Autor Wątek: Słaby smak kawy mlecznej  (Przeczytany 2366 razy)

Offline lomax Mężczyzna

  • Wiadomości: 28
  • Ekspres: Lelit Anita, Gaggia Classic
  • Młynek: Iberital Challenge
Odp: Słaby smak kawy mlecznej
« Odpowiedź #30 dnia: 05 Grudzień 2023, 19:26:18 »
(...) co jej ulubiony delikatny, średnio palony brazylijski singel.
Jeśli piszesz o Brasilia Santos to rzeczywiście ultra delikatna i jeśli do mleka to tylko dla bardzo delikatnych podniebień :D Moim zdaniem fajne są ziarna, które dobrze "brzmia" z mlekiem i jednocześnie espresso jest akceptowalne. Różne są gusta, jeden woli to, drugi coś innego, a tego typu ziarna dobrze wypadają jeśli chodzi o gości (nie wiadomo co kto będzie pił) albo w przypadku potrzeby reanimacji domowników szybkim espresso :) Ogolnie single kolumbijskie (excelso, medellin) dobrze się sprawdzają, a jak pisałem Kuba Serano to moim zdaniem strzał w 10. Oczywiście jeszcze kwestia wypalenia, bo różnie bywa z palarniami ale są takie, które nie lecą w kulki tylko widać, że im zależy.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5312
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Słaby smak kawy mlecznej
« Odpowiedź #31 dnia: 05 Grudzień 2023, 19:46:28 »
Jeśli piszesz o Brasilia Santos
Dokładnie z Cerrado, specialty.
« Ostatnia zmiana: 05 Grudzień 2023, 19:50:48 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1969
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Słaby smak kawy mlecznej
« Odpowiedź #32 dnia: 06 Grudzień 2023, 06:45:39 »
bo nie liczyłem dokładnie to ten smak kawy nie jest jakoś mocno wyczuwalny. Po zrobieniu kawy w automatycznym mam wrażenie że czuć jakoś bardziej.
Napisze tak - lubię czuć kawę w kawie a że wolno mi dziennie wypić max 150g. mleka to postanowiłem że to mleko będę pił do pierwszej mojej porannej kawy.
Sporo szukałem i wreszcie natrafiłem na coś co mi zasmakowało nie tylko z mlekiem ale samo.

Polecam


Kup sobie któraś z tych kaw co poniżej albo i obydwie od razu, zostaw karton bo jak cos nic nie stracisz publicznie obiecuje odkupić te kawy od Ciebie jak CI nie posmakują i nie wyczujesz w nich kawy w kawie przy wykorzystywaniu mleka i to ja zapłacę za przesyłkę do mnie.

P1020776.JPG


P1020779.JPG

U mnie rano często jest tak.

P1020786.JPG

P1020797.JPG

P1020798.JPG



Na 2drugiej fotce widać ile ziarenek mam przeznaczonych do zmielenia.
400g wody 150g mleka wcześniej spienionego ekspres przelewowy ottomatic i chwila moment cieszę się kubkiem pysznej kawy w której mimo obecności mleka dominuje smak kawy w kawie kawka

Polecam te kawy i jak coś jak pisałem - odkupię płacąc za przesyłkę.
By nie było nic mnie nie łączy z tym sklepem nie jest to mój żaden kontrahent / partner handlowy bo z handlu się nie utrzymuję, od czasu do czasu kupuję tam kawy (i nie tylko) bo mnie one smakują tyle albo aż tyle. :redface:

O kurna teraz dopiero zauważyłem że mam nie przestawiony zegar w aparacie i jest 1godz. do przodu.
Jka
« Ostatnia zmiana: 06 Grudzień 2023, 06:49:37 wysłana przez Jka57 »
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi