Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10 Next
1
Ekspresy kolbowe / Odp: Ekspres marzeń do domu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez GostRado dnia Dzisiaj o 20:36:33 »
sege, avs itp
Nie, jeśli już to w tej cenie jakiś używany ekspres.
Zakup pierwszego początkowego ekspresu
Lelit Victoria lub Profitec Go
Pójście na skróty i kupno ekspresu docelowego. I tu zaczynają się schody.
Otóż to, co wybrać? Ale napisałeś, że sporo czytałeś, więc jakieś typy masz. Poza tym nie napisałeś, jakie masz preferencje: espresso czy białe, a może mieszane? Jaki masz budżet na kolbę plus dodatkowa kasa na akcesoria? Nie wiem, czy ten młynek, który masz pod nickiem sprosta wymogom espresso?
Stąd pomysł na wątek w którym doświadczeni, oraz ci mniej doświadczenie ale mający marzenia forumowicze napisaliby jaki jest ich ekspres marzeń, który chcieliby mieć, a może już mają. Dobrze byłoby Marzenie uzasadnić - dlaczego ten jedyny, co go wyróżnia, a może po prostu się komuś podoba, i już.
Myślę, że ta wymarzona kolba musi w nas dojrzeć, aby w końcu stanęła na blacie i nie chodzi o to, aby kupić ekspres za absurdalnie wielką kasę.  Nigdy nie miałem samochodu marki Mercedes, bo kompletnie mi się nie podobała, tylko Audi, a teraz szukam w dobrym stanie CLK, drugiej generacji (co myślisz @MacJaro ?), gdzie A5 było moim marzeniem, jak pierwszy raz je zobaczyłem, a teraz wyparł je skutecznie CLK, który strasznie mi się spodobał i go sobie kupię.
2
Ekspresy kolbowe / Odp: Pomoc w wyborze
« Ostatnia wiadomość wysłana przez GostRado dnia Dzisiaj o 20:06:26 »
Bardziej znana firma, od stu lat:

https://solis.com/ja

Co prawda nie jakaś wybitna oraz ze względu na przeprowadzony dość rzetelny test:

https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=14007.msg286936#msg286936
3
Ekspresy kolbowe / Odp: Problem z Dalla Corte Evo 2
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ranGo dnia Dzisiaj o 19:25:49 »
Tak, sprawdź najpierw łącza, a jeżeli ekran przestał działać to musisz poszukać zamiennik lub skontaktować się z serwisem (Best CS).

IMG_8678.jpeg
4
Ekspresy kolbowe / Odp: Problem z Dalla Corte Evo 2
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Antonio dnia Dzisiaj o 18:54:56 »
Zawsze można sprawdzić stan, poprawić elektryczne złącza, styki, przedmuchać wszystko sprężonym powietrzem. Czasami banalne bywają przyczyny takich awarii.
5
Ekspresy dźwigniowe / Odp: Ascasso Arc problem z kolbą ?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Antonio dnia Dzisiaj o 18:52:32 »
To wina "wyrobionej" uszczelki.
6
Ekspresy kapsułkowe i przelewowe / Odp: Fellow Aiden przelewowiec od 1 cup do batch brew
« Ostatnia wiadomość wysłana przez krystians dnia Dzisiaj o 16:45:41 »
Ciekawe, jak sobie aiden poradzi bez internetu/aplikacji
Wszystko jest konfigurowalne z poziomu ekspresu.
7
Ekspresy kolbowe / Ekspres marzeń do domu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ArturK dnia Dzisiaj o 16:45:15 »
Dzień dobry,

Stoję przed wyborem pierwszego/(być może)docelowego ekspresu. Po przeczytaniu wszystkiego (prawie :)) na forum, obejrzeniu kilkuset filmików, przeczytaniu kilkudziesięciu  recenzji dochodzę do wniosku, że drogi są trzy:
1) Zakup pierwszego początkowego ekspresu - jakiś sege, avs itp. Następnie jego wymiana na lepszy, a później na jeszcze lepszy, a później...
2)  Zakup pierwszego początkowego ekspresu, a później kolejnego, a później kolejnego...
3) Pójście na skróty i kupno ekspresu docelowego. I tu zaczynają się schody. Wybór jest praktycznie nieograniczony, a wiadomo, że ktoś kupujący pierwszy ekspres teoretycznie może się dowiedzieć dużo, ale z praktyką będzie to zawsze miało mało wspólnego.
Stąd pomysł na wątek w którym doświadczeni, oraz ci mniej doświadczenie ale mający marzenia forumowicze napisaliby jaki jest ich ekspres marzeń, który chcieliby mieć, a może już mają. Dobrze byłoby Marzenie uzasadnić - dlaczego ten jedyny, co go wyróżnia, a może po prostu się komuś podoba, i już. 
8
Ekspresy dźwigniowe / Odp: Ascasso Arc problem z kolbą ?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Janusz dnia Dzisiaj o 16:02:17 »
A od kiedy to ekspres ARC posiada możliwość wykonywania backflushu ?
9
Ekspresy dźwigniowe / Ascasso Arc problem z kolbą ?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez rafiklegia dnia Dzisiaj o 15:59:17 »
Nie wiem czy to normalne ale podczas czyszczenia ekspresu kiedy używam ślepego sitka to ciśnienie powoduje wyciek z kolby.
Podobnie jest kiedy zbyt drobno zmielę kawę i wtedy też kawa wycieka bokiem.
Czy to wina wyrobionej kolby ?
10
Ekspresy kolbowe / Odp: Problem z Dalla Corte Evo 2
« Ostatnia wiadomość wysłana przez MacJaro dnia Dzisiaj o 14:07:14 »
Z DC radził bym kontakt z dystrybutorem Best CS, mają sprawny i szybki serwis.
Strony: [1] 2 3 ... 10 Next


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi