Autor Wątek: Lelit Victoria vs Profitec Go  (Przeczytany 3305 razy)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Lelit Victoria vs Profitec Go
« Odpowiedź #15 dnia: 18 Luty 2024, 11:41:41 »
musimy poczekać na recenzję
Tych tańszych ekspresów to recenzji jest mało.
W tym wypadku chyba będę kierował się w stronę victorii, z tego co kojarzę w kwestii zakupu lelita można kontaktować się z forumowym Michałem z konesso, zgadza się?
Wyślij zapytanie też do innych sprzedawców, aby mieć rozeznanie. Niekiedy w danym momencie mają promocję lub zwyczajnie chcą się pozbyć sprzętu, albo dodają fajne gratisy.
》tertium non datur《

Offline MSL

  • Wiadomości: 699
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: Lelit Victoria vs Profitec Go
« Odpowiedź #16 dnia: 18 Luty 2024, 12:07:31 »
Według specyfikacji na stronie to nie jest DB, tylko bojler z termoblokiem do pary, więc z tym drugim w tak niskiej cenie może nie być za kolorowo. Trzeba poczekać na testy zobaczymy jak sobie będzie radził ze spienieniem mleka.
Widziałeś przecież zapewne, że napisałem celowo DB w "". Swoją drogą wszędzie w sprzedaży nazywają go właśnie DB. SB+TB, idea działania jest tak sama, możesz korzystać z jednego i drugiego jednocześnie.

Skoro zwykły AVX(1) ten tylko z termoblokiem daje radę ze spienianiem(nie jakimś wyczynowym, bo to nie jest przeznaczenie takiego sprzętu) to nie sądzę aby w tym było inaczej, skoro dodali do niego tylko bojler kawowy. Recenzja wersji tylko z TB była na blogu Konesso - https://www.konesso.pl/AVX-Snow-White-co-Sniezka-nam-oferuje-blog-pol-1704973517.html.

Jestem jak najbardziej za przetestowaniem w pierwszej kolejności, ale jeśli nie skopali czegoś niesamowicie to w takiej cenie będzie bezkonkurencyjny. Mając na uwadze, że serwis na miejscu, głowa też spokojna, choć przypuszczam, że nawet samemu byś podołał bowiem wygląda na to, że został zrobiony z popularnych, standardowych komponentów.

Nic to, trzeba najpierw przetestować, ale zapowiada się zacnie.
« Ostatnia zmiana: 18 Luty 2024, 12:09:55 wysłana przez MSL »

Offline Artisz Mężczyzna

  • Wiadomości: 578
  • Ekspres: VBM Super Electronic, Bellezza Bellona
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense, Eureka Zenith 75RS
Odp: Lelit Victoria vs Profitec Go
« Odpowiedź #17 dnia: 18 Luty 2024, 12:17:04 »
Widziałeś przecież zapewne, że napisałem celowo DB w "". Swoją drogą wszędzie w sprzedaży nazywają go właśnie DB. SB+TB, idea działania jest tak sama, możesz korzystać z jednego i drugiego jednocześnie.
Nie chodziło mi konkretnie że tak napisałeś, tylko właśnie o błędną nazwę przez producenta po przeczytaniu specyfikacji. Niestety chińscy producenci potrafią walnąć takiego babola w tłumaczeniach na angielski, na Ali jest to nagminne.
Co do ceny to rzeczywiście, jak ekspres okaże się bez większych wad to może stać się popularny.
« Ostatnia zmiana: 18 Luty 2024, 12:20:03 wysłana przez Artisz »

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Lelit Victoria vs Profitec Go
« Odpowiedź #18 dnia: 18 Luty 2024, 18:33:37 »
profiteca GO
Kolega @teges_pl ma w ofercie. Cena chyba nie do przebicia w Polsce:

https://teges.pl/profitec-go-all-colour-pre-order/
« Ostatnia zmiana: 18 Luty 2024, 18:36:22 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Exwined

  • Wiadomości: 36
  • Ekspres: AVX Snow White, Mellita Look V Timer, v60, aeropress, phin, bialetti venus. Było: Flair 58, Delonghi dedica ec685
  • Młynek: Timemore C2, 1zpresso J-max
Odp: Lelit Victoria vs Profitec Go
« Odpowiedź #19 dnia: 18 Luty 2024, 19:00:23 »
profiteca GO
Kolega @teges_pl ma w ofercie. Cena chyba nie do przebicia w Polsce:

Za 3700 wybrałbym profiteca zamiast victorii :D Z tego co widzę sklep z moich rodzinnych stron, chyba będę musiał się skontaktować po szczegóły.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Lelit Victoria vs Profitec Go
« Odpowiedź #20 dnia: 18 Luty 2024, 19:37:36 »
Za 3700 wybrałbym profiteca zamiast victorii
Zdecydowanie. Chyba że ktoś nie ma wyjścia, gdyż ma mocno napięty budżet, bo pewnie Victorię można wyrwać za 3k.
》tertium non datur《

Offline Artisz Mężczyzna

  • Wiadomości: 578
  • Ekspres: VBM Super Electronic, Bellezza Bellona
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense, Eureka Zenith 75RS
Odp: Lelit Victoria vs Profitec Go
« Odpowiedź #21 dnia: 18 Luty 2024, 20:36:30 »
Kolega @teges_pl ma w ofercie. Cena chyba nie do przebicia w Polsce:
Kolega musi się jeszcze bardziej postarać, bo oferta na stronie jest jak najbardziej do przebicia.😉

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Lelit Victoria vs Profitec Go
« Odpowiedź #22 dnia: 18 Luty 2024, 20:49:18 »
Ponownie będziesz gierki prowadził :picardpalm: Nie uprzejmiej było by od razu podać link oferty?
》tertium non datur《

teges_pl

  • Gość
Odp: Lelit Victoria vs Profitec Go
« Odpowiedź #23 dnia: 18 Luty 2024, 20:53:53 »
Lubimy wyzwania więc dla 3 osób, które zdecydują się do jutra do 15:00 na zakup GO'sa proponuję cenę 3500zł.






Z wyrazami szacunku

Marcin Piela

Offline Artisz Mężczyzna

  • Wiadomości: 578
  • Ekspres: VBM Super Electronic, Bellezza Bellona
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense, Eureka Zenith 75RS
Odp: Lelit Victoria vs Profitec Go
« Odpowiedź #24 dnia: 18 Luty 2024, 21:20:23 »
Ponownie będziesz gierki prowadził :picardpalm: Nie uprzejmiej było by od razu podać link oferty?
Jakie gierki, nie lubię robić reklam więc podałem do wiadomości że można taniej. Jakby ktoś zapytał to bym wskazał, a jak widać zrobiłem przysługę bo kolega @teges_pl  postarał się jeszcze bardziej i zaoferował lepszą cenę i chwała mu za to :brawa: lubię takie konkrety, mam nadzieję że ktoś skorzysta.😉
« Ostatnia zmiana: 18 Luty 2024, 21:27:51 wysłana przez Artisz »

Offline Gmtb

    • ASCASO
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 284
  • Ekspres: Ascaso DUO PID
  • Młynek: G-iota
Odp: Lelit Victoria vs Profitec Go
« Odpowiedź #25 dnia: 19 Luty 2024, 08:16:14 »
Dziękuję za odpowiedzi, właśnie widziałem ten dual boiler i jak za te pieniądze wydaje się aż zbyt atrakcyjnie pod względem finansowym. Chociaż z drugiej strony patrząc co AVX zaoferował w modelu snow white za 700-800zł to jestem w stanie uwierzyć w cenę DB.

Martwi mnie jedynie serwis tych sprzętów i dostępność ewentualnych części, jako były posiadacz flaira nie znałem takiego słowa jak serwis bo wszystko mogłem zrobić we własnym zakresie. Przy nowej maszynie również chciałbym aby robiła ona kawę a nie stała w naprawach albo drenowała portfel pomimo wydania tych 3-4 tys.

Będę obserwował forum i yt w poszukiwaniu recenzji tych sprzętów bo póki co widzę pustki w tym temacie.

Chociaż podejrzewam, że na wiadomość "musimy poczekać na recenzję" moja luba nie będzie zachwycona i skończy się na kupnie czegoś sprawdzonego :D W tym wypadku chyba będę kierował się w stronę victorii, z tego co kojarzę w kwestii zakupu lelita można kontaktować się z forumowym Michałem z konesso, zgadza się?

O części raczej nie musisz się bać... wszystko co niezbędne jest dostępne. A czego nie ma damy radę ściągnąć w 7 dni :)

O sprzęcie jeszcze dużo nie powiem bo nie było czasu go przetestować nalezycie.
Kawę robi :) PID działa, zawór 3D odciąga, OPV działa, obudowa nieźle spasowana, całekiem cichy w pracy. Kolba taka sama jak w ekspresach Bellezza. Mogła by być trochę bardziej masywna ale tragedii nie ma, dobrze wygrzać + lepsze sito i można się bawić...

Offline Exwined

  • Wiadomości: 36
  • Ekspres: AVX Snow White, Mellita Look V Timer, v60, aeropress, phin, bialetti venus. Było: Flair 58, Delonghi dedica ec685
  • Młynek: Timemore C2, 1zpresso J-max
Odp: Lelit Victoria vs Profitec Go
« Odpowiedź #26 dnia: 19 Luty 2024, 09:01:00 »
O sprzęcie jeszcze dużo nie powiem bo nie było czasu go przetestować nalezycie.

Będę obserwował wątek tych ekspresów zarówno tego oszukanego DB jak i mniejszego AVX bo oba wyglądają bardzo ciekawie, interesuje mnie szczególnie jakość spieniania mleka i dokładność PID, reszta jest raczej prosta, to nie jest prom kosmiczny. Nie mam parcia na zakup "na już" a moja luba krzywo patrzy na wydatek 3k+ na ekspres  :lol2:. Podczas oczekiwań będę również obserwował lokalnie czy nie pojawi się jakaś GC po modach lub w niskiej cenie do modów jako forma poczekalni na coś sensowniejszego :D

Przy okazji trochę offtop ale może ktoś orientuje się jak wygląda sitko w tańszym AVX (biały)? Czy to standardowe dla tanich ekspresów sitko "ciśnieniowe" czy normalne sitko bez żadnego ograniczania przepływu tylko po prostu 51mm?

teges_pl

  • Gość
Odp: Lelit Victoria vs Profitec Go
« Odpowiedź #27 dnia: 19 Luty 2024, 12:01:47 »
Zapraszam do kontaktu cena aktualna jeszcze 3h, moja recenzja Profitec GO dostępna jest na youtube.

Offline Szkice

  • Wiadomości: 22
  • Ekspres: Lelit Anna
  • Młynek: Lelit fred
Odp: Lelit Victoria vs Profitec Go
« Odpowiedź #28 dnia: 25 Marzec 2024, 20:20:56 »
Flair58

a co ma podłączenie bezpośrednie wody do preinfuzji?

Offline Artisz Mężczyzna

  • Wiadomości: 578
  • Ekspres: VBM Super Electronic, Bellezza Bellona
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense, Eureka Zenith 75RS
Odp: Lelit Victoria vs Profitec Go
« Odpowiedź #29 dnia: 25 Marzec 2024, 20:35:57 »
To że w niektórych ekspresach jak nie podłączysz bezpośrednio do wody to nie ma możliwości jej zrobić.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi