Autor Wątek: Spienianie mleka - latte art  (Przeczytany 270579 razy)

Offline skizzo

  • Wiadomości: 32
  • Ekspres: ELECTROLUX EEA 250
Spienianie mleka - latte art
« dnia: 25 Maj 2013, 08:47:31 »
Witam,
posiadam najzwyklejszy ekspres Electrolux EEA 250 i chciałem spróbować coś narysować na kawie. Mam tylko taki problem, że jak ubijam mleko to nie jest on całe jednolitej kremowej konsystencji tylko oddzielone. Tz. na spodzie płynne mleko a na górze dość sztywną ubitą pianę. Chcąc cokolwiek namalować na kawie kończy się to tym, że najpierw wlewa się płynne mleko które nie zostawia żadnego śladu, a potem spada cała "piana" unosząc się na powierzchni kawy i zakrywając całą filiżankę. Oczywiście próbowałem także mieszać spienione mleko przed wlaniem do filizanki ale to również nie pomagało. Oglądałem filmy z late art i czytałem o ubijaniu mleka ale jakoś nie spotkałem nigdzie nic na ten temat. Rozumiem że po prostu źle ubijam mleko ?
« Ostatnia zmiana: 25 Maj 2013, 10:17:00 wysłana przez skizzo »

Offline Olak Kobieta

  • Matka Założycielka
  • Wiadomości: 634
Odp: Spienianie mleka - late art
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Maj 2013, 09:20:26 »
Witaj!
Założyłeś bardzo interesujący wątek. Nie jestem ekspertem od spieniania mleka, ale zanim odezwą się koledzy, którzy znają się na tym lepiej, proponuję, jeśli to możliwe: nagraj krótki filmik z Twoją techniką spieniania, najlepiej, żeby było też słychać dźwięk, to wbrew pozorom ważne. Myślę, że kolegom bardzo pomoże to w odkryciu, w czym tkwi problem. Fajnie byłoby, gdyby na filmie pojawiła się również ekstrakcja - wtedy będzie można obejrzeć cremę, która ma istotne znaczenie przy tworzeniu latte art.
Mała prośba - popraw tytuł wątku, uciekło ci jedno "t" w wyrazie "latte".  :kwiat:
Zapraszam do wątku powitań - napisz parę słów o sobie i zapraszamy również do innych działów na forum. Rozgość się!
Imperfection is Beauty, madness is Genius and it's better to be absolutely ridiculous than absolutely boring - M. Monroe

Offline Mario Barista Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 577
  • Ekspres: Ascaso Basic| Aero| Dripper| Chemex| FP|
  • Młynek: Ascaso I-2 mini| Elektra MXC|
Odp: Spienianie mleka - late art
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Maj 2013, 09:35:37 »
Zacznij od ściągnięcia wszystkich nakładek z rurki do spieniania. Będzie krótka, ale tak trzeba. Ma być rureczka z dziurką na 1 mm. Filmik dobra rzecz. Witaj na forum




Offline skizzo

  • Wiadomości: 32
  • Ekspres: ELECTROLUX EEA 250
Odp: Spienianie mleka - latte art
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Maj 2013, 10:47:10 »
Ok w najbliższym czasie postaram się nagrać jakiś filmik. Przy zaparzaniu następnej kawy rozmontuje spieniacz z zbędnych rurek, zobaczymy jaki to da efekt. Tytuł wątku poprawiony.

P.S
Olak znam dziewczynę o takim nazwisku z Aleksandrowa, może Emila to jakaś rodzinka ? ;)

Offline Olak Kobieta

  • Matka Założycielka
  • Wiadomości: 634
Odp: Spienianie mleka - latte art
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Maj 2013, 10:51:25 »
To nie nazwisko w moim przypadku.  :)
Imperfection is Beauty, madness is Genius and it's better to be absolutely ridiculous than absolutely boring - M. Monroe

Offline Mario Barista Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 577
  • Ekspres: Ascaso Basic| Aero| Dripper| Chemex| FP|
  • Młynek: Ascaso I-2 mini| Elektra MXC|
Odp: Spienianie mleka - latte art
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Maj 2013, 11:31:34 »
Proponuje następującą technikę: schłodzić tłuste mleko i dzbanek. Nalać mleczko i przyłożyć końcówkę rureczki na powierzchnię mleka. Jak pozwolisz zaciągnąć rurce powietrze to mleko urośnie - pojawią się bąble. Trzeba je wygładzić ja to robiłem trzymając końcówkę na powierzchni. Powinno być OK. Czasem udawało mi się zrobić wir zagłębiając rurkę głębiej.

Ps Ja miałem eea 110.




Offline Geralt0073 Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1024
    • wszystkookawie.pl
  • Ekspres: Fracino Cherub, Syfon Hario, Drippery Hario i Tiamo, Phin, Chemex, Tygielek, AeroPress;
  • Młynek: Fiorenzato F83 E, LaCimbali Cadet, Mahlkonig EK 1 BF, Tiamo M. S. H.
Odp: Spienianie mleka - latte art
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Maj 2013, 12:09:09 »
Ja miałem EEA 250 i pierwsze co musisz zrobić, to pozbyć się tego głównego kołnierza na rurce od pary. Zostaw tylko ten wkręcany element dyszy.

Offline skizzo

  • Wiadomości: 32
  • Ekspres: ELECTROLUX EEA 250
Odp: Spienianie mleka - latte art
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Maj 2013, 13:15:51 »
rzeczywiście po rozmontowaniu zbędnych elementów z dyszy parownica mleko ubija się inaczej. Zanim wrzucę jednak film trochę sam popróbuje z tym ubijaniem po tej drobnej przeróbce, może coś mi wyjdzie. Jeszcze będę się odzywał ;)

Offline Mario Barista Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 577
  • Ekspres: Ascaso Basic| Aero| Dripper| Chemex| FP|
  • Młynek: Ascaso I-2 mini| Elektra MXC|
Odp: Spienianie mleka - latte art
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Maj 2013, 14:48:51 »
Spoko, pomożemy  :)




Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: Spienianie mleka - latte art
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Maj 2013, 17:13:16 »
No i warto po rozgrzaniu ekspresu pod spienianie, a jeszcze przed wetknięciem dyszy w mleko, odkręcić parę do jakiegoś pustego naczynia. W prostych maszynach na początku leci sporo wody, nim poleci prawidłowa "sucha" para, którą spieniamy. Chodzi o to, żeby uzyskać parę, która nie parzy, kiedy przyłoży się dłoń blisko niej. Po tym zabiegu zakręcasz parę, wsadzasz dyszę w mleko i spieniasz : )

Offline skizzo

  • Wiadomości: 32
  • Ekspres: ELECTROLUX EEA 250
Odp: Spienianie mleka - latte art
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Maj 2013, 20:11:20 »
Cytuj (zaznaczone)
No i warto po rozgrzaniu ekspresu pod spienianie, a jeszcze przed wetknięciem dyszy w mleko, odkręcić parę do jakiegoś pustego naczynia. (...) Chodzi o to, żeby uzyskać parę, która nie parzy

Oczywiście tak robię, po na początku z parownicy leci trochę wody. Przyznam, że ręki w tą parę nie wkładałem, ale przyjmując że para to woda powyżej 100 stopni C, to myślę że może oparzyć ;)

To może jeszcze napiszę co do tej pory się dowiedziałem szukając odp. na mój problem.
  • mleko powinno być schłodzone i tłuste
  • końcówka dyszy nie powinna łapać powietrza bo wtedy robią się duże bąble które są niepożądane
  • po ubiciu mleka czasem można uderzyć spodem kubka z ubitym mlekiem o blat ( ma to sprawić, że ubite mleko będzie gęściejsze, pozbywamy się w ten sposób dużych pęcherzy powietrza
  • mleko ubijać do czasu aż kubek trzymany od spodu zacznie się robić ciepły, zazwyczaj przy pojedynczej porcji mleka jest to około 15-20 s. do podwojenia objętości
  • mleko nie powinno się zagotować, nie może być zbyt ciepłe
W moim przypadku mleko się ubija, zwiększa swoją objętość, tworzy się pianka itd. Tylko jak pisałem problem jest w tym, że ubite mleko nie jest jednolite i przy próbie wlewania do szklanki duża ilość piany przykrywa całą kawę. Teraz po zdemontowaniu rurki z parownicy wydaje mi się, że jest lepiej, tylko przy dzisiejszej kawie chyba trochę zbyt długo ubijałem, będę musiał popróbować jeszcze później.
« Ostatnia zmiana: 25 Maj 2013, 20:13:57 wysłana przez skizzo »

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Spienianie mleka - latte art
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Maj 2013, 20:22:02 »
Mleko powinno zwiększyć swoją objętość tylko o około 20% i ma mieć temp ok. 65*C - to jest mocno ciepłe mleko (parzy).
Para ma ponad 100*C ale jest sucha więc nie parzy :)

Offline slavik Mężczyzna

  • Wiadomości: 141
  • Młynek: I-mini
Odp: Spienianie mleka - latte art
« Odpowiedź #12 dnia: 25 Maj 2013, 20:38:28 »
 ...za dużo piany...
...a potem spada cała "piana" unosząc się na powierzchni kawy i zakrywając całą filiżankę.

Pomaga odlewanie piany, stukanie dzbankiem.

Gdzie Ty idziesz...?
Ide se do Malawi...
Malawi Mzuzu Geisha...
E i A , Oni wiedzą gdzie idę....

Offline Olak Kobieta

  • Matka Założycielka
  • Wiadomości: 634
Odp: Spienianie mleka - latte art
« Odpowiedź #13 dnia: 16 Czerwiec 2013, 09:24:06 »
Tak sobie pomyślałam, że skoro Mistrzostwa Świata Latte Art zbliżają się wielkimi krokami (za tydzień już będziemy siedzieć jak na szpilkach  :diabelek:) to może warto dowiedzieć się nieco więcej o takich zawodach?
Myślę, że fajnie byłoby poznać podstawowe wzory, ich nazwy, proste techniki wykonania. Potem może słów kilka na temat tego jak odbywają się eliminacje, tzn. czy zawodnik musi przygotować konkretny wzór, czy przygotowuje coś własnego, jakie są kryteria oceny, wreszczie, czy sędziowie również smakują przygotowany napój?
Piszcie co wiecie, bo ja w temacie Latte Art jestem laikiem i uznałam, że jest okazja, by dowiedzieć się zegoś więcej. Zdjęcia, filmy, opisy mile widziane - możemy potem z tego wyciąć fajny wątek do vademecum.
Imperfection is Beauty, madness is Genius and it's better to be absolutely ridiculous than absolutely boring - M. Monroe

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Spienianie mleka - latte art
« Odpowiedź #14 dnia: 17 Lipiec 2013, 09:46:43 »
Proponuję spojrzeć na tego bloga. Niby nic odkrywczego a dobrze napisane :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi