Autor Wątek: Prawdziwa czekolada  (Przeczytany 305910 razy)

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #30 dnia: 05 Czerwiec 2013, 20:52:09 »
W sklepie nigdy jej chyba nie było, pisz do niego na PW.

Offline ziomiwan

  • Wiadomości: 218
  • Ekspres: SIEMENS EQ6 S500, Faema Faemart
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #31 dnia: 05 Czerwiec 2013, 21:19:06 »
O większości marek czekoladowych nie słyszałem.
Chętnie bym popróbował każdej, ale podejrzewam, że moje konto bankowe nie wytrzymałoby tego.

Ktoś pisał o czekoladzie z Lidla i muszę przyznać, że jest o niebo lepsza od Wedla czy Wawela, naprawdę warta spróbowania.

Jadłem również 95% i jeśli dobrze pamiętam 98% ale to już samo czyste kakao. Bardzo smaczne, do zjedzenia w małych ilościach, ale bardzo dobre!

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #32 dnia: 05 Czerwiec 2013, 21:27:43 »
Konto to nie problem, ale ile czasu pomiędzy jedną a drugą tabliczką potrzeba, aby "wyczyścić smak"?
Aby tabliczki były "tańsze" ci najlepsi wypuszczają tabliczki 80g  :blue: a ceny raczej 18 zł do ...zł

Offline side

  • Wiadomości: 43
  • Ekspres: Tygielek, Phin
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #33 dnia: 05 Czerwiec 2013, 23:08:31 »
JD Gross z Lidla waza po 125g i kosztuja ok 6PLN, a sa wyborne  ;D

Moja ulubiona to Arriba Superieur 81%.





Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #34 dnia: 06 Czerwiec 2013, 05:19:44 »
Znam, próbowałem. Poskub tych, o których piszę i wyszukaj różnic w smaku  ;)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #35 dnia: 06 Czerwiec 2013, 10:07:12 »
Tak mi smaka narobiliście na czekoladę, że dziś stanąłem przed regałem w moich wiejskich delikatesach w poszukiwaniu czegoś nietuzinkowego. Zobaczymy jak się sprawdzi mój wybór - tutaj jest pełniejsza oferta.

Podoba mi się to, że te czekolady to single, tzn. podobno ziarno jest z jednej plantacji, każdy rodzaj jest robiony z innych ziaren.

Jako że zamierzam laski z Madagaskaru sprowadzić (wanilii) ;) to zaczynam od tej czekolady:
LMWDP #469

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #36 dnia: 06 Czerwiec 2013, 10:30:14 »
Raush ma fajną kolekcję - przegląd przez chyba 12 plantacji kakaowców.
Nie jest to wysoki lot, ale daje fajne pojęcie o smaczkach.

Wielokrotnie testowałem smaczki w Parlus'owej Piramidzie Tropikalnej
Pooolecam, okazuje się, że nie każde ziarno smakuje identycznie.

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2365
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #37 dnia: 06 Czerwiec 2013, 12:00:24 »
Czytałem że są głownie dwa gatunki kakao, 90% udziału w rynku tego przemysłowego i mniej niż 10% kakao Criollo. KrzychK, czy udaję się rozpoznać ten drugi gatunek, czy jest różnica diametralna w smaku pomiędzy dobrą czekoladą z przemysłowego ziarna i tego drugiego ?

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #38 dnia: 06 Czerwiec 2013, 12:18:38 »
Gatunków z tego co wiem jest trzy, część podaje że nawet 4.

ale i tak każde gatunek ziarna smakuje inaczej z innej uprawy

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #39 dnia: 06 Czerwiec 2013, 14:30:04 »
JD Gross z Lidla waza po 125g i kosztuja ok 6PLN, a sa wyborne  ;D

Moim skromnym zdaniem jest to wstrętne i niejadalne... Najlepiej pasuje chyba staropolskie na to określenie: mdłe mydło. Jak na takie mydło cena jest bardzo wygórowana.

Offline side

  • Wiadomości: 43
  • Ekspres: Tygielek, Phin
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #40 dnia: 06 Czerwiec 2013, 17:30:23 »
JD Gross z Lidla waza po 125g i kosztuja ok 6PLN, a sa wyborne  ;D

Moim skromnym zdaniem jest to wstrętne i niejadalne... Najlepiej pasuje chyba staropolskie na to określenie: mdłe mydło. Jak na takie mydło cena jest bardzo wygórowana.

O gustach się nie dyskutuje.
To tak jak z kawa, co jednemu smakuje, to drugiemu nie musi.
Te czekolady sa przynajmniej lepsze od przereklamowanego Lindta i wielu osobom smakuja.
Wszystkim nie musza.


Offline side

  • Wiadomości: 43
  • Ekspres: Tygielek, Phin
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #41 dnia: 06 Czerwiec 2013, 17:39:41 »
Czytałem że są głownie dwa gatunki kakao, 90% udziału w rynku tego przemysłowego i mniej niż 10% kakao Criollo. KrzychK, czy udaję się rozpoznać ten drugi gatunek, czy jest różnica diametralna w smaku pomiędzy dobrą czekoladą z przemysłowego ziarna i tego drugiego ?

Tutaj sa czekolady z Criollo.
http://www.surovital.pl/pl/c/Czekolada/63

Czekolady takiej nie jadlem, ale pilem takie kakao
http://www.surovital.pl/pl/p/Kakao-sproszkowane/110
i w smaku bylo lekko kwaskowate w porownaniu do innych, np. ciemnego Decomorreno.
Pilem gorzkie z sama woda.

« Ostatnia zmiana: 06 Czerwiec 2013, 17:48:47 wysłana przez side »

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #42 dnia: 06 Czerwiec 2013, 18:43:37 »
Side, ja nie dyskutuję o gustach. Po prostu fakt stwierdzam, że mi to nie smakuje. Od paru lat. Miałem kiedyś taki stan, że smakował mi chleb i makaron, mleko uht i tuńczyk z puszki. Ale to była ślepa uliczka... ;)

Offline side

  • Wiadomości: 43
  • Ekspres: Tygielek, Phin
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #43 dnia: 06 Czerwiec 2013, 19:11:10 »
Miałem kiedyś taki stan, że smakował mi chleb i makaron, mleko uht i tuńczyk z puszki. Ale to była ślepa uliczka...
No to tutaj mamy podobne doświadczenia ;)
Nie umiejszajac jakości pokarmu uwazam tez, ze jego ilosc decyduje czy jest on lekarstwem czy trucizna.

Offline PiotrCzekoladowy Mężczyzna

  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 129
    • Sekrety Czekolady
  • Ekspres: Gaggia Cubika Plus, AeroPress, tygielek, moka
  • Młynek: Hario Slim
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #44 dnia: 07 Lipiec 2013, 00:36:29 »
Tutaj sa czekolady z Criollo.
http://www.surovital.pl/pl/c/Czekolada/63

Cześć i czołem. Pozwólcie, że odświeżę nieco wątek. Gdzieś powyżej podano link do współprowadzonego przeze mnie sklepu i kawiarni w której nasza łódzka społeczność ma regularnie czekoladowe degustacje, także czuję się wywołany do odpowiedzi :-)

"Surowa czekolada" od Cocoa ma swój specyficzny smak i zapach. Ich tabliczka z goji i nibsami kakaowymi jest całkiem ciekawa i warto jej spróbować, natomiast nijak nie da się dzięki produktom Cocoa wyrobić sobie zdania na temat czekolady z ziaren aromatycznych.

Na smak czekolady wpływa bardzo wiele czynników, nie chodzi tylko o odmianę ziarna kakao. Na plantacji - jak fermentowano, suszono i przechowywano ziarno. Potem - w jakich warunkach je transportowano, jak długo i w jakiej temperaturze prażono, mielono, konszowano. Na końcu - w jakiej temperaturze próbujemy czekolady, co wcześniej jedliśmy, itp. Ta sama tabliczka z kolejnych zbiorów będzie smakować inaczej, no chyba, że to przemysłowa sieczka z koncernów zrobiona z mieszanki różnych ziaren.

Niewielu producentów bierze się za czekoladę zrobioną w jednym zakładzie od dobrego ziarna do tabliczki, kontrolując cały proces. W Polsce to głównie Cocoa (surowa) i Manufaktura Czekolady (czekolada bez lecytyny ani dodatku masła kakaowego). Z tej drugiej poza gorzkimi można spróbować oddzielnej serii "Czekoladowy Gaj" - są tam dobre mleczne czekolady o wysokiej zawartości kakao. Ja mam słabość do marek włoskich (Amedei, Domori) i francuskich (Valrhona), ale w wielu krajach ostatnio zaczyna się robić bardzo dobrą czekoladę (Stany, Ekwador, Madagaskar). Zaroiło się ostatnio w sieci od sklepów handlujących czekoladami austriackiego Zottera - między szalonymi pomysłami (boczek, pstrąg, orzeszki z keczupem) można tam znaleźć serię Labooko w której są fajne ciemne tabliczki z dobrych ziaren.

Najtańszą opcją jeśli chodzi o spróbowanie w miarę sensownej czekolady jest Rausch kupiony w Kauflandzie, kosztuje wtedy około 5 zł za tabliczkę, czyli jest tańszy niż w Niemczech. Co prawda Rausch jakiś czas temu wywołał w Niemczech mały skandal chwaląc się ziarnem kakao z plantacji które nie istniały, ale jak na produkt masowy to są bardzo przyjemne czekolady. Wystarczą, żeby poczuć jak bardzo różnią się od siebie ziarna z różnych krajów/plantacji.

Polecam czytać składy. Biały cukier i cukier trzcinowy nie wpływają prawie na smak i aromat czekolady, inaczej jest np. z syropem z palmy kokosowej, którego używa Cocoa. Pamiętajmy, że procent kakao podany na opakowaniu to jest łącznie masa kakaowa i masło kakaowe, czyli jedna 70tka drugiej 70tce nierówna. Moim zdaniem optymalny skład wygląda tak: kakao (lub "masa kakaowa" lub "miazga kakaowa" lub "ziarna kakao"), cukier trzcinowy, ewentualnie jeszcze trochę dodanego masła kakaowego. Jeśli zobaczymy tłuszcz inny niż masło kakaowe - znaczy przyoszczędzili i wiele spodziewać się nie można. Jeśli wanilia - niech będzie prawdziwa, a nie wanilina.

Jakby ktoś chciał, możemy sprowadzić jakieś fajne neapolitanki (małe kwadratowe czekoladki "do kawy") żeby można było popróbować w małych porcjach czekolad z różnych regionów niekoniecznie wydając na to strasznie dużo kasy.

W razie różnych trudnych pytań dotyczących czekolady pozostaję do dyspozycji :D

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi