Autor Wątek: Palarnia kawy Kraków  (Przeczytany 17772 razy)

Offline intersekt Mężczyzna

  • Wiadomości: 374
    • Blog o kawie CoffeeTribune
  • Ekspres: Rocket CELLINI V3 PID || Alternatywy: Chemex, Hario V60-01&02, Kalita 155, Melitta, Aeropress, Phin, Bialetti Moka Express 3tz, Bonavita
  • Młynek: EUREKA Mignon, BARATZA Encore, COMANDANTE MK3, Rhinowares
Palarnia kawy Kraków
« dnia: 10 Luty 2015, 11:10:24 »
Cześć,

czy może ktoś mi polecić jakąś dobrą palarnię kawy z Krakowa? Czy forumowicze z Krakowa mogą się podzielić informacją, gdzie w Krakowie zaopatrują się w świeżo paloną kawę? Przewiduje, że wiele osób poleci mi zamawiać kawę wysyłkowo z palarni MastroAntonio. Osobiście nie zamawiałem jeszcze nic z tej palarni ale próbowałem u znajomego kilka wyrobów Antonia i bardzo mi smakowały :).

Problem w tym, że bardzo dużo podróżuje i czasami jestem w Krakowie tylko kilka dni i potrzebuje kupić zaledwie 250g kawy, więc nie opłaca mi się kupować online i płacić za wysyłkę.

Znalazłem w Krakowie palarnię KELLERAN (nawet niedaleko mam). Czy ktoś może coś napisać o tej palarni? Z tego co widzę, to ceny mają wyższe niż u Antonia. Czy jakościowo dorównują palarni MastroAntonio?

Pozdrawiam!
Blog o kawie: coffeetribune.pl || Moje zdjęcia: https://500px.com/michaldmorawski

Offline roger

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 902
Odp: Palarnia kawy Kraków
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Luty 2015, 11:17:57 »
www.akcesoriabaristy.pl
kawa / herbata / ekspresy / młynki / akcesoria
Rabat forumowy wynosi -10% / kod rabatowy: WOK10

ROCKET ESPRESSO - Autoryzowany dystrybutor w PL

Offline intersekt Mężczyzna

  • Wiadomości: 374
    • Blog o kawie CoffeeTribune
  • Ekspres: Rocket CELLINI V3 PID || Alternatywy: Chemex, Hario V60-01&02, Kalita 155, Melitta, Aeropress, Phin, Bialetti Moka Express 3tz, Bonavita
  • Młynek: EUREKA Mignon, BARATZA Encore, COMANDANTE MK3, Rhinowares
Odp: Palarnia kawy Kraków
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Luty 2015, 11:33:02 »


Dzięki za odpowiedź! Wydaje się, że to porządna palarnia ale asortyment raczej ubogi, no i nie ma nic z Kenii :(. Poza tym większość produktów niedostępna z tego co widzę po sklepie internetowym.
Blog o kawie: coffeetribune.pl || Moje zdjęcia: https://500px.com/michaldmorawski

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Palarnia kawy Kraków
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Luty 2015, 11:36:31 »
No ale chcesz w sklepie internetowym czy stacjonarnym. Ostatnio byłem na organizowanych warsztatach i tam miła Pani opowiadała że pali się tam codziennie ;-) Może trzeba zadzwonić obgadać sprawę kiedy się bedzie i coś wybrać.

Offline intersekt Mężczyzna

  • Wiadomości: 374
    • Blog o kawie CoffeeTribune
  • Ekspres: Rocket CELLINI V3 PID || Alternatywy: Chemex, Hario V60-01&02, Kalita 155, Melitta, Aeropress, Phin, Bialetti Moka Express 3tz, Bonavita
  • Młynek: EUREKA Mignon, BARATZA Encore, COMANDANTE MK3, Rhinowares
Odp: Palarnia kawy Kraków
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Luty 2015, 11:41:38 »
No ale chcesz w sklepie internetowym czy stacjonarnym. Ostatnio byłem na organizowanych warsztatach i tam miła Pani opowiadała że pali się tam codziennie ;-) Może trzeba zadzwonić obgadać sprawę kiedy się bedzie i coś wybrać.

Chciałbym zamawiać w sklepie stacjonarnym ale zajrzałem na stronę ich sklepu aby wybadać jaki mają asortyment. Muszę chyba do nich zadzwonić i się dowiedzieć co i jak/
Blog o kawie: coffeetribune.pl || Moje zdjęcia: https://500px.com/michaldmorawski

Offline roger

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 902
Odp: Palarnia kawy Kraków
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Luty 2015, 11:50:38 »
Nie dzwoń tylko odwiedź ich osobiście :) zobaczysz.
Ela pali kawę prawie codziennie.

To że na liście nie ma kilkunastu lub kilkudziesięciu zawsze dostępnych kaw to raczej na plus niż minus.
A jesli chodzi o Coffee Proficiency to dla mnie w PL jest tyle bardzo dobrych palarni że palców na dwóch rekach by starczyło i wśród nich jest zarówno CP jak i wcześniej wspomniany Antonio.

Czasami jest tak że u nas w sklepie jest wieksza dostępność niż w CP :)
www.akcesoriabaristy.pl
kawa / herbata / ekspresy / młynki / akcesoria
Rabat forumowy wynosi -10% / kod rabatowy: WOK10

ROCKET ESPRESSO - Autoryzowany dystrybutor w PL

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Palarnia kawy Kraków
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Luty 2015, 11:52:02 »
dla mnie w PL

No ale kolo chce w Krakowie a nie w Polsce :-)

Offline roger

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 902
Odp: Palarnia kawy Kraków
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Luty 2015, 11:59:36 »
@manfred, wiem. Chciałem "zaszeregować CP" bo to że nia ma Kenii  :kawa: nie oznacza że jest słabiej
www.akcesoriabaristy.pl
kawa / herbata / ekspresy / młynki / akcesoria
Rabat forumowy wynosi -10% / kod rabatowy: WOK10

ROCKET ESPRESSO - Autoryzowany dystrybutor w PL

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Palarnia kawy Kraków
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Luty 2015, 12:02:23 »
Kupowanie w sklepie stacjonarnym to wg mnie wielki błąd. Bo trzeba karty zostawić w domu a do portfela wsadzić dokładnie wyliczoną gotówkę. Inaczej powstaje wielki wir co tam wir huragan w portfelu.

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Palarnia kawy Kraków
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Luty 2015, 13:11:44 »

Offline intersekt Mężczyzna

  • Wiadomości: 374
    • Blog o kawie CoffeeTribune
  • Ekspres: Rocket CELLINI V3 PID || Alternatywy: Chemex, Hario V60-01&02, Kalita 155, Melitta, Aeropress, Phin, Bialetti Moka Express 3tz, Bonavita
  • Młynek: EUREKA Mignon, BARATZA Encore, COMANDANTE MK3, Rhinowares
Odp: Palarnia kawy Kraków
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Luty 2015, 14:08:12 »
Jest jeszcze: kellerancoffee

A jakie opinie ma ta palarnia? Trochę drożej niż u Antonia, ciekawe czy poziom ten sam.
Blog o kawie: coffeetribune.pl || Moje zdjęcia: https://500px.com/michaldmorawski

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Palarnia kawy Kraków
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Luty 2015, 14:16:52 »
Dobra palarnia.

Offline Mario Barista Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 577
  • Ekspres: Ascaso Basic| Aero| Dripper| Chemex| FP|
  • Młynek: Ascaso I-2 mini| Elektra MXC|
Odp: Palarnia kawy Kraków
« Odpowiedź #12 dnia: 10 Luty 2015, 14:19:14 »
To świetne miejsce. Palarnia, która jednocześnie jest kawiarnią. Można przyjść posiedzieć, wypić kawkę i kupić kawę w ziarnie. Ziarno mają na poziomie, na pewno będziesz zadowolony. Ceny... cóż, każdy z nas ma swoje limity cenowe, ale spróbować nie zaszkodzi!

Ich kawę możesz też kupić w piekarniach Mojego-taty. Chleb też dobry.




Offline intersekt Mężczyzna

  • Wiadomości: 374
    • Blog o kawie CoffeeTribune
  • Ekspres: Rocket CELLINI V3 PID || Alternatywy: Chemex, Hario V60-01&02, Kalita 155, Melitta, Aeropress, Phin, Bialetti Moka Express 3tz, Bonavita
  • Młynek: EUREKA Mignon, BARATZA Encore, COMANDANTE MK3, Rhinowares
Odp: Palarnia kawy Kraków
« Odpowiedź #13 dnia: 10 Luty 2015, 14:42:58 »
To świetne miejsce. Palarnia, która jednocześnie jest kawiarnią. Można przyjść posiedzieć, wypić kawkę i kupić kawę w ziarnie. Ziarno mają na poziomie, na pewno będziesz zadowolony. Ceny... cóż, każdy z nas ma swoje limity cenowe, ale spróbować nie zaszkodzi!

Ich kawę możesz też kupić w piekarniach Mojego-taty. Chleb też dobry.

Dzięki, na pewno wypróbuje kawę z tej palarni. Ceny u nich są dla mnie jak najbardziej akceptowalne, nie oszczędzam na dobrej kawie. Pozdrawiam!
Blog o kawie: coffeetribune.pl || Moje zdjęcia: https://500px.com/michaldmorawski

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Palarnia kawy Kraków
« Odpowiedź #14 dnia: 10 Luty 2015, 15:01:49 »
Znalazłem w Krakowie palarnię KELLERAN (nawet niedaleko mam). Czy ktoś może coś napisać o tej palarni? Z tego co widzę, to ceny mają wyższe niż u Antonia.
Z Kelleranem właśnie jest ten problem, że ceny nie zawsze są adekwatne do jakości, ale można porozmawiać w miłej atmosferze. Kenie akurat miło wspominam.
Na pewno warto odwiedzić.

Kolejna krakowska palarnia, to Karma (przy Krupniczej i przy Wawrzyńca), jakość jak najbardziej, ale ceny nie z tej ziemi ;)

Warto też zapytać w kawiarniach (tych lepszych, znajdziesz w krakowskim wątku) niektóre gdy mają nadmiar to chętnie sprzedają. W Tekturze obecnie spory wybór, choć akurat z polskich palarni ostatnio nieco mniej.
W Wesołej mają CP (jeśli do Cargo masz nie po drodze), ale nie wiem czy handlują.

W Kaboom (Rynek Kleparski, kiosk nr 33) chyba jest szansa na Kofi, ale nigdy nie byłem.

W Ilovecoffee (Szlak 26) miewali Coffeelab i czeską LaBohemę.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi