Autor Wątek: Prawdziwa czekolada  (Przeczytany 305953 razy)

Offline PiotrCzekoladowy Mężczyzna

  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 129
    • Sekrety Czekolady
  • Ekspres: Gaggia Cubika Plus, AeroPress, tygielek, moka
  • Młynek: Hario Slim
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #750 dnia: 30 Marzec 2019, 08:06:37 »
Napisz mi na priv gdzie Ci to wysłać. Przy wyborze paczkomatów jest przycisk "wybierz punkt odbioru".

Screenshot_20190330-080302.png

Offline wasku

  • Wiadomości: 321
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #751 dnia: 30 Marzec 2019, 11:41:41 »
No, był, klikałem i nic. Może mi to jakiś addon zablokował   ;)
¯\_(ツ)_/¯

Offline wasku

  • Wiadomości: 321
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #752 dnia: 03 Kwiecień 2019, 15:16:56 »
@PiotrCzekoladowy, dzięki za czekolady i bonus  :)
Zotter Labooko Peru 100% i High-end 96% mają moc, konkretne doznania nie dające spokoju w czasie degustacji, po prostu bardzo intensywne.
Za to Labooko 80%/20% Super dark już daje możliwość relaksu, można usiąść i odpłynąć. Odczucie słodyczy w sam raz.
Toscano Black poszła na prezent, więc nie wiem jak w smaku, ale słyszałem, że chwalili.
Cioccolate fondente extra, ogólnie to nie moje klimaty (za słodkie), co nie zmienia faktu, że bardzo dobre. Spróbowałem i przypomniał mi się jeden z tych znajomych smaków, których pochodzenia nie pamiętasz. Nie wiem czy mi się to tylko wydawało, ale czułem tam owoce.
¯\_(ツ)_/¯

Offline PiotrCzekoladowy Mężczyzna

  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 129
    • Sekrety Czekolady
  • Ekspres: Gaggia Cubika Plus, AeroPress, tygielek, moka
  • Młynek: Hario Slim
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #753 dnia: 10 Wrzesień 2019, 23:17:45 »
Szanowni i Drodzy, jako że pogoda zrobiła się po wakacyjnej przerwie bardziej czekoladowa, pozwalam sobie odkopać wątek czekoladowy.

Pytano mnie o Valrhonę - dodałem do sklepu Sekretów Czekolady przegląd produktów Valrhony. Aaaale... jeśli chcielibyście część produktów Valrhony kupić istotnie taniej - np. blok 250g za 29 zł to możecie zrobić to w dziwnym sklepie internetowym należącym do polskiego dystrybutora Valrhony tzn. naszakawa.pl. Z jakiegoś powodu od dłuższego czasu sprzedają Valrhonę w absurdalnie niskich, dumpingowych cenach, chyba najtaniej w Europie. Prawdopodobnie dawno temu pomylili cennik hurtowy z detalicznym ale wcale się tym nie przejmują (a o tym wiedzą i wie też Valrhona...) także żal nie skorzystać póki trwa ta oryginalna "promocja".

Dwie nowe polskie marki którym warto się przyglądać - 100% Czekolady z Gdańska i Beskid Bean-to-bar (Beskid Żywiecki). Pewnie obie trafią do sklepu Sekretów, na razie mamy ograniczony wybór Beskidu w sklepie stacjonarnym, ale najbardziej oczarowała nas ich mleczna Wenezuela. Ciężko pracują nad powtórzeniem nut aromatycznych pierwszej partii - cudowne toffi. W końcu będzie godna konkurencja dla np. Zotter Nicaragua 50% którą Bernardini uznał w swojej książce za najlepszą mleczną na świecie.

Sekrety Czekolady polecają obecnie:
- szkockie czekolady Chocolate Tree (m.in. ciekawe tabliczki z ziaren kakao macerowanych w mocnych alkoholach - whisky, mescal, rum/ananas/kokos, pisco sour) w sympatycznej cenie 15 zł,
- szwajcarskie Original Beans (np. zestaw degustacyjny mini-tabliczek)
- szeroki wybór tabliczek Zottera (m.in. świetne darkmilki czy Belize Special 72%)
- ostatnie kilka tabliczek (z 1500 istniejących na świecie) Fruition Noe 80% - kooperacja dwóch amerykańskich manufaktur, super rzadka odmiana ziaren z Peru, świetne recenzje - cena nieco zaporowa, to pewnie najdroższa tabliczka w historii sklepu

W wakacje fajnie napisała o nas Iza prowadząca stronę "Jemy w Łodzi". Konsekwencją jest udział Sekretów w trwającym właśnie Festiwalu Jemy w Łodzi.

Poprowadzimy dwa wydarzenia towarzyszące, u nas (Łódź, ul. P.O.W. 19):
- w najbliższą sobotę 14.09 o 18:00 tasting dla początkujących "Kraftowa rewolucja w świecie czekolady" - będzie fajny przegląd tabliczek od naszych ulubionych czekoladników. Koszt 50 zł.
- w kolejną sobotę 21.09 o 17:00 spotkanie "Czekolada i zdrowie. Degustacja czekolad o wysokiej zawartości kakao." gdzie oprócz mnie posłuchać będzie jeszcze mojej Żony patrzącej na czekoladę z punktu widzenia biotechnologia+dietetyka. Koszt 40 zł. Czekolady 75-100% kakao.

Jeśli ktoś z Szanownych chciałby wziąć udział - dajcie znać na priv.

Offline czarodziejnocy

  • Wiadomości: 13
    • Analityka mobilna
  • Ekspres: Ascaso Arc
  • Młynek: Graef CM 702
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #754 dnia: 11 Wrzesień 2019, 12:21:54 »
Aaaale... jeśli chcielibyście część produktów Valrhony kupić istotnie taniej - np. blok 250g za 29 zł to możecie zrobić to w dziwnym sklepie internetowym należącym do polskiego dystrybutora Valrhony tzn. naszakawa.pl.

To już chyba nieaktualne, bo nie widzę takiego gramażu w sklepie. Czekolady tylko 70g, kakao 250g.

Offline PiotrCzekoladowy Mężczyzna

  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 129
    • Sekrety Czekolady
  • Ekspres: Gaggia Cubika Plus, AeroPress, tygielek, moka
  • Młynek: Hario Slim
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #755 dnia: 11 Wrzesień 2019, 12:27:16 »
Wejdź do kategorii czekolada na naszakawa.pl i kliknij w Valrhona po lewej stronie - pierwszy produkt który się pojawi to jest blok 250g.

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #756 dnia: 11 Wrzesień 2019, 12:43:33 »
Oj, chyba już wyszła. Wczoraj miałem w koszyku, dziś już jej nie ma :(.

Offline PiotrCzekoladowy Mężczyzna

  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 129
    • Sekrety Czekolady
  • Ekspres: Gaggia Cubika Plus, AeroPress, tygielek, moka
  • Młynek: Hario Slim
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #757 dnia: 11 Wrzesień 2019, 12:46:57 »
Pokazuje, że są jeszcze 3 sztuki - spróbuj znowu dodać (kategoria Valrhona - nadal widać).

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #758 dnia: 11 Wrzesień 2019, 13:24:45 »
Zamówiłem - zobaczymy czy taka szałowa :).

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #759 dnia: 11 Wrzesień 2019, 14:02:14 »
Też zamówiłem, a do tego jeszcze tabliczkę Dulcey, bo moje dziewczyny za nią przepadają

Offline pytlakos

  • Wiadomości: 330
  • Ekspres: Isomac Tea II
  • Młynek: Mazzer SJ, Kinu M47 Phoenix
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #760 dnia: 11 Wrzesień 2019, 14:38:40 »
No i wykupiliście wszystko  >:(

Offline PiotrCzekoladowy Mężczyzna

  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 129
    • Sekrety Czekolady
  • Ekspres: Gaggia Cubika Plus, AeroPress, tygielek, moka
  • Młynek: Hario Slim
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #761 dnia: 11 Wrzesień 2019, 14:42:14 »
Też zamówiłem, a do tego jeszcze tabliczkę Dulcey, bo moje dziewczyny za nią przepadają

W bodaj 2012 roku Valrhona wprowadzała tę blond czekoladę jako "czwarty rodzaj czekolady" - zupełnie jak ostatnio Callebaut/Nestle z rubinową ;-) U mnie konkurencją dla Dulcey jest Zotter z maślanym karmelem.

Offline Thommas

  • Wiadomości: 2
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #762 dnia: 12 Wrzesień 2019, 00:26:28 »
Ja miałem niedawno Zottera 2017 Aged i bardzo mi smakował - wielowymiarowa i o dziwo (lub nie) jak jadłem ją na świeżym powietrzu to czułem posmak wiśni oraz konfitury wiśniowej. Jedząc w domu czułem zas śmietaknę i orzechy  :D



A tak Was zapytam - jadł ktoś czekolady od Raaka single oraz double fermented?

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #763 dnia: 12 Wrzesień 2019, 05:25:37 »
Ja miałem niedawno Zottera 2017 Aged i bardzo mi smakował - wielowymiarowa i o dziwo (lub nie) jak jadłem ją na świeżym powietrzu to czułem posmak wiśni oraz konfitury wiśniowej. Jedząc w domu czułem zas śmietaknę i orzechy  :D



A tak Was zapytam - jadł ktoś czekolady od Raaka single oraz double fermented?

Zawsze tak wpadasz na imprezę bez dzień dobry i w środek dyskusji bez przedstawienia się?
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline Thommas

  • Wiadomości: 2
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #764 dnia: 12 Wrzesień 2019, 22:52:22 »
Jakoś nie widze tutaj środka dyskusji, a forum to nie jest czyjaś prywatna impreza tylko forum publiczne i mogę się na nim wypowiadać. Kawy nie piję, jestem miłośnikiem czekolady więc tu wbiłem.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi