Autor Wątek: Nowa kolba w budżecie ok. 5k  (Przeczytany 3511 razy)

Offline MartBan Mężczyzna

  • Wiadomości: 35
  • Ekspres: Hendi Marina(był), Carimali Eta Beta 1GR,Astoria CkE, Cime Mono
  • Młynek: Cunill Tauro, Carimali G1, Obel Junior,Macap m5d
Nowa kolba w budżecie ok. 5k
« dnia: 10 Luty 2018, 13:08:33 »
Witam, po rozstaniu się z moim gastronomicznym siermięgą rozglądam się za czymś bardziej finezyjnym. Buszując po wątkach jestem praktycznie zdecydowany na: Bezzera Magica S PID. Rzecz na której dość mocno mi zależy to wykorzystanie istniejącego bezpośredniego połączenia do wody wraz z filtrem przeciwkamiennym które już w kuchni posiadam. Czy w.w. ekspres ma taką możliwość podpięcia? A może macie jeszcze inne godne propozycje? Nie wykluczam jeszcze Rocket Giotto v3 PID, Bezzera BZ13 DE PID, Bezzera Mitica S, czy któregoś z ECM. Znalazłem jeszcze coś takiego: Nuova Simonelli Musica, ale to bym zbytnio przeskoku od ostatniego sprzętu nie widział, brak E61, PID czy manometru na grupie. Będę bardzo wdzięczny za wszelkie uwagi i sugestie.
Jest kawa, jest zabawa ;)

Offline roger

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 902
Odp: Nowa kolba w budżecie ok. 5k
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Luty 2018, 14:07:01 »
Ta Bezzera nie posiada podłączenia do wody. Ciężko Ci będzie znaleźć ekspres z podłączeniem do sieci w budżecie 5 000 PLN
Jeśli chodzi o ekspresy marki Rocket Espresso to podłączenie do sieci wodnej posiadają te które mają pompę roatacyjną np. te dwa : >> ten << i >> ten <<
www.akcesoriabaristy.pl
kawa / herbata / ekspresy / młynki / akcesoria
Rabat forumowy wynosi -10% / kod rabatowy: WOK10

ROCKET ESPRESSO - Autoryzowany dystrybutor w PL

Offline MartBan Mężczyzna

  • Wiadomości: 35
  • Ekspres: Hendi Marina(był), Carimali Eta Beta 1GR,Astoria CkE, Cime Mono
  • Młynek: Cunill Tauro, Carimali G1, Obel Junior,Macap m5d
Odp: Nowa kolba w budżecie ok. 5k
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Luty 2018, 18:34:58 »
Dziękuję. Już widzę tę zależność: przyłącze wody = pompa rotacyjna, która to też też ze względu na ciszę okrutnie mnie nęci. Ceny takich wariantów 6 k lub 7 k z PID. W sumie zakup na lata i jestem skłonny np. odczekać, uzupełnić budżet i kupić taki oto sprzęt, kolejne pytanie czy PID "must have"? Im szybciej się zdecyduję, tym mniej przetracę kasy po kafejach ;) Dzisiaj już w trzech byłem...
Jest kawa, jest zabawa ;)

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Nowa kolba w budżecie ok. 5k
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Luty 2018, 20:27:28 »
Pompa rotacyjna a wibracyjna to niebo a ziemia.
PID jest świetnym rozwiązaniem w dwubojlerowych ekspresach.
W ekspresach typu Hx ustawiasz temp w bojlerze pary, przez to pośrednio wpływasz na temp wody w grupie.

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Nowa kolba w budżecie ok. 5k
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Luty 2018, 07:08:19 »
Potwierdzam, pompa rota to nie tylko bajer. PID w HX ma trochę większą bezwładność niż w 2B, np w jednym z ekspresów HX PID zmiana ustawienia o 1C na bojlerze pary skutkuje zmianą temperatury na grupie o 1-2C.

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Nowa kolba w budżecie ok. 5k
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Luty 2018, 11:39:32 »
Czy zamiast PID nie będzie lepiej/taniej wstawić termometr w grupę ?. Chcę mieć temperaturę w grupie powiedzmy 92 stopnie, PID na ile mogę ustawić ? Chyba że to bardziej działa jak termometr w grupie. Przy powiedzmy 92 na czujniku jak wyłączy się ogrzewanie na głównym bojlerze, to temperatura podskoczy i tak, jeśli spadnie poniżej 100 na głównym, to para zniknie, dodam że tak gdybam, bo PIDa nie mam, jedynie termometr w grupie  :)
« Ostatnia zmiana: 12 Luty 2018, 11:44:08 wysłana przez tom517 »

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Nowa kolba w budżecie ok. 5k
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Luty 2018, 12:25:45 »
Jednak są to trochę inne sprawy. Pid-em ustawia się ciśnienie/temperaturę w bojlerze, a temperatura w grupie jest pokazywana w sposób prognozowany. Termometr zaś  pokazuje temperaturę w grupie, pomaga ustalić konieczność i długość flusha.

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Nowa kolba w budżecie ok. 5k
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Luty 2018, 16:46:56 »
Jednak są to trochę inne sprawy. Pid-em ustawia się ciśnienie/temperaturę w bojlerze, a temperatura w grupie jest pokazywana w sposób prognozowany. Termometr zaś  pokazuje temperaturę w grupie, pomaga ustalić konieczność i długość flusha.

Wytłumacz mi proszę, co znaczy "pokazywana w sposób prognozowany".  :mhh:
Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Nowa kolba w budżecie ok. 5k
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Luty 2018, 18:15:06 »
Off-Topic:

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Nowa kolba w budżecie ok. 5k
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Luty 2018, 18:56:03 »
Jednak są to trochę inne sprawy. Pid-em ustawia się ciśnienie/temperaturę w bojlerze, a temperatura w grupie jest pokazywana w sposób prognozowany. Termometr zaś  pokazuje temperaturę w grupie, pomaga ustalić konieczność i długość flusha.

Wytłumacz mi proszę, co znaczy "pokazywana w sposób prognozowany".  :mhh:

To może odpowiedź w Twoim stylu  :):

Opisywałem to w innym temacie. Dialog był prowadzony z kilkoma forumowiczami, pewnie parę osób uczestniczyło w nim. Dotyczył temat czyjegoś problemu z przegrzewaniem wody w Hx-ie.
A jak przeczytasz, to może byś z łaski swojej podziękował za przejrzyste wyjaśnienie.

Offline MartBan Mężczyzna

  • Wiadomości: 35
  • Ekspres: Hendi Marina(był), Carimali Eta Beta 1GR,Astoria CkE, Cime Mono
  • Młynek: Cunill Tauro, Carimali G1, Obel Junior,Macap m5d
Odp: Nowa kolba w budżecie ok. 5k
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Luty 2018, 21:00:05 »
Bardzo, ale to bardzo dziękuję za wszelkie rady i sugestie. Już myślałem, że temat nowicjusza upadł, a tu takie zaangażowanie. Pompę rotacyjną uważam jako wartościowe wyposażenie premium a nie karę finansową przy zakupie. Jednak życie pisze różne scenariusze i koniec końców nie kupię niczego za 4 czy 5 k co nie spełnia mych oczekiwań oraz nie szarpnę się teraz na sprzęt za 7 klocków. Puki co jedzie do mnie 5-cio letni Carimali z pompą rotacyjną właśnie, a do tego tematu wrócę następnym podejściem z odpowiednio skrojonym budżetem. Pzdr!
Jest kawa, jest zabawa ;)

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Nowa kolba w budżecie ok. 5k
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Luty 2018, 21:04:45 »

To może odpowiedź w Twoim stylu  :):


Po pierwsze w moim stylu, to byłby opis dotyczący konkretnego HX a nie Bezzery i Rocketa wsadzonego w jeden worek.


Opisywałem to w innym temacie. Dialog był prowadzony z kilkoma forumowiczami, pewnie parę osób uczestniczyło w nim. Dotyczył temat czyjegoś problemu z przegrzewaniem wody w Hx-ie.



Po drugie:  Bezzera, Rocket, albo inny, o jakim ekspresie jest mowa?


A jak przeczytasz, to może byś z łaski swojej podziękował za przejrzyste wyjaśnienie.


Wybacz, nie muszę czytać ani mieć przed sobą ekspresu, żeby wiedzieć co z czym się je.






Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Nowa kolba w budżecie ok. 5k
« Odpowiedź #12 dnia: 12 Luty 2018, 21:05:24 »
5-cio letni Carimali z pompą rotacyjną
Pochwalisz się jaki dokładnie czy wolisz zaczekać aż będziesz go mieć na blacie?

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Nowa kolba w budżecie ok. 5k
« Odpowiedź #13 dnia: 12 Luty 2018, 21:32:09 »
Jednak są to trochę inne sprawy. Pid-em ustawia się ciśnienie/temperaturę w bojlerze, a temperatura w grupie jest pokazywana w sposób prognozowany. Termometr zaś  pokazuje temperaturę w grupie, pomaga ustalić konieczność i długość flusha.

Wytłumacz mi proszę, co znaczy "pokazywana w sposób prognozowany".  :mhh:

@Tedi widać nie zrozumiał poprzedniej odpowiedzi (nie podziękował :mhh:), więc może inaczej:

Pokazywana – widoczna na wyświetlaczu
W – można opisać jako stan podmiotu
Sposób – metoda, rozwiązanie jakiegoś problemu
Prognozowany – przewidywany

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Nowa kolba w budżecie ok. 5k
« Odpowiedź #14 dnia: 12 Luty 2018, 21:49:56 »


Pokazywana – widoczna na wyświetlaczu
W – można opisać jako stan podmiotu
Sposób – metoda, rozwiązanie jakiegoś problemu
Prognozowany – przewidywany


Gdyby ten sposób / metoda zadziałała, to prognoza byłaby zbędna. A tak jest na chybił trafił mówiąc żartem bo przewidywalny na zachowanie temperatury wody wymiennik pionowy w ekspresach o których zakładam jest mowa nigdy nie będzie.
Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi