traktowane bezwzględnie jako źródło wiedzy.

https://www.instagram.com/bartmaliszewski/

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Phin
« Odpowiedź #567 dnia: 24 Sierpień 2018, 15:31:06 »
Machnąłem Ariadnę od Antonio, przemiał do espresso, jakieś 10-11g, mała preinfuzja. Lało się dość długo ale nie pilnowałem, przypomniałem sobie po 25 min. Fajerwerków nie było ale jak najbardziej pijalne. Po ostygnięciu czuć i kwaski i goryczki (w końcu robusta na stanie) ale nic przesadnego. Fajny posmak został. Jak bym nie zalał wrzątkiem to pewnie było by bardziej w kwaski.

Offline Bartus_M Mężczyzna

  • Wiadomości: 268
  • Ekspres: Aeropress, Hario V60-02, Kalita Wave 155, French Press, Hario Mizudashi, Kawiarki: G.A.T 2tz, Alza 6tz, Gabi Master A, Phin 340ml, Melitta 101
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade, Hario Skerton, Knock Aergrind
Odp: Phin
« Odpowiedź #568 dnia: 29 Sierpień 2018, 11:10:05 »
Okej, zrobiłem :)

Pierwszy phin w moim życiu.
21g kawy Etiopia Wolichu Wachu natural od Kaffe_2009
300ml wody
temperatura: 93'C
Woda: ŻK.
16 klik w comandante.
40g/45sek preinfuzja.

Zrobiłem tak, że zmieliłem kawę, usypałem ją równo przez potrząsanie phinem. Następnie przykryłem z lekką siłą przykrywką. Niestety ta przykrywka nie jest dobrze spasowana z phinem i kiefy się leje wodę, to podmywa na brzegach tworzące się ciasteczko. Zatem lałem potem na uchwyt.
Z preinfuzji nic nie wykapało. Zatem: następnym razem będę musiał spróbować zrobić preinfuzję bez przykrywania.
Po około 3.5 minutach zaczeło kapać. Kapało do nieco ponad 10 minut.

kawa wyszła bardzo delikatna, subtelna. Owocowa, zupełnie pozbawiona goryczy. Zawiera w sobie dużo pozytywnego smaku. Balas goryczy do kwasków jest odpowiedni. Kawa jest kwaskowata, a goryczki które poczułem dopiero po ostygnięciu pojawiają się w zupełnie niezaczepny sposób, pozostawiając deserowy(mam na myśli czekoladę deserową) aftertaste przeplatany z suszonymi morelami.

Chyba z kolega phinem się zaprzyjaźnię. Spróbuję jeszcze zmienić nieco mielenie, zrobić preinfuzję bez przykrywki, ogólnie sobie popróbować różnych innych układów :)

40337758_10215897767664309_2547041814141992960_o.jpg

-------
pozdrawiam,
Bart :)
Kawę traktuję jako hobby i dobrą zabawę. Ciągle szukam swojego smaku i sposobu, a wyrażane przeze mnie opinie nie powinny być traktowane bezwzględnie jako źródło wiedzy.

https://www.instagram.com/bartmaliszewski/

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Phin
« Odpowiedź #569 dnia: 29 Sierpień 2018, 11:21:36 »
Są modele phina z przykręcaną tą jak ją nazwałeś "przykrywką" Niestety dowiedziałem się o tym jak już kupiłem "zwykłego".
W ogóle to smaka mi narobiliście i chyba również odkurzę swojego phina  :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi