Autor Wątek: Dlaczego mleko się spienia ?  (Przeczytany 6656 razy)

Offline Idalka Kobieta

  • Wiadomości: 11
  • Ekspres: Lelit Anna TEM, aeropress, V60
  • Młynek: 1zpresso K-plus
Odp: Dlaczego mleko się spienia ?
« Odpowiedź #15 dnia: 19 Październik 2023, 15:47:14 »
Spieniam na zmianę lidlowe i biedronkowe 2% - maja podobną ilość białka, chyba powyżej 3%
Z wynalazków się szybko wyleczyłam - kawa z mlekiem 3.2 i więcej tłuszczu (a zwłaszcza więcej) zwyczajnie mi nie smakuje...
A hitem sezonu było kiedyś, jak kupiłam na ekotargu świeże mleko od krów rasy Jersey - ono ma 7-8 % tłuszczu. Spienić się dało, jednak wypiłam łyk i się wyleczyłam...
Reszta mleka poszła na jogurt grecki  (sama robię) - i trzeba przyznać - był wyśmienity  [emoji38]
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 791
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Dlaczego mleko się spienia ?
« Odpowiedź #16 dnia: 19 Październik 2023, 19:32:33 »
Smak mleka nie bierze się z zawartości procentowej tłuszczu - on jest tylko nośnikiem smaku, ale tego co zje krowa. Nie mniej zauważalne są duże różnice w samej konsystencji mleka, w szczególności tego odtłuszczonego.
Ale jest przecież z czego wybrać




Offline Bazyl

  • Wiadomości: 324
  • Ekspres: Picopresso, Aeropress, Phin, Hario V60, Bialetti Venus, Hario Mizudashi, Hourglass 8 cup
  • Młynek: JX Pro
Odp: Dlaczego mleko się spienia ?
« Odpowiedź #17 dnia: 20 Październik 2023, 07:47:47 »
Kolejny niewypał wczoraj :( Zmieniłem siatkę w Nano z superfine na fine. Zobaczymy co to dało :D

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Dlaczego mleko się spienia ?
« Odpowiedź #18 dnia: 20 Październik 2023, 13:11:18 »
Idalka, ja z kolei jak przez chyba 2 lata mam dostęp do mleka prosto od krowy, to jak z miesiąc temu miałem brak i zrobiłem kawę z takim ze sklepu (kiedyś mi smakowało), to była jedyna kawa która w tym roku wylądowała w zlewie, już mi mleko ze sklepów nie przechodzi przez gardło.

Offline Bazyl

  • Wiadomości: 324
  • Ekspres: Picopresso, Aeropress, Phin, Hario V60, Bialetti Venus, Hario Mizudashi, Hourglass 8 cup
  • Młynek: JX Pro
Odp: Dlaczego mleko się spienia ?
« Odpowiedź #19 dnia: 25 Październik 2023, 08:51:54 »
Wczoraj przyszły nowe akumulatorki. Po naładowaniu do pełna i uruchomieniu "wiatraczka" mało mi kubka z ręki nie wyrwało. Zatem - wyjaśniło się.  A młodzież dostało opr za używanie moich akumulatorków do pada i odkładaniu rozładowanych do Nano :P

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi