Autor Wątek: Krótkie opinie o kawach  (Przeczytany 224566 razy)

Offline djoj

  • Wiadomości: 28
  • Ekspres: Lelit Anna PL41TEM
  • Młynek: Lelit William P72
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #390 dnia: 12 Wrzesień 2019, 14:06:51 »
Chocolate Wave od Mastro Antonio - jak na ten moment - najlepsze espresso jakie piłem. Do kaw mlecznych chyba jeszcze lepsza.
Ekspres kolbowy męczę od nieco ponad miesiąca i do tej pory przetestowałem Arcafe Mokacrema, Arcafe Roma, Caffegrano Como, Caffegrano Roma i właśnie Chocolate Wave.


Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #391 dnia: 14 Wrzesień 2019, 22:36:20 »
Będąc w Dusseldorfie natrafiłem na bardzo fajną kawiarnie i palarnię Rösterei Vier. Po wypiciu ich kawek zdecydowałem się na zakup sezonowego espresso z Kolumbii w obróbce naturalnej. Średnio palone ziarna. Bardzo owocowe, wyczuwałem jagody, brzoskwinie ale i na końcówce języka również porzeczki. Owocowość przełamana karmelowym posmakiem.

Offline xcracerpl

  • Wiadomości: 82
  • Ekspres: v60, aeropress, prismo, g.a.t. 3tz, Bialetti z E&B Lab, tygielek, mizudashi, Brewista Smart Dripper, Chemex
  • Młynek: C40 MK4, Quito, Wilfa
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #392 dnia: 17 Wrzesień 2019, 11:52:18 »
Hard Beans
BRAZYLIA SAMAMBAIA YELLOW BOURBON
Zaskakująco ciekawa Brazylia, przeznaczona do alternatyw. Fajny, zbalansowany smak, przy czekoladowej i krówkowej słodyczy trochę kwaskowych owoców. Ponieważ porównywalem trzy różne Brazylie w mini cuppingu, tam wyszło 100% krówki. Po prostu krówka w płynie :)

The Barn
Kenya Thika Oreti,
Nietypowo bo z obróbki naturalnej, odmiany SL 28, 34 i 14.

Wow, ale słodka. Parzona Hoffmannem w V60 pachnie i smakuje owocową konfiturą. Bardzo ciekawe doświadczenie, bo gdy widzę "Kenia", to spodziewam się kompotu a tu taka niespodzianka.
« Ostatnia zmiana: 17 Wrzesień 2019, 11:54:48 wysłana przez xcracerpl »

skansen

  • Gość
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #393 dnia: 17 Wrzesień 2019, 12:02:01 »
TRISMOKA CAFFE GOURMET 100 1KG z @Konesso.pl
Jak na kawę włoską nie jest mocno palona. Stopień palenia można określić jako średni. W aromacie, zwłaszcza przy kawach mlecznych wyczuwalny jest orzechowy aromat.
Zawartość kofeiny jest określona jako niska, ale wypicie kilku kaw pod rząd nie ułatwi nam zaśnięcia:)
Udany kompromis pozwalający zadowolić zarówno miłośników kaw włoskich jak i jasnego palenia.

Offline jancewicz

  • Wiadomości: 395
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Aeropress, Phin, French Press, V60, Brewista Hourglass Brewer
  • Młynek: Eureka Olympus 75, Tchibo "Melitta Calibra", 1Zpresso Q (MYM54)
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #394 dnia: 03 Październik 2019, 13:18:22 »
Brazylia Primavera Yellow Catuai Honey, Synestezja / MastroAntonio (palenie jasne pod przelew)
Ziarenka po zmieleniu pachną bardzo przyjemnie, przede wszystkim chałwą, prażonym sezamem, trochę kakao.
Po zaparzeniu żadne z tych aromatów nie ujawniają się w naparze. Uzyskana kawa przybiera smak mocno herbaciany, wytrawny a nawet cierpki. Gdzieś w tle majaczy śliwka. Nie jest kwaśna. Parzone w AP i V60. Zwiększanie dozy powoduje przejście z herbacianej wytrawności do cierpkości.
Generalnie ciekawa aczkolwiek nie moje klimaty.

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #395 dnia: 08 Październik 2019, 13:44:48 »
Honduras Jesus Lemus Leon od Goodcoffee, kawa obok której faktycznie nie można przejść obojętnie. Wypał przeznaczony do przelewu, obróbka naturalna macerowana, odmiana ihcafe 90. Otwarcie paczki uwalnia czekoladę, która praktycznie od razu przechodzi w nuty kwasowe zapowiadając nietypową obróbkę. Zaparzona w V60, w smaku również ukazuje kwasowy pazur, ale jednocześnie jest słodka, brak jakiejkolwiek goryczy. Wg opisu powinniśmy znaleźć winogrono, jagody, cytrusy, tropikalne owoce, wreszcie balsamico. Zaraz po zaparzeniu, aromat i smak jednoznacznie kojarzy się z różaną konfiturę. Wraz ze spadkiem temperatury przeradza się w balsamico w smaku, a zapachem przypomina czekolady od Jordi's. Fenomenalny balans między zapachem i smakiem, które nawzajem się uzupełniają.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6162
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #396 dnia: 11 Październik 2019, 02:25:18 »
Mastro Antonio / Synestezja - Kenia Kainamui AB (Washed) [filtry] ~oOo~
Wyraziste, gładkie i mocne body, karmelowa słodycz, intensywne aromaty kwaskowych owoców maliny, cytrusy, granat, czarna porzeczka, czasami pojawiał się też rabarbar do tego karmelowa słodycz
Bardzo przyjemna kawa, która świetnie pasowała do ciepłego lata. W kolorach odcienie malinowe z jasnymi przebłyskami i ciemnymi obłościami

Mastro Antonio / Synestezja - Kolumbia Cauca Esperanza (Washed) [filtry]
(@Oo)
Kolejna bardzo ciekawa w tym roku Kolumbia. W charakterze przypominająca nieco kawy kenijskie. Zdecydowane i intensywne aromaty owoców. Gładka tekstura o wyrazistej cielistości. W aromatach jak dla mnie wyczuwalne były żurawina, dzika róża, porzeczki, słodycz w połączeniu z gładką teksturą przywodzi mi na myśl melon a na finiszu pojawiał się karmel. Świetna, bogata w aromaty kawa.
Dla mnie w odczuciu dominują kolory czerwony i bursztynowy.

El Kawa - Burundi, stopień palenia Light (brak dokładnych informacji)
~oOo~
Będąc na urlopie kupiłem taką kawę w malutkiej palarni w Dzierżoniowie. Właścicielka ostrzegła mnie, że jest to nie do końca jasne palenie, bo lokalnie nikt takich kaw u nich nie kupuje.
Kawa raczej średnio niż jasno palona z wyraźnymi aromatami palenia. Jak dla mnie pod espresso lub inne metody dające skoncentrowane napary. Dobrze sprawdziła się do mojego porannego Aeropressu a la moka, dając przyjemny gładki napar czekoladowo-karmelowy z lekkimi aromatami owocowo-kwiatowymi idącymi w stronę fioletu i brązu. Kolorystycznie brąz i trochę fioletu.

Euro Cafe - Colombia Hacienda La Claudina (Castillo, anaerobic) [filtry] (OO^)
Gładka o słodko-kwaskowych aromatach jabłek i gruszek, jasnych kwiatów, karmelu i ze specyficzną nagle pojawiającą się zielonkawą kwasowością ni to kiwi, ni agrest. Ciekawa kawa z wyjątkowo głądką teksturą, charakterystyczną dla obróbki anaerobowej.
Jasne żółto-karmelowe kolory z zielonym przebłyskiem.

Euro Cafe - Myanmar Blue Mountain (SL34, natural) [filtry] ~vO@~
Ciekawe ziarna ze względu na odmianę uprawianą raczej w Kenii, obróbkę suchą  i nietypowe pochodzenie upraw.
Kawa jest gładka, wyraźnie owocowa w charakterze, ale ma pewną chropowatość specyficzną dla niezbyt wysoko położonych upraw. Nie stanowi to większego problemu. Wyczułem w niej następujące aromaty: róża, liczi, śliwka, gorzka czekolada. Najfajniej dla mnie sprawdzala się w AeroPressie, średnio grubych przemiałach i niezbyt wysokich temperaturach, nieco poniżej 90 stopni.
Jak dla mnie głównie ciemny fiolet i czerwień w odczuciach aromatycznych.

Euro Cafe - Kolumbia Santa Matilde (anaerobic)[filtry] (oOo)
Przyjemna, słodka,niezwykle gładka i cielista, jak to przy tej obróbce.  Z delikatną kwasowością żółtego jabłka, karmelowością i jasnymi kwiatami, Sprawdzała się  szczególnie w pełnej imersji np french press. W przelewie to co zlatywało było dla mnie zbyt surowe w charakterze, dlatego wolałem tę część odlać, wtedy przelew był dla mnie smaczniejszy. Stonowana kolorystyka żółto-karmelowa.
« Ostatnia zmiana: 11 Październik 2019, 02:52:23 wysłana przez krystians »

Offline shadowpc21

  • Wiadomości: 27
  • Ekspres: Arte Di Poccino
  • Młynek: Compak k6 w renowacji , Arte Di Poccino
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #397 dnia: 22 Październik 2019, 22:24:03 »
Kawa z dwóch palarni ,czy może być taka różnica w wyglądzie ziaren?

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #398 dnia: 22 Październik 2019, 22:25:16 »
Przecież to różne kawy. Lewa z obróbki mokrej, prawa z suchej.

Offline shadowpc21

  • Wiadomości: 27
  • Ekspres: Arte Di Poccino
  • Młynek: Compak k6 w renowacji , Arte Di Poccino
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #399 dnia: 22 Październik 2019, 22:27:11 »
Obydwie nazywają się Etiopia są z różnych palarni.Antonio dziękuję za wyjaśnienie jeszcze dużo nauki przede mną.
« Ostatnia zmiana: 22 Październik 2019, 22:29:39 wysłana przez shadowpc21 »

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #400 dnia: 22 Październik 2019, 22:28:39 »
Jest tak, jak napisałem wyżej. Są to kawy z różnych źródeł, z różnych procesów obróbki. Palone może podobnie, wyglądają inaczej. Nic dziwnego. Która bardziej Ci smakuje?
Wszystkie Etiopie są super, jeśli są super. Jest cała plejada super Etiopii. Jest Etiopia taka i owaka, Etiopia Sidamo, Etiopia Guji, Etiopia Yirgacheffe i jeszcze raz Etiopia Kochere ;). I love Ethiopia Aricha ;).
« Ostatnia zmiana: 22 Październik 2019, 22:36:10 wysłana przez Antonio »

Offline djoj

  • Wiadomości: 28
  • Ekspres: Lelit Anna PL41TEM
  • Młynek: Lelit William P72
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #401 dnia: 23 Październik 2019, 11:21:31 »
I love Ethiopia Aricha
Bardziej polecałbyś natural czy washed?

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #402 dnia: 23 Październik 2019, 11:27:39 »
Obie są różne, obie fajne. Myta jest kwiatowa, natural bardziej owocowy.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #403 dnia: 23 Październik 2019, 11:29:31 »
To raczej kwestia preferencji osobistych. Niektórym naturale w ogóle nie pasują, innym myte, a jeszcze innym obie obróbki pasują. Ja bym brał obie i obu spróbował ;)

Offline Mader Mężczyzna

  • Wiadomości: 679
  • Ekspres: Aeropress, Drip V60-02, Kalita, Clever Drip, Gabi Master A
  • Młynek: Comandante C40 MK3 Iron Heart
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #404 dnia: 23 Październik 2019, 14:18:47 »
Jest tak, jak napisałem wyżej. Są to kawy z różnych źródeł, z różnych procesów obróbki. Palone może podobnie, wyglądają inaczej. Nic dziwnego. Która bardziej Ci smakuje?
Wszystkie Etiopie są super, jeśli są super. Jest cała plejada super Etiopii. Jest Etiopia taka i owaka, Etiopia Sidamo, Etiopia Guji, Etiopia Yirgacheffe i jeszcze raz Etiopia Kochere ;). I love Ethiopia Aricha ;).
Tylko dlaczego wszystkie są odmiany heirloom? Ostatnio piłem dwie i ciężko było się z nimi dogadać. Miałem też Honduras z tej odmiany i tak samo.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi