Autor Wątek: Jura E8 czy Melitta Latticia  (Przeczytany 1788 razy)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Jura E8 czy Melitta Latticia
« Odpowiedź #15 dnia: 16 Luty 2024, 10:25:01 »
Jaki masz czas ekstrakcji od momentu włączenia pompy? Jaka jest data palenia kawy?




« Ostatnia zmiana: 16 Luty 2024, 10:27:14 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline toxaa

  • Wiadomości: 11
Odp: Jura E8 czy Melitta Latticia
« Odpowiedź #16 dnia: 16 Luty 2024, 10:34:32 »
Jaki masz czas ekstrakcji od momentu włączenia pompy? Jaka jest data palenia kawy?


Czas można z filmu chyba domniemać;) - wiem, że filmik nie pokazuje tego w całości
Datę palenia - muszę w domu sprawdzić, gdybym miała teraz strzelić to koniec 2023

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Jura E8 czy Melitta Latticia
« Odpowiedź #17 dnia: 16 Luty 2024, 11:31:02 »
Wczoraj robiłem espresso na tanim, ale świeżym Santosie i ekstrakcja z Jury była wolniejsza, dłuższa, więc może to być wina u Ciebie starszego wypału lub ustawień, ale jak Ci smakuje...
》tertium non datur《

Offline toxaa

  • Wiadomości: 11
Odp: Jura E8 czy Melitta Latticia
« Odpowiedź #18 dnia: 16 Luty 2024, 11:32:15 »
Wczoraj robiłem espresso na tanim, ale świeżym Santosie i ekstrakcja z Jury była wolniejsza, dłuższa, więc może to być wina u Ciebie starszego wypału lub ustawień, ale jak Ci smakuje...

Pewnie jednego i drugiego:)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Jura E8 czy Melitta Latticia
« Odpowiedź #19 dnia: 16 Luty 2024, 14:42:42 »
Poprawiłem już link, wychodzi mi, że koło 16 sekund się zaparza na nagraniu, co wcale nie koniecznie musi być złe, bo tzw. turbo szoty tyle się właśnie zaparzają. Najważniejsze jest żeby napar smakował i nie był zbyt kwaśny lub gorzki. Mieląc drobniej będzie gęstszy, ale może być też bardziej goryczkowy, kwestia do wypróbowania. Tylko pamiętaj, że zmienia się ustawienia młynka w trakcie mielenia. Każda kawa będzie mieć inne optymalne ustawienia czasu i grubości mielenia czy temperatury. Więc jeśli od razu jest smacznie i nie trzeba nic kombinować, to super.

Offline toxaa

  • Wiadomości: 11
Odp: Jura E8 czy Melitta Latticia
« Odpowiedź #20 dnia: 16 Luty 2024, 18:34:59 »
To było espresso bez żadnych modyfikacji ustawień fabrycznych. Ekspres wyjęty z pudła,uruchomiony i wciśnięty guzik espresso. Tyle. Dziś kawa leci dużo wolniej i cieńszym strumieniem.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Jura E8 czy Melitta Latticia
« Odpowiedź #21 dnia: 16 Luty 2024, 19:05:39 »
Dziś kawa leci dużo wolniej i cieńszym strumieniem
👍 ale kup świeżo paloną kawę, a poczujesz, że napar jest lepszy. Znajomy w swojej firmie sypie do Jury brazylijskiego singla, gdzie schodzi mu 30kg miesięcznie. Jak kawa 1,5 roku temu zaczęła drożeć, to szukał marketowych zamienników, ale zawsze wracał do dobrej, świeżej i sprawdzonej Brazylii.
« Ostatnia zmiana: 16 Luty 2024, 19:09:35 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi