Autor Wątek: kompaktowy ekspres kolbowy do espresso pomoc w doborze  (Przeczytany 2425 razy)

Offline busiek44

  • Wiadomości: 1
kompaktowy ekspres kolbowy do espresso pomoc w doborze
« dnia: 17 Maj 2020, 15:26:42 »
Witam wszystkich. Poproszę o pomoc w doborze ekspresu kolbowego pod espresso. Najczęściej robię 2 do 4 espresso dziennie, dwa rano, dwa po południu. Nie pijam kaw z mlekiem, ale dysza do mleka musi być, bo czasem goście chcą z mlekiem. Zamówiłem już na konesso młynek eureka mignon specialita. Obecnie korzystam od kilku  lat z polskiego ekspresu  zelmer nero plus. Uwielbiam smak włoskiego espresso. Na ekspres chciałbym wydać nie wiecej niz 3000 3500  zł, chciałbym dokupić do niego naked portafilter. Zależy mi na tym, żeby ekspres nie był bardzo duży i w miarę szybko się nagrzewał.  Poczytałem trochę opinii i mam mętlik w głowie. Początkowo myślałem o simonelli oscar 2, ale podobno grzeje sie 30 minut, ,  rancilio silvia v6, potem pojawił się pomysł lelit victorii, bo poczytałem o problemach ze stabilnoscią tempertury rancilii. Bardzo proszę o wasze opinie. Tomek

skansen

  • Gość
Odp: kompaktowy ekspres kolbowy do espresso pomoc w doborze
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Maj 2020, 00:42:28 »
NS Oscar to bardzo dobry wybór. Czasem nagrzewania nie ma co się przejmować. To wyolbrzymiony problem. Rozwiązaniem jest też inteligentna wtyczka. Rano ekspres możesz się uruchamiać o zaprogramowanej godzinie, po południu możesz ekspres włączać zdalnie wracając z pracy...

Lelit Victora to też dobry wybór, ale robienie kaw mlecznych nie będzie już tak łatwe jak w przypadku Oscara - konieczne będzie czekanie na ogrzanie/wystudzenie bojlera...

Offline MajkJaro

  • Wiadomości: 295
  • Ekspres: Ascaso Steel Uno Prof PID
  • Młynek: Mazzer Super Jolly Electronic
Odp: kompaktowy ekspres kolbowy do espresso pomoc w doborze
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Maj 2020, 08:25:21 »
Lelit Grace/Victoria ok. 22 cm, Ascaso Dream ok. 24. Ja też mierzyłem ostatnio żeby ekspres zmieścić. Co z tego skoro obok chcesz mieć akcesoria, kilka filiżanek, mate do tampera i pienić mleko dość komfortowo :).

Każdy z wymienionych ekspresów zrobi świetne espresso. Co do nagrzewania to dużo wątków się pojawiło. Najszybciej to chyba Sage ;)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi