Autor Wątek: Rocket na start - który model ?  (Przeczytany 1559 razy)

Offline anderson

  • Wiadomości: 5
Rocket na start - który model ?
« dnia: 05 Kwiecień 2024, 10:19:33 »
Witam (ze swojego domu to czynisz nas zapraszając do siebie) Wszystkich Szanownych forumowiczów,

Przyszedł czas na zakup pierwszej "kolby" i po obejrzeniu sporej ilości filmów na yt i przejrzeniu ofert na rynku, bardzo podobają mi się Rockety.

Obecnie mam:
Delonghi Dinamica z której jestem bardzo zadowolony.
Przelew Melitta.
Hario V60

To czego oczekuje od kolby to dobre espresso, możliwość poznania nowego wymiaru smaku i zabawy z kawą.
Co rusz testuję nowe ziarna, lubię zdecydowanie mocne smaki, często kupuję blendy z Robustą.

Pierwszym na oku modelem był Rocket Espresso Appartamento, jednak różnica do R58 nie jest dla mnie duża i budżet pozwala na zakup go.

Pytanie czy warto dopłacić do modelu R58 ? a może w budżecie +/- 10k zł brutto polecacie coś innego, lepszego od Rocketa ?

Przyjdzie jeszcze wybór młynka ale to może zadam w odpowiednim temacie, w każdym razie po głowie chodzi mi:
-  Rocket Espresso Faustino
- Fiorenzato AllGround

Jeśli potrzebne są inne informacje proszę pisać :)
« Ostatnia zmiana: 05 Kwiecień 2024, 12:35:40 wysłana przez Fux »

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6235
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Rocket na start - który model ?
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Kwiecień 2024, 13:25:40 »
Jak dla mnie Appartamento za tę cenę nie ma nic wartego uwagi. Zdecydowanie można w tej półce cenowej kupić coś ciekawszego. R58 ma pompę rotacyjną i dużo większy, dokładniejszy zakres regulacji od Appartamento. Jednak jeśli zależy Ci na jakości espresso to wpierw skup się na młynku. Jeśli często lubisz zmieniać kawy to najlepiej młynek typu single dose, albo jakiś ręczny do espresso np. Kinu i do tego jakiś zasypany ziarnem.

W kwestii doboru konkretnych urządzeń na pewno wiele osób może więcej powiedzieć ode mnie.

Offline anderson

  • Wiadomości: 5
Odp: Rocket na start - który model ?
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Kwiecień 2024, 13:34:45 »
Dziękuje za odpowiedź, faktycznie co do standardowego Rocketa oglądałem porównanie z konkurencją w tej cenie u James'a Hoffmann'a i da się wybrać lepszy sprzęt. Skupię się w takim razie na R58 i ewentualnej konkurencji w tej półce cenowej.

Brałem również pod uwagę drugi młynek, myślałem o Fellow Opus lub Varia VS3 choć Varia zbierała równie opinie z mojego researchu po yt.

Dodam tylko, że młynek nie musi być uniwersalny, można skupić się tylko na najlepszej jakości pod espresso.

Przelew piję bardzo rzadko i jeśli już to mam blisko siebie bardzo małą palarnie gdzie na świeżo proszę o zmieloną kawę i od razu ją zaparzam po powrocie do domu, dziewczyna korzysta tam do mielenia kawy pod przelew z Fellow Ode 2.

Offline Tukidydes Mężczyzna

  • Wiadomości: 80
  • Ekspres: Lelit Grace PL81T; V60; Kalita 185
  • Młynek: DF64 Gen 2; Lelit Fred PL043MMI; Timemore Chestnut C2
Odp: Rocket na start - który model ?
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Kwiecień 2024, 13:43:14 »
Pytanie czy warto dopłacić do modelu R58 ? a może w budżecie +/- 10k zł brutto polecacie coś innego, lepszego od Rocketa ?

W tej cenie zdecydowanie lepszym wyborem jest Profitec Drive:
- Większa pojemność obu bojlerów,
- Wyższa wydajność spieniania mleka (większy bojler, wyższa temperatura = wyższe ciśnienie),
- Bardziej zaawansowany sterownik PID + oprogramowanie (harmonogam pracy urządzenia, preinfuzja, przypomnienie o czyszczeniu itd.),
- Zawór flow control w zestawie.

Rozważyć możesz również Bezzerę MATRIX TOP MN/DE :)

Przyjdzie jeszcze wybór młynka ale to może zadam w odpowiednim temacie, w każdym razie po głowie chodzi mi:
-  Rocket Espresso Faustino
- Fiorenzato AllGround

Fiorenzato do rozważenia, jeśli chodzi o Rocketa Faustino, to na tej półce cenowej znajdziesz lepsze młynki:
- rodzina Eureka Atom,
- Coś z Single Dose - DF83, Niche.
Dadzą lepszy przemiał.

Rocket ma dobry marketing, często ludziom "wpada w ręce", ale jak podejść do tematu analitycznie, to zazwyczaj ktoś z konkurencji oferuje więcej za podobne kwoty $.

Brałem również pod uwagę drugi młynek, myślałem o Fellow Opus lub Varia VS3 choć Varia zbierała równie opinie z mojego researchu po yt.

Jeśli budżet pozwala, to szukaj młynków z żarnami >=60 mm.

Powodzenia na zakupach :)
« Ostatnia zmiana: 05 Kwiecień 2024, 15:09:51 wysłana przez Tukidydes »

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1127
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: Rocket na start - który model ?
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Kwiecień 2024, 23:39:32 »
Na bazarku jest do kupienia jak nowa Bezzera Matrix Top MN w bardzo dobrej cenie. Wręcz okazyjnej.
Miałem ten model. Polecam bardzo.

https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=14298.0
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4849
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Rocket na start - który model ?
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Kwiecień 2024, 11:37:16 »
Jutro dojeżdża do nas pierwszy ekspres NURRI L-TYPE. Ale to jest dźwignia.
Od tego producenta mogę Ci zaproponować także nowość - ekspres NURRI R-TYPE produkowany w wersji jedno (bojler 1,8 l) oraz dwubojlerowej, z profilowaniem ciśnienia, z bojlerami o pojemności 0,8 l, trzy sondy z pomiarem temperatury obu bojlerów i grupy kawowej, regulowana temperatura i czas parzenia. Czas nagrzewania - 8 minut. Do tego możliwość wyboru opcjonalnego wykończenia: Tuscany Red and Olive Wood, Black/Stainless and Zebrano Wood, Total Milk White.
Byłbyś pierwszym posiadaczem tego ekspresu w Polsce.
Jeśli byłbyś zainteresowany to proszę o kontakt na adres e-mail. Prześlę więcej informacji.
Mamy także dostępny od ręki ciekawy ekspres BELLEZZA INIZIO R V2. Warto też zainteresować się ekspresami ALEX DUETTO oraz VALEXIA z IZZO.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline AdamGD Mężczyzna

  • Wiadomości: 113
  • Ekspres: Faema Faemina, La Pavoni Europiccola Professional
  • Młynek: Eureka Mignon Oro SD, 1zpresso JX-pro, Ceado E6P
Odp: Rocket na start - który model ?
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Kwiecień 2024, 22:54:15 »
Witam (ze swojego domu to czynisz nas zapraszając do siebie) Wszystkich Szanownych forumowiczów,

Przyszedł czas na zakup pierwszej "kolby" i po obejrzeniu sporej ilości filmów na yt i przejrzeniu ofert na rynku, bardzo podobają mi się Rockety.

Obecnie mam:
Delonghi Dinamica z której jestem bardzo zadowolony.
Przelew Melitta.
Hario V60

To czego oczekuje od kolby to dobre espresso, możliwość poznania nowego wymiaru smaku i zabawy z kawą.
Co rusz testuję nowe ziarna, lubię zdecydowanie mocne smaki, często kupuję blendy z Robustą.

Pierwszym na oku modelem był Rocket Espresso Appartamento, jednak różnica do R58 nie jest dla mnie duża i budżet pozwala na zakup go.

Pytanie czy warto dopłacić do modelu R58 ? a może w budżecie +/- 10k zł brutto polecacie coś innego, lepszego od Rocketa ?

Przyjdzie jeszcze wybór młynka ale to może zadam w odpowiednim temacie, w każdym razie po głowie chodzi mi:
-  Rocket Espresso Faustino
- Fiorenzato AllGround

Jeśli potrzebne są inne informacje proszę pisać :)



Jeśli interesuje Cię konkretnie marka Rocket to w razie czego mam na sprzedaż swojego Mozzafiato Evo R. Jeśli nie potrzebujesz dwóch bojlerów to jest to drugi najwyższy model dla home userów.
Zerknij na pchli targ/ olx.

Offline anderson

  • Wiadomości: 5
Odp: Rocket na start - który model ?
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Kwiecień 2024, 22:13:45 »
Dziękuje za dotychczasowe polecenia, zapoznałem się pokrótce z każdym z proponowanych modeli i wszystkie mi się podobają. Na dniach będę miał więcej czasu to pooglądam więcej recenzji.

Nie ukrywam, że czytając forum na tapetę wpadł LM Micra, sporo tu przychylnych opinii co do marki LM. Wizja dozbierania tych 5 tyś więcej i poczekania trochę dłużej nie jest wcale zła. Pytanie czy względem omawianych tu modeli warto ? To już byłby faktycznie górny pułap, jak bym przeznaczył na kolbę.

Nie myślałem o LM Micra ale sporo tutaj dobrego przeczytałem.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6235
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Rocket na start - który model ?
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Kwiecień 2024, 23:34:54 »
To Ty musisz wiedzieć czy warto. Jeśli jesteś przekonany, to już kwestia Twoich potrzeb i upodobań, pamiętaj jednak że potrzeba wpierw dobrego młynka i kawy, żeby zrobić dobre espresso. Nie mówiąc już o umiejętnościach. Ja osobiście nie kupiłbym nowej Micry czy podobneg, nowego i kosztownego urządzenia, nie mając wcześniej kolby w domu. Tyle że janie jestem reprezentatywny pod tym względem bo generalnie jak mam ochotę na espresso, a zdarza się to dość rzadko, to wolę iść do kawiarni.
« Ostatnia zmiana: 10 Kwiecień 2024, 23:37:22 wysłana przez krystians »

Offline Tukidydes Mężczyzna

  • Wiadomości: 80
  • Ekspres: Lelit Grace PL81T; V60; Kalita 185
  • Młynek: DF64 Gen 2; Lelit Fred PL043MMI; Timemore Chestnut C2
Odp: Rocket na start - który model ?
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Kwiecień 2024, 23:47:38 »


Nie ukrywam, że czytając forum na tapetę wpadł LM Micra, sporo tu przychylnych opinii co do marki LM.


A nawet /tapet/, bo mówimy o stole z takim zielonym suknem w tym zapożyczeniu z niemieckiego, a nie o tapecie na ścianie :)

Micra jest super, ale bardzo droga. I chyba nie ma argumentów, żeby tyle za nią płacić. Chyba, że Ci się podoba, chcesz mieć i koniec - to może przeważyć :)

Offline anderson

  • Wiadomości: 5
Odp: Rocket na start - który model ?
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Kwiecień 2024, 15:12:18 »
To jest ciężka decyzja :D W cenie LM mam Bezzerę MATRIX i za 5k dobry młynek.

Bezzera bardzo mi się podoba, sterowanie wbudowanym wyświetlaczem zamiast aplikacją w telefonie bardziej do mnie przemawia. Mało jednak jest testów tej marki w internecie względem pozostałych omawianych sprzętów.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5317
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Rocket na start - który model ?
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Kwiecień 2024, 11:21:39 »
W cenie LM mam Bezzerę MATRIX i za 5k dobry młynek.
Do Mikry trzeba dojrzeć i przejść drogę z innymi ekspresami. To nic niewłaściwego, że ten zestaw Ci się podoba. Bez problemu zrobi dobre espresso i jeszcze jest tańszy.
》tertium non datur《

Offline anderson

  • Wiadomości: 5
Odp: Rocket na start - który model ?
« Odpowiedź #12 dnia: 12 Kwiecień 2024, 13:31:06 »
Dziękuje za dotychczasowe rady, finalnie będę wybierał między R58 a Bezzera z przewagą dla B.

Pytanie co do młynka:

Fiorenzato all ground vs. F64 EVO ?

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6235
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Rocket na start - który model ?
« Odpowiedź #13 dnia: 12 Kwiecień 2024, 15:27:38 »
Jak dla mnie F64 EVO jest za duży do domu, raczej Allground z wagą.
Tu jest przykładowa recenzja:
https://youtu.be/FaaOWxtbHPU?si=yw4QGQ1osJuR7p-8

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1127
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: Rocket na start - który model ?
« Odpowiedź #14 dnia: 12 Kwiecień 2024, 18:13:47 »
Jak dla mnie F64 EVO jest za duży do domu, raczej Allground z wagą.
Tu jest przykładowa recenzja:
https://youtu.be/FaaOWxtbHPU?si=yw4QGQ1osJuR7p-8

Owszem, F64 Evo to kawał byka, ale
Dziękuje za dotychczasowe rady, finalnie będę wybierał między R58 a Bezzera z przewagą dla B.

Pytanie co do młynka:

Fiorenzato all ground vs. F64 EVO ?

Oba młynki godne polecenia, ja wybrał bym F64 Evo w wersji PRO z żarnami Dark-T i dokupił bym mały hopper.
Miałem ten młynek krótko, ale mogę polecić ze względu na świetną jakość przemiału, bliską młynkom Mazzer.
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi