Autor Wątek: Ustawienie młynka pod espresso - Ceado E6P  (Przeczytany 9720 razy)

Offline SiwY Mężczyzna

  • Wiadomości: 19
  • Ekspres: Profitec Pro 700
  • Młynek: Ceado E6P
Ustawienie młynka pod espresso - Ceado E6P
« dnia: 22 Listopad 2017, 21:57:09 »
Witam,

Ostatnio eksperymentuję z grubością przemiału pod espresso pod kątem smaku oraz w celu uzyskania jak najbogatszej cremy.
Czy może ktoś z szanownych Użytkowników posiada młynek E5P/E6P i mógłby podpowiedzieć jak najlepiej ustawić go żeby osiągnąć piękną, gęstą cremę?
Próbowałem różnych, skrajnych ustawień i crema zawsze jest niska (~1-2mm) lub prawie jej nie ma. Dopuszczam jeszcze to żeby zakupić inną kawę.
Do tej pory próbowałem kaw z palarni Świeżo Palona - Black Velvet, Etiopia, Kenia, Classico Italiano.
Jeśli chodzi o gramaturę kawy to do sitka VST 18 próbowałem sypać 18 oraz 20g.
Poniżej załączam zdjęcie swojego aktualnego ustawienia.

Ceado e6p nastaw.jpg
« Ostatnia zmiana: 22 Listopad 2017, 22:01:06 wysłana przez SiwY »

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Ustawienie młynka pod espresso - Ceado E6P
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Listopad 2017, 22:09:15 »
Generalnie grubość cremy zależy od kawy, większej spodziewamy się w ciemniej palonych mieszankach z dodatkiem robusty niż z jasno palonych singli. Ważna jest też świeżość, ale zakładam że z tym problemu nie ma.

Nie sugerowałbym się nastawieniem grubości u innych użytkowników. Ważne żeby kawa nie leciała zbyt szybko, celuj w 25-30s, 16-18g kawy, 32-36g naparu w wyniku, zwróć uwagę na jakość dystrybucję i tamping. Czasem pomaga więcej kawy w sitku i mocniejsze ubicie. Może temperatura za niska?

A ta crema 1-2mm to od razu po zrobieniu kawy czy tak po minucie-dwóch?

Offline SiwY Mężczyzna

  • Wiadomości: 19
  • Ekspres: Profitec Pro 700
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Ustawienie młynka pod espresso - Ceado E6P
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Listopad 2017, 22:24:19 »
Zazwyczaj kupuję kawę paloną max tydzień temu.
Temperatura 92st.
Jeśli chodzi o inne zmienne to celuję w ratio 1:2 w 20-22sek z 18g kawy.
Crema 1-2mm zaraz po zrobieniu kawy.

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Ustawienie młynka pod espresso - Ceado E6P
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Listopad 2017, 22:30:21 »
Wg mnie 20-22s przy tym ratio to zdecydowanie za krótko - za szybko wypływa kawą stąd tak jasna crema (brak). Spróbuj drobniej zmielić i/lub mocniej ubić, żeby dojść do 30s i zobacz co wtedy. Ale na ciemnych mieszankach.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Ustawienie młynka pod espresso - Ceado E6P
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Listopad 2017, 22:53:32 »
Yyy, może zaczniemy od zdjęcia w szklaneczce, a jeszcze lepiej filmu z parzenia?

Offline SiwY Mężczyzna

  • Wiadomości: 19
  • Ekspres: Profitec Pro 700
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Ustawienie młynka pod espresso - Ceado E6P
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Listopad 2017, 23:00:34 »
No i masz... Tego się obawiałem :P Trzeba będzie przygotować studio nagrań, zatrudnić jakiegoś statystę, operatora kamery, montażystę, reżysera... Kurcze ile to trzeba ekipy, a na pewno kogoś pominąłem :D
A poważnie to jak uda mi się coś sensownie nagrać to niezwłocznie podrzucę. Teraz już trochę za późno i szkoda córkę budzić - Żona była by zachwycona :D

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Ustawienie młynka pod espresso - Ceado E6P
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Listopad 2017, 23:15:39 »
I od ciut starszej kawy. Za świeża też nie jest dobra.

Offline Cinello

  • Wiadomości: 424
  • Ekspres: V60
  • Młynek: Kinu M47
Odp: Ustawienie młynka pod espresso - Ceado E6P
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Listopad 2017, 02:43:56 »
Wg mnie 20-22s przy tym ratio to zdecydowanie za krótko - za szybko wypływa kawą stąd tak jasna crema (brak). Spróbuj drobniej zmielić i/lub mocniej ubić, żeby dojść do 30s i zobacz co wtedy. Ale na ciemnych mieszankach.

Jeśli mieszanka jest ciemniej wypalona to czas do 25 sekund powinien być całkiem ok :), ale faktycznie sam spróbowałbym trochę drobniej zmielić.
« Ostatnia zmiana: 23 Listopad 2017, 02:46:12 wysłana przez Cinello »

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Ustawienie młynka pod espresso - Ceado E6P
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Listopad 2017, 16:44:33 »
do sitka VST 18 próbowałem sypać 18 oraz 20g.
W tych sitkach raczej lepiej nie przekraczać górnej granicy. Próbuj 17-17,5g. Zmiel drobniej.
I sprawdź też w sitku od ekspresu. Szczególnie dla ciemniej palonych kaw, może Ci być łatwiej uzyskać cremę i tygryska.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Ustawienie młynka pod espresso - Ceado E6P
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Listopad 2017, 17:11:42 »
Crema lepsza będzie przy blendzie z robustą, ale czy jest ona faktycznie aż tak ważna?

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Ustawienie młynka pod espresso - Ceado E6P
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Listopad 2017, 19:48:56 »
Jaki ładny młynek -- albo nawet dwa  :wow2:

W parze z dobrym ekspresem i z dobrą kawą powinniśmy dostać świetne espresso. Ustawienia młynka są zawsze względne. Ten sam numer na podziałce może dla drugiego młynka wskazywać inną odległość między żarnami. Mam nieco starszy egzemplarz E6P, korzystam od ponad roku -- na razie mnie nie zawiódł :). Mam zwykłe sitko marki WEGA, mieści się w nim 16g ciemniej palonych ziaren, np. Ariadny albo 18g jaśniejszych ziaren. W każdym razie objętość kawy w sitku musi być optymalna... -- to temat różnych i chyba licznych dyskusji na naszym forum.

Ekspres z grupą E61, dźwigienką i w konstrukcji DB -- trochę jestem sceptyczny i ostrożny. Warto go jakoś przebadać pod kątem temperatury zaparzania -- co się ustawia w układzie elektronicznym PID a jaka jest temperatura zaparzania? Co z przepływem wody przez ciastko kawowe? Warto ekspres podłączyć do sieci wodnej z ogranicznikiem ciśnienia na wejściu (ok. 2 bar) i warto wtedy wykorzystać dźwigienkę do preinfuzji.

Jak wcześniej zauważył @kulka, 20s na espresso to trochę mało. Tzn. byłoby nawet OK, gdybyśmy mieli jakiś wielki i gorący parowóz, np. FAEMA Ambassador. Taki wieki i gorący ekspres wyciągnąłby wtedy dość dużo kawy z kawy (ciemnej) :).

Offline MaciejF Mężczyzna

  • Wiadomości: 223
  • Ekspres: Steel Uno Prof
  • Młynek: Ceado E6P, Comandante C40 IronHeart
Odp: Ustawienie młynka pod espresso - Ceado E6P
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Listopad 2017, 08:29:58 »
To chyba nie dwa młynki tylko młynek i lustro  :)

U mnie mam zupełnie inne ustawienia na tym Ceado, wiec nie ma się co sugerować przedziałką. Odnośnie cremy to wg mnie bardziej kwestia kawy, np. India moonsoned malabar daje zawsze mega obfitą creme

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Ustawienie młynka pod espresso - Ceado E6P
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Listopad 2017, 11:10:22 »
Dla mnie ważniejszą niż obfitość cremy jest obfitość pozytywnych aromatów, a tych chyba w żadnych "malabarach" zbyt dużo nie ma.

Pierwsza z brzegu kawa -- Incontro. Crema chyba dostatecznie duża?

« Ostatnia zmiana: 24 Listopad 2017, 11:13:13 wysłana przez Antonio »

Offline MaciejF Mężczyzna

  • Wiadomości: 223
  • Ekspres: Steel Uno Prof
  • Młynek: Ceado E6P, Comandante C40 IronHeart
Odp: Ustawienie młynka pod espresso - Ceado E6P
« Odpowiedź #13 dnia: 24 Listopad 2017, 11:41:21 »
Dla mnie ważniejszą niż obfitość cremy jest obfitość pozytywnych aromatów, a tych chyba w żadnych "malabarach" zbyt dużo nie ma.

Pierwsza z brzegu kawa -- Incontro. Crema chyba dostatecznie duża?



Może tego nie napisałem ale o tym samym myślałem ;) Na dużą cremę zwracałem uwagę chyba przez pierwsze kilka miesięcy od zakupu ekspresu, teraz ładny tygrysek potrafi wywołać uśmiech na twarzy ale liczy się w zasadzie aromat i smak.

Offline PiotrekFur

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: Micro Casa Lever S1CO
  • Młynek: ceado e5p
Odp: Ustawienie młynka pod espresso - Ceado E6P
« Odpowiedź #14 dnia: 23 Styczeń 2018, 10:27:45 »
Witajcie mam pytanie!
kupując młynek dostałem informacje ze do espresso to najlepsze ustawienie to 1 do 1,5  w kierunku fine
mam ceado e5p
u was widze na zdjeciach 3 4 ?
jak to w końcu jest?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi