Autor Wątek: Kenia Kiambu AB + - palarnia kawy Euro Cafe  (Przeczytany 2713 razy)

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Kenia Kiambu AB + - palarnia kawy Euro Cafe
« dnia: 16 Kwiecień 2019, 18:42:22 »
Kenia Kiambu AB + - palarnia kawy Euro Cafe

Wysokiej jakości mieszanka arabik odmian SL 28 i SL 34 z plantacji Kirunyu, oceniona na 86,5 punktu. Sposób obróbki - mokra, palenie dosyć jasne, z przeznaczeniem do alternatywnych metod parzenia kawy. Ziarenka ładne, niepołamane, równo palone. Mają miły zapach słodkiej czekolady i czerwonych owoców (dzika róża), a w aromacie przemiału dominuje dzika róża i czekolada.
Sposób przygotowania: dripper Tiamo V60-01, białe filtry Hario i młynek Fiorenzato F6 Drogheria. Doza standardowa 6 g kawy na 100 g wody, temperatura wody 94°C, czas parzenia nieco ponad 2,5 minuty. Preinfuzja 30 sekund, w stosunku dwa gramy wody na gram kawy i mieszanie przez kołysanie dripperem. Później polewanie w czterech porcjach co 30 sekund, dwie ostatnie mniejsze, 2/3 i 1/3 w porównaniu do początkowych. Po każdym zalaniu mieszanie przez kołysanie dripperem. W aromacie dripa jest dzika róża i mleczna czekolada. W smaku dominują owoce: dzika róża, akcenty słodkich czerwonych porzeczek i nuty słodkich wiśni. Drip jest bardzo fajny. Owocowo – kwaskowaty, z dozą słodyczy, bez goryczki. Równy i czysty w smaku, z miłą, nienachalną kwaskowatością, intensywnie owocowy. Posmak podobny, trwały i przyjemny. Długością czasu parzenia można „regulować” smak dripa, bo przy trochę dłuższym, ponad 2,45 minuty pojawia się więcej czekolady. Więcej czekolady pojawia się też przy parzeniu metodą Pergera, kiedy korzysta się z drobniejszego przemiału i gorętszej wody. Ale efekt w filiżance  jest równie dobry.
Sposób przygotowania: aeropress, metalowy filtr i młynek Mahlkönig Vario Home. Metoda odwrócona, doza 7,5 g na 100 ml wody, temperatura wody 91°C, bez preinfuzji, czas parzenia 110 sekund, przeciskanie 30 sekund, przemiał dosyć drobny. Aromat naparu to głównie dzika róża i czekolada. W smaku jest więcej czekolady, miła i delikatna  kwaskowatość dzikiej róży z akcentami słodkich czerwonych porzeczek i sporo słodyczy. Posmak z czasem przechodzi w czekoladę deserową. Napar jest bardzo fajny, miły do picia, czysty w smaku jak na aeropress.
Tim Wendelboe na społecznościowym forum żartobliwie zapytał kiedyś swoich klientów – Jak długo można pić Kenie? Na myśli miał kawy wysokich lotów. Odpowiedź jest dla mnie prosta - Takie jak Kiambu, nieustannie.
« Ostatnia zmiana: 16 Kwiecień 2019, 18:48:33 wysłana przez WS »

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Kenia Kiambu AB + - palarnia kawy Euro Cafe
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Kwiecień 2019, 21:16:58 »
Pisząc o czekoladzie, co masz na myśli? Ogólne wrażenie smakowo-dotykowe? Bo aromat czekolady, mlecznej czekolady można zmierzyć przy jakiejś tabliczce Milki ;).

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Kenia Kiambu AB + - palarnia kawy Euro Cafe
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Kwiecień 2019, 22:13:01 »
Czekolada to aromat, a jak mleczna, to może i Milka.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Kenia Kiambu AB + - palarnia kawy Euro Cafe
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Kwiecień 2019, 22:18:50 »
Piszesz też o smaku, wymieniając różne owoce... Aromat zatem wąchasz nosem, a smak też wąchasz? ;) Moim zdaniem, smak to smak (te znane cztery opcje i wrażenia dotykowe), zapach odczuwany nosem wprost i aromat odczuwany wszelako, na podniebieniu...

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Kenia Kiambu AB + - palarnia kawy Euro Cafe
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Kwiecień 2019, 22:37:49 »
Oczywiście masz rację. Określenia „czekoladowy czy owocowy smak” są niewłaściwe, ale powszechnie używane i powszechnie rozumiane. W sumie, to pisze się dla innych. Dlatego w innych recenzjach, żeby rozróżnić odbierane wrażenia, używałem słownego wytrycha - „po spróbowaniu” itd.  A teraz, nieprzypadkowo, tego nie zrobiłem :).

ratio

  • Gość
Odp: Kenia Kiambu AB + - palarnia kawy Euro Cafe
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Kwiecień 2019, 20:26:12 »
@WS, ile czasu i w jaki sposób nauczyłaś się tak precyzyjnie opisywać kawę?
« Ostatnia zmiana: 17 Kwiecień 2019, 20:37:49 wysłana przez ratio »

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Kenia Kiambu AB + - palarnia kawy Euro Cafe
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Kwiecień 2019, 20:49:25 »
No właśnie ja czuję czekoladę, jeden czy dwa owoce i że jest bardzo dobra ta kenia :-) Pewnie to wrodzene predyspozycję i nabyte kompetencje WS. Ale tak czy inaczej bardzo lubię czytać te opinie i zapodać do młyna recenzowane ziarna z nadzieją że poczuje chociaż połowę tej złożoności.

ratio

  • Gość
Odp: Kenia Kiambu AB + - palarnia kawy Euro Cafe
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Kwiecień 2019, 21:23:40 »
Trochę poczytałem i nie mam intencji pomniejszania opisów kaw przez innych forumowiczów, ale mam prośbę do adminów (@fux), aby posty @WS odnośnie kaw wrzucić do jednego "worka" i "wymusić" na nim, żeby od teraz nowe opinie tam zamieszczał. Chyba, że jest odpowiedni sposób w wyszukiwarce.  A nawet, jeśli jest, to moja propozycja wiele by ułatwia w tej kwestii.
« Ostatnia zmiana: 17 Kwiecień 2019, 21:29:01 wysłana przez ratio »

Offline simson2d

  • Wiadomości: 223
  • Ekspres: duo pid mod, alternatywa
  • Młynek: Vario, eureka SD
Odp: Kenia Kiambu AB + - palarnia kawy Euro Cafe
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Kwiecień 2019, 21:38:08 »
Też mnie zawsze fascynują te opisy :)

@WS Młynek młynkowi nierówny, ale jakich użyłeś ustawień na Vario? Spróbuję zrobić toczka w toczkę to samo (dojdzie jeszcze woda, ale cóż).

A co do wyczuwania smaków to ciekawie opisuje to w swojej książce Ika Graboń. Osobiście notuję wszystkie doznania oraz porównuję ze sobą różne kawki. Rezultaty na razie niewielkie, ale się nie poddaję :D

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Kenia Kiambu AB + - palarnia kawy Euro Cafe
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Kwiecień 2019, 21:40:48 »
Refleksje Iki o analizie sensorycznej są mi bardzo bliskie, więc się tak nie fascynuję... ;)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Kenia Kiambu AB + - palarnia kawy Euro Cafe
« Odpowiedź #10 dnia: 17 Kwiecień 2019, 23:01:00 »
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Kenia Kiambu AB + - palarnia kawy Euro Cafe
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Kwiecień 2019, 23:06:59 »
@WS, ile czasu i w jaki sposób nauczyłaś się tak precyzyjnie opisywać kawę?

Kłopotliwe pytanie, bo nie jestem kobietą.


@WS Młynek młynkowi nierówny, ale jakich użyłeś ustawień na Vario? Spróbuję zrobić toczka w toczkę to samo (dojdzie jeszcze woda, ale cóż).

Zgrubna dźwignia - dolny zakres espresso, cztery stopnie w dół. Dźwignia Fine osiem pozycji w dół. Mam Vario z pierwszej serii, chyba z 2009 roku.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Kenia Kiambu AB + - palarnia kawy Euro Cafe
« Odpowiedź #12 dnia: 17 Kwiecień 2019, 23:28:31 »
mam prośbę [...] aby [...] "wymusić" na nim,
Też mam prośbę, aby nie mieć próśb o wymuszanie. To forum ma tę zaletę, że można sobie na niem podyskutować (zgodnie z nazwą) na różne tematy i na różne sposoby. Nie jest, nie było i mam nadzieję nigdy nie będzie, to forum w typie sztywniutko poukładanej wiedzy w działach i wątkach. Jest to forum w typie: siedzimy, gadamy, dygresja goni dygresję, a społeczność wynika z bywania, nie katalogowania.

Co by to było, gdybyśmy już wszystko napisali? co byśmy mieli do roboty? bez sensu. Tworzenie wiki nie było zamiarem. A poza tym, co to kogo boli, że ktoś gdzieś coś napisał nie tak jak się wymarzyło komuś innemu? Nie ma przymusu ani czytać, ani pisać, ani nawet odświeżać. Pić kawę, to co innego, taki przymus jest ;) a jeśli nie ma, to powinien być :szampan:

ratio

  • Gość
Odp: Kenia Kiambu AB + - palarnia kawy Euro Cafe
« Odpowiedź #13 dnia: 18 Kwiecień 2019, 06:46:02 »
@donkiszot nie bez powodu wyraz "wymusić" umieściłem w cudzysłowie, bo nie było moją intencją zmuszać kogokolwiek do czegokolwiek.

@WS zrobi, na co będzie miał ochotę. Jeszcze kategorycznie nie wypowiedział się w tej kwestii, ale jeśli zdecyduje się na moją sugestię, to będzie z korzyścią dla forumowiczów czytających Jego fascynujące kawowe recenzje.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Kenia Kiambu AB + - palarnia kawy Euro Cafe
« Odpowiedź #14 dnia: 18 Kwiecień 2019, 07:50:16 »
Od lat z korzyścią dla forum i jego bywalców jest swoboda i trzymanie się z dala od kategorycznych rozwiązań. Tak, że tak. Miłej kawy życzę :szampan:

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi