Autor Wątek: Ascaso Steel Uno Prof - wymiana pompy  (Przeczytany 2030 razy)

Offline imrowai

  • Wiadomości: 75
  • Ekspres: Ascaso steel uno prof PID
  • Młynek: WEGA 5.8 Instant
Ascaso Steel Uno Prof - wymiana pompy
« dnia: 14 Luty 2019, 19:57:30 »
Witam wszystkich.
po długich walkach z ekspresem doszedłem do wniosku,że przyczyna problemów jest poma.
Zakupiłem taką jak widać w załączniku
względem oryginalnej z ekspresu różni się Watami (stara 65w, nowa 70 W)
EDIT: kurde jest więcej różnic stara ma
-  w nazwie PLUS
- na dole tabliczki znamionowej  14/48 LT 394, CL 10 00678
czyżbym kupił za szybko i to nie będzie działać :(?


Pięknie weszła do maszyny, podmiana łatwa.
Ale zonk - po włączeniu pompka pracuje ale nie zaciąga wody. Mogłem omylić kabelki i je źle nasunąć ale po ich zamienieniu sytuacja nie ulega poprawie - pomka pracuje, nie zaciąga, po chili wydaje z siebie takie metaliczne brzęczenie.
Coś mi mówi,że popełniam jakiś szkolny błąd - można prosić o ratunek i wskazanie o czym amator mechanik mógł zapomnieć?
pompka2.png
« Ostatnia zmiana: 14 Luty 2019, 20:47:20 wysłana przez imrowai »

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3168
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Ascaso Steel Uno Prof - wymiana pompy
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Luty 2019, 21:33:41 »
Jak Ci pompka dzwoni metalicznie, to znaczy że nie ma wody na wejściu. Uważnie poszukaj zatkanych (zakamienionych sitek na wejściu, załamanych wężyków albo zatkanego przepływomierza).

Offline imrowai

  • Wiadomości: 75
  • Ekspres: Ascaso steel uno prof PID
  • Młynek: WEGA 5.8 Instant
Odp: Ascaso Steel Uno Prof - wymiana pompy
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Luty 2019, 07:43:25 »
okej pompa w końcu ruszyła - co było powodem, że na początku nie chciała zassać wody nie wiem. Zakąłdam, że oznacza to, że pompa mimo róznic na tabliczkach znamionowy da radę

Ale dalej jest coś nie tak. W mojej ocenie ekspres po włączeniu zaparzania podaje za mało wody a prysznic.
Odkręciłem wężyk z pompy od bojlera - pracująca pompa podaje sporo wody przez niego - tymczasem po skręceniu wszystkiego, na prysznicu brak przepływu.

Tak dla jasności sytuacji dodam jescze,że ekspres był w serwisie w związku z awarią zaworu pary - został on wymieniony na nowy. przez chwilę działało wszystko okej. Potam angle zaczęły się problemy z parą (spadek mocy pary, po zakręceniu zaworu para jeszcze przez chwilę uchodziła). Gdy już miał jechać z powrotem na serwis - prysnęło zabulgotało i ze spieniacza wyciągnąłem kawałek gumy, który peweni zawieruszył sie w trakcie naprawy do przewodu pary. Od tego czasu para jest super ale spadła wydajność parzenia....

Czy mogę was prosić o podanie ile wody powinno wypłynąć z prysznica na pusto, bez zapiętej kolby z kawą? Gdzie do cholery jest przytkanie?

Zakręcenie OPV na maxa powinno spowodować, że mam w ciastkach kanałowania - tymczasem ma wrażenie, że bez względu na to jak jest ustawiony OPV kawa się parzy tak samo. Kanałów nie widać, natomiast w filiżance pojawia się o połowę mniej kawy niż powinno :(


EDIT: okej kolejny krok do przodu. w geście rozpaczy odkamieniłem ekspress (mimo,że serwis twierdził że robił odkamienianie) i teraz na oko wszystko wróciło do nomy.... :\ kurde kto wie czy stara pompa nie była dobra - znowu czeka mnie przekładka....

Ale pytanie kolejne - jak wyregulować w warunkach domowych OPV - chociaż mniej więcej?

« Ostatnia zmiana: 16 Luty 2019, 09:43:58 wysłana przez imrowai »

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3168
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Ascaso Steel Uno Prof - wymiana pompy
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Luty 2019, 10:31:25 »
mniej więcej?
Bez ciśnieniomierza w potrafiltrze będzie to zdecydowanie mniej, niż więcej. Nawet tego nie rób, bo na pewno rozregulujesz.

Offline imrowai

  • Wiadomości: 75
  • Ekspres: Ascaso steel uno prof PID
  • Młynek: WEGA 5.8 Instant
Odp: Ascaso Steel Uno Prof - wymiana pompy
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Luty 2019, 11:26:57 »
...i tak już rozregulowałem próbując dojść gdzie tkwi problem.
Tak po ksywce wnioskuję,że jesteśmy z tej samej okolicy :) - nie wiesz gdzie w Krakowie rozwiązać ten problem (dopaść ciśnieniomierz?) - jakiś serwis, wypożyczenie?

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3168
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Ascaso Steel Uno Prof - wymiana pompy
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Luty 2019, 13:11:32 »
Na przykład u mnie. Mam zestaw pasujący do portafiltra 57 i 58mm.

Off-Topic:
Kurczę, zaczynam robić za serwis od ekspresów :)

Offline imrowai

  • Wiadomości: 75
  • Ekspres: Ascaso steel uno prof PID
  • Młynek: WEGA 5.8 Instant
Odp: Ascaso Steel Uno Prof - wymiana pompy
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Luty 2019, 13:38:02 »
w tej sytuacji pozostaje mi kontakt na PW :)

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1615
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Ascaso Steel Uno Prof - wymiana pompy
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Luty 2019, 19:39:27 »
Jak Ci pompka dzwoni metalicznie, to znaczy że nie ma wody na wejściu. Uważnie poszukaj zatkanych (zakamienionych sitek na wejściu, załamanych wężyków albo zatkanego przepływomierza).

Też mam kilka pompek, które niby pracują ale wody nie pobierają. Kupiłem wszystkie nowe uszczelki i nadal to samo. Zamoczę w kwasku cytrynowym, nie wszystko udało mi się rozkręcić. Kuleczka jest raczej duża, nie powinna blokować. Jeśli to nie pomoże, jest jeszcze jakiś inny powód?

Offline imrowai

  • Wiadomości: 75
  • Ekspres: Ascaso steel uno prof PID
  • Młynek: WEGA 5.8 Instant
Odp: Ascaso Steel Uno Prof - wymiana pompy
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Luty 2019, 15:01:45 »
Może zalej je wodą przed podłączeniem? tak strzelam :)

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1615
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Ascaso Steel Uno Prof - wymiana pompy
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Luty 2019, 20:18:25 »
Spróbuję, ale inne działające, ruszają bez zalania.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi