Autor Wątek: Etiopia Mormora (Goodcoffee)  (Przeczytany 1226 razy)

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1492
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Etiopia Mormora (Goodcoffee)
« dnia: 09 Sierpień 2017, 14:43:18 »
W niektórych trójmiejskich kawiarniach można spotkać przelewy z ziaren przygotowanych przez Goodcoffee. W jednej z nich próbowałem Kenii Nguguini, na opakowaniu czytamy że powinniśmy zaznać nut rabarbaru i cukru trzcinowego - tak jest faktycznie. Zachęcony zamówiłem do domu wspomnianą w temacię Etiopię. Ziarna wypalone ca. 2 tygodnie temu, pod przelew. Czytamy o truskawce, mlecznej czekoladzie i limonce. Ziarna ładne, mniejsze, nie powiedziałbym że jakoś jasno wypalone. Po otwarciu paczki akcenty limonkowo-gorzkie. Po zmieleniu wyraźna mleczna czekolada. W procesie parzenia czerwone owoce. W smaku uderza truskawka, może nawet poziomka. Należy się cieszyć, że kolejna palarnia potrafi wyczarować piękne kawy.

Swego czasu był już wątek o tej palarni. W 2015 ceny były średnio-wysokie, problem z powtarzalnością. w 2016 ceny dalej wyższe, ale jakość na +. Nie mam odniesienia do lat poprzednich, ale uważam że jakościowo jest teraz bardzo dobrze.



 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi