Autor Wątek: Nuova Simonelli Oscar II  (Przeczytany 131913 razy)

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4845
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #540 dnia: 14 Marzec 2023, 20:22:00 »
brak cremy to najpewniej jedno z dwóch (albo oba na raz): za grube mielenie; za stara kawa.
A co masz na myśli pisząc "za stara kawa" ?


ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5312
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #541 dnia: 14 Marzec 2023, 20:24:57 »
Tylko wiesz, ja najpierw miałam młynek (mam go niecałe 2 lata), a tydzien temu kupiłam Oscara z nadzieją, że przecież młynek to młynek i będzie git. Jakże się myliłam 
Okay. Swoje zmielił i kawy z niego wypiłaś.
W sumie pewnie będę szukać okazji w używanych. Za 800-1000 zł cos znajdę ciekawego?
W tej cenie to bym kupił ręczny lub właśnie używany elektryk - trzeba szukać, najlepiej u sprawdzonego sprzedawcy lub na WoK-u.
« Ostatnia zmiana: 14 Marzec 2023, 20:26:58 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

skansen

  • Gość
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #542 dnia: 14 Marzec 2023, 20:41:32 »
W sumie pewnie będę szukać okazji w używanych. Za 800-1000 zł cos znajdę ciekawego?
W tej cenie to bym kupił ręczny lub właśnie używany elektryk - trzeba szukać, najlepiej u sprawdzonego sprzedawcy lub na WoK-u.

W tym budżecie mieści się np. używany Expobar 600 od @Tasak69 :
https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=13300.0
Jeśli nie widzisz ogłoszenia to znaczy, że masz za mało postów by widzieć pchli targ-zostaje Ci napisać PW do wystawcy...

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1970
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #543 dnia: 14 Marzec 2023, 20:51:43 »
Ja jako taki mało obeznany w temacie jak pozwolisz spytam.
Czy to jest nowy ekspres :?
Pochwal się jakiej kawy używasz.

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline paulsbros Kobieta

  • Wiadomości: 19
    • kawka_wypita
  • Ekspres: NS Oscar II
  • Młynek: Eureka Mignon Classico + Melitta Calibra na sprzedaż :)
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #544 dnia: 14 Marzec 2023, 21:02:03 »
Dzięki za wszystkie porady! :) będę obserwować pchli targ, a nuż cos fajnego się znajdzie.

@Jka57 Jesli chodzi o ekspres to tak, kupiłam nowy. Startuję z kawą coffeeLab Brazylia dedykowaną pod espresso  [emoji106]

Ogolnie przeskoczyłam z alternatyw, areopresów i dripów, więc swiat espresso pamietam tylko z czasow studiow i pracy za barem w kawiarni :D takze teraz odswiezam wszystko  [emoji38]
« Ostatnia zmiana: 14 Marzec 2023, 21:06:09 wysłana przez paulsbros »

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5312
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #545 dnia: 14 Marzec 2023, 21:18:32 »
Ogolnie przeskoczyłam z alternatyw, areopresów i dripów,
A ten młynek ręczny - masz jeszcze? Z ciekawości, może się okazać się, że lepiej sobie poradzi do espresso niż Melitta.
》tertium non datur《

Offline Tomo Mężczyzna

  • Wiadomości: 131
  • Ekspres: NS Oscar 2 | NS Musica [WIP] | Phin
  • Młynek: J-max | Sculptor 064s
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #546 dnia: 15 Marzec 2023, 00:15:35 »
A co masz na myśli pisząc "za stara kawa" ?
Mam na myśli starą zleżałą kawę, która do niczego się nie nadaje i nie ma w sobie co2.

Ale temat już wyjaśniony:
Startuję z kawą coffeeLab Brazylia dedykowaną pod espresso  [emoji106]

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1062
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #547 dnia: 15 Marzec 2023, 07:36:25 »
Melita Calibra zmieli kawę dość drobno, ale nie oszukujmy się nie jest to na tyle równomierny i odpowiednio drobny przemiał by trzaskać wyjątkowe szoty  :mhh:
Zdecydowanie polecałbym inwestycję w nowy młynek z przeznaczeniem stricte do espresso chociażby Lelit Fred, Ascaso i1, podstawowa Eureka czy Rancilio Rocky.
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline paulsbros Kobieta

  • Wiadomości: 19
    • kawka_wypita
  • Ekspres: NS Oscar II
  • Młynek: Eureka Mignon Classico + Melitta Calibra na sprzedaż :)
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #548 dnia: 15 Marzec 2023, 08:05:20 »
Tak, mam młynek ręczny, ale jest to zwykły Rhinowares. Zrobiłam wczoraj taki myk wieczorem (normalnie nie mogę przestać o tym myslec, że zawaliłam z tym młynkiem i odpaliłam ekspres o 20stej na testy :P ) że najpierw zmieliłam w Calibrze, a potem przemieliłam to samo jeszcze raz w Rhino no i moze faktycznie cos tam drobniej było, ale jakies duzej roznicy chyba nie zauwazylam w creamie. Ciut lepiej. Tyle.

Tak to wygląda:
https://drive.google.com/file/d/1alERt1yQ_w6mW5teOKXob4jCAuQw1bMo/view?usp=sharing

a tutaj jeszcze chwilę po: https://drive.google.com/file/d/1KHgZX1LodckAx8rhHYpUDux2t4GiKaD0/view?usp=sharing

(mam nadzieję, że linki działają)

a tutaj jeszcze zdjecie "przed" -> creama po samym mieleniu na Calibrze na najmniejszym stopniu:

kawa_1.png
« Ostatnia zmiana: 15 Marzec 2023, 09:16:16 wysłana przez krystians »

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1970
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #549 dnia: 15 Marzec 2023, 08:38:08 »

Ile to jest ..,.g uzysku w jakim czasie ..,.sek. ile zmielonej kawy wyspałaś do kolby ..,.g
Z tego co tutaj wyczytałem, crema nie jest najważniejszym składnikiem espresso.

Ja nie umiem tych linków otworzyć, może trzeba tam coś pousuwać.

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #550 dnia: 15 Marzec 2023, 09:34:30 »
najpierw zmieliłam w Calibrze, a potem przemieliłam to samo jeszcze raz w Rhino
To chyba trochę trwało. W mojej wyobraźni to prawie jak jakiś wyrok z greckiej mitologii ;) Ja bym spróbował ewentualnie więcej kawy do sitka jeśli się da. 

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5312
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #551 dnia: 15 Marzec 2023, 09:42:48 »
Tak, mam młynek ręczny, ale jest to zwykły Rhinowares. Zrobiłam wczoraj taki myk wieczorem (normalnie nie mogę przestać o tym myslec, że zawaliłam z tym młynkiem i odpaliłam ekspres o 20stej na testy  ) że najpierw zmieliłam w Calibrze, a potem przemieliłam to samo jeszcze raz w Rhino no i moze faktycznie cos tam drobniej było, ale jakies duzej roznicy chyba nie zauwazylam w creamie. Ciut lepiej. Tyle.
A jednak: stalowe stożki w Melitta vs żarna ceramiczne w ręcznym. @Michał wprowadzacie ludzi w błąd z tym mieleniem do espresso w Calibrze, gdy tani i zużyty ręczny ceramiczny ma drobniejszy przemiał.
》tertium non datur《

Offline paulsbros Kobieta

  • Wiadomości: 19
    • kawka_wypita
  • Ekspres: NS Oscar II
  • Młynek: Eureka Mignon Classico + Melitta Calibra na sprzedaż :)
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #552 dnia: 15 Marzec 2023, 10:25:48 »
1. Czy rejestrowal ktos moze ekspres na stronie Nuova? Co to daje tak w skrócie?
2. Czy jesli planuje dłuższy urlop / albo weekend poza domem to jak zadbac o ekspres? W sensie chodzi mi o to, zeby ta woda tam nie stała i nic się złego nie podziało. Spuszcza się jakos tą wodę?

a czy ktoś z tymi zagadnieniami pomoże?  :kawa: głównie punkcik nr 2

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #553 dnia: 15 Marzec 2023, 13:05:32 »
z tym mieleniem do espresso w Calibrze
Niby się da, ale trzeba przekalibrywać młynek i traci się gwarancję.


 @paulsbros Może i to da jakoś radę tymczasowo jeśli koniecznie chcesz mieć coś zbliżonego do espresso. Możesz też próbować na tym przemiale co masz sprawdzić ile wody trzeba przelać, aby uzyskać najsmaczniejszy rezultat. Będzie to raczej lungo niż espresso, ale może da się coś smacznego uzyskać.
« Ostatnia zmiana: 15 Marzec 2023, 13:20:05 wysłana przez krystians »

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5312
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #554 dnia: 15 Marzec 2023, 13:50:35 »
Może i to da jakoś radę tymczasowo jeśli koniecznie chcesz mieć coś zbliżonego do espresso.
Chyba lepiej sprzedać i mieć jakąś kasę do lepszego młynka. Możliwe, że producent tak ustawił najdrobniejsze mielenie, znając jakość swoich podzespołów, aby młynek wytrzymał co najmniej 2 lata. Kiedyś też tak podciągnąłem żarna na drobniejsze mielenie w De'Longhi kg89 i długo nie pociągnął.
》tertium non datur《

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi