Autor Wątek: Gęsta kawa z kawiarki-jak uzyskać...  (Przeczytany 51261 razy)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Gęsta kawa z kawiarki-jak uzyskać...
« Odpowiedź #30 dnia: 20 Lipiec 2016, 23:15:57 »
Jeśli stosujesz filtr papierowy w moce, to kawa zapewne będzie czystsza, ale zmieni też charakter na dalszy od espresso, bo nie będzie w niej olejków i pyłu. Ja wolę jednak bez papierka. Jak robię w AP a'la espresso to też używam sitko metalowe.
W mojej moce na 3 filiżanki mieści się w sitku 17-18g kawy. Z różnymi kawami jest różnie. Nie zawsze sprawdza się metoda drobnego mielenia i małej ilości wody (a'la doppio). Wszystko zależy od kawy. W metodzie a'la doppio ostatnio bardzo przyjemnie wychodziła mi "Gwatemala Pacamara Maracaturra" palona pod ciśnienie od Gorana, a wcześniej Kostaryka Finca Santos od Antonia.

Offline Ramzes

  • Wiadomości: 27
  • Ekspres: Kawiarka/V60/AeroPress/FP
  • Młynek: Porlex Tall
Odp: Gęsta kawa z kawiarki-jak uzyskać...
« Odpowiedź #31 dnia: 21 Lipiec 2016, 09:37:01 »
Chyba też przetestuje bez filtra do AP. Właśnie o to w tym chodzi, tyle sposobów żeby zbliżyć się do "a la espresso". Ja póki co testowałem na trzech kawach, dwie wypalone pod kawiarkę (średnio-ciemne) i jedną po espresso (ciemno). Ale tak jak mówisz kawy się różnią, Audun nawet po espresso wypala je jaśniej niż pozostałe palarnie, wiec smak w filiżance zawsze będzie inny.

Wracając do drobniejszego mielenia. Drobniejsze mielenie zwiększa troszkę ciśnienie, więc dzięki temu można zbliżyć się troszkę do espresso. Wody daje zawsze pod zaworek, tylko szybciej ściągam bo inaczej kawa się przypali.


Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Gęsta kawa z kawiarki-jak uzyskać...
« Odpowiedź #32 dnia: 21 Lipiec 2016, 10:00:13 »
Audun nawet po espresso wypala je jaśniej niż pozostałe palarnie

Ciekawe skąd wziąłeś taką wiedzę?

Offline dopeman

  • Wiadomości: 1044
Odp: Gęsta kawa z kawiarki-jak uzyskać...
« Odpowiedź #33 dnia: 21 Lipiec 2016, 10:42:34 »
Było w innym temacie, ale tu pasuje jak ulał. Ciekawe czy ekipa Arabean zna to urządzenie. Zasada działania jak kawiarka, tylko z ceną coś nie tak ;)


Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Gęsta kawa z kawiarki-jak uzyskać...
« Odpowiedź #34 dnia: 21 Lipiec 2016, 11:51:32 »
Ciekawe dlaczego ludzie nie wierzą w fora.


Drobniejsze mielenie zwiększa troszkę ciśnienie, więc dzięki temu można zbliżyć się troszkę do espresso
Phin od lat dowodzi, że nie to jest najważniejsze aby zbliżyć się do esspresso, ale phin jeszcze z forum nie wyszedł w świat i jest tylko godną pożałowania blaszką. Do czasu...

Offline Ramzes

  • Wiadomości: 27
  • Ekspres: Kawiarka/V60/AeroPress/FP
  • Młynek: Porlex Tall
Odp: Gęsta kawa z kawiarki-jak uzyskać...
« Odpowiedź #35 dnia: 21 Lipiec 2016, 11:57:25 »
Audun nawet po espresso wypala je jaśniej niż pozostałe palarnie

Ciekawe skąd wziąłeś taką wiedzę?

Mieszkam w Bydgoszczy, pijam kawę w miejscu gdzie ją sprzedaje, rozmawiam z baristami, poza tym nawet w sklepach jest napisane "stopień wypalenia - średni"
Wiem że Audun bardzo lubi jasno wypalać :)

Offline Ramzes

  • Wiadomości: 27
  • Ekspres: Kawiarka/V60/AeroPress/FP
  • Młynek: Porlex Tall
Odp: Gęsta kawa z kawiarki-jak uzyskać...
« Odpowiedź #36 dnia: 21 Lipiec 2016, 11:59:34 »
Ciekawe dlaczego ludzie nie wierzą w fora.


Drobniejsze mielenie zwiększa troszkę ciśnienie, więc dzięki temu można zbliżyć się troszkę do espresso
Phin od lat dowodzi, że nie to jest najważniejsze aby zbliżyć się do esspresso, ale phin jeszcze z forum nie wyszedł w świat i jest tylko godną pożałowania blaszką. Do czasu...

Ja po prostu pisałem o kawiarce i co można z nią fajnego uczynić :) Mnie smakuje goście zadowoleni, nawet inni to podłapali. Czego chcieć więcej?

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Gęsta kawa z kawiarki-jak uzyskać...
« Odpowiedź #37 dnia: 21 Lipiec 2016, 12:00:13 »
Hmm... Czemu więc trafiłem na dość ciemne palenia? ;) Pomyśl sam, to co napisałeś jest mega krzywdzące i nieprawdziwe. Audun nie jest jakimś szczególnym przypadkiem w podejściu do kawy.

Offline Ramzes

  • Wiadomości: 27
  • Ekspres: Kawiarka/V60/AeroPress/FP
  • Młynek: Porlex Tall
Odp: Gęsta kawa z kawiarki-jak uzyskać...
« Odpowiedź #38 dnia: 21 Lipiec 2016, 12:05:00 »
Nie wypalam kaw, nie znam się na tym, informacja jest umieszczona na stronie, info od baristów, którzy jego kawy używają na co dzień. Które z moich zdań jest krzywdzące? Nie wiem czy jego podejście jest szczególne czy nie, ale mistrzem świata jest :)

Może Ty się poczułeś skrzywdzony?
« Ostatnia zmiana: 21 Lipiec 2016, 12:13:03 wysłana przez Ramzes »

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Gęsta kawa z kawiarki-jak uzyskać...
« Odpowiedź #39 dnia: 21 Lipiec 2016, 12:17:44 »
Próbowałem espresso wprost z rąk Auduna i śmiem twierdzić, że było to ciemniejsze niż wiele kaw z naszej palarni, nie wspominając o plejadzie innych polskich palarni. Tak, wiem że Audun jest mistrzem świata. A wiesz chociaż co to dokładnie oznacza? Masz jedynie jakieś wyobrażenie tego... ;)
« Ostatnia zmiana: 21 Lipiec 2016, 12:20:42 wysłana przez Antonio »

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Gęsta kawa z kawiarki-jak uzyskać...
« Odpowiedź #40 dnia: 21 Lipiec 2016, 12:23:46 »
Ja po prostu pisałem o kawiarce i co można z nią fajnego uczynić
A ile czytałeś tu o kawiarce?


mistrzem świata jest :)
Mistrzem Świata był, albo jest nieaktualnym ;) A regulamin jakichkolwiek zawodów (niekoniecznie w paleniu kawy) polecam przeczytać.

Rozmowa z baristami to dobre źródło wiedzy jeśli wie się jak je odczytać i z kim się konkretnie rozmawia. Pamiętać trzeba, że bariści na co dzień rozmawiają i edukują poniekąd też sporo ludzi, którzy cappuccino uważają za coś z torebki, a espresso za kawę z ekspresu. Legend w tej branży jest więcej niż ziarenek w paczce kawy. Zatem bariści mieli rację, pali jaśniej niż inne palarnie i nie mieli racji, pali ciemniej niż inne palarnie. Bo co to są inne palarnie? A jutro może palić inaczej ;)



Offline Ramzes

  • Wiadomości: 27
  • Ekspres: Kawiarka/V60/AeroPress/FP
  • Młynek: Porlex Tall
Odp: Gęsta kawa z kawiarki-jak uzyskać...
« Odpowiedź #41 dnia: 21 Lipiec 2016, 12:32:59 »
Próbowałem espresso wprost z rąk Auduna i śmiem twierdzić, że było to ciemniejsze niż wiele kaw z naszej palarni, nie wspominając o plejadzie innych polskich palarni. Tak, wiem że Audun jest mistrzem świata. A wiesz chociaż co to dokładnie oznacza? Masz jedynie jakieś wyobrażenie tego... ;)


Wygrałeś bitwę na argumenty. Temat dotyczył "Gęstej kawy z kawiarki"

Rozmowa była o tym że różne kawy stosowane w kawiarce do zrobienia "a la espresso" dają różne efekty. Nic nie poradzę na to że kawy pod espresso mają (według opisu) różne stopnie wypalenia. Niestety jako domowy hobbysta barista nie rozróżniam wizualnie kawy wypalonej ciemno od średnio ciemno.

Natomiast Twój udział w tym poście niestety nie wniósł nic. Szkoda że wcześniej nie zauważyłem że masz własną palarnie, nawet bym nie wchodził z Tobą w dyskusje.


Ja po prostu pisałem o kawiarce i co można z nią fajnego uczynić
A ile czytałeś tu o kawiarce?


mistrzem świata jest :)
Mistrzem Świata był, albo jest nieaktualnym ;) A regulamin jakichkolwiek zawodów (niekoniecznie w paleniu kawy) polecam przeczytać.

Rozmowa z baristami to dobre źródło wiedzy jeśli wie się jak je odczytać i z kim się konkretnie rozmawia. Pamiętać trzeba, że bariści na co dzień rozmawiają i edukują poniekąd też sporo ludzi, którzy cappuccino uważają za coś z torebki, a espresso za kawę z ekspresu. Legend w tej branży jest więcej niż ziarenek w paczce kawy. Zatem bariści mieli rację, pali jaśniej niż inne palarnie i nie mieli racji, pali ciemniej niż inne palarnie. Bo co to są inne palarnie? A jutro może palić inaczej ;)


Tzn bariści z którymi rozmawiałem startowali na mistrzostwach w tym roku. Dodatkowo ściśle współpracują z Audunem. I tak moja pomyłka był, dzięki za sprostowanie.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Gęsta kawa z kawiarki-jak uzyskać...
« Odpowiedź #42 dnia: 21 Lipiec 2016, 12:45:26 »
Och :).

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Gęsta kawa z kawiarki-jak uzyskać...
« Odpowiedź #43 dnia: 21 Lipiec 2016, 12:47:58 »
Cytuj (zaznaczone)
Tzn bariści z którymi rozmawiałem startowali na mistrzostwach w tym roku. Dodatkowo ściśle współpracują z Audunem.

I myślisz, że ich start, że ich współpraca zmieniają spektrum ich klientów?


Offline Ramzes

  • Wiadomości: 27
  • Ekspres: Kawiarka/V60/AeroPress/FP
  • Młynek: Porlex Tall
Odp: Gęsta kawa z kawiarki-jak uzyskać...
« Odpowiedź #44 dnia: 21 Lipiec 2016, 12:53:56 »
spektrum

Napisałeś że bariści to dobre źródło wiedzy (o i wie się z kim się rozmawia). Komuś zaufać trzeba. Gdzieś otrzyma się jakąś informacje potem się ją wykorzystuje. Niestety jako laik mogę polegać na internecie i osobach które (chyba) znają się na temacie.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi