Autor Wątek: Wacao Picopresso  (Przeczytany 24038 razy)

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1157
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Wacao Picopresso
« Odpowiedź #45 dnia: 08 Luty 2023, 07:54:06 »
Hej, a sitko jest drozne?
Jak nalejesz wody to schodzi sama grawitacyjnie?
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline Bazyl

  • Wiadomości: 324
  • Ekspres: Picopresso, Aeropress, Phin, Hario V60, Bialetti Venus, Hario Mizudashi, Hourglass 8 cup
  • Młynek: JX Pro
Odp: Wacao Picopresso
« Odpowiedź #46 dnia: 08 Luty 2023, 08:17:19 »
Hej, a sitko jest drozne?
Jak nalejesz wody to schodzi sama grawitacyjnie?

Sprawdzałem. Wolno, jak na moje oko, bardzo, ale spływa. Dziś, żeby nie być gołosłownym, mam zamiar pobawić się w jutubera i pokazać rzecz na filmie. Na którymś z zachodnich forów ktoś się żalił właśnie na koszyk, że dopiero po wymianie na inny niż dołączony maszyna zaczęła żyć, ale to jednostkowa opinia. Póki co, mogę tylko powiedzieć, że tylko raz udało mi się uzyskać jaki taki efekt z tym mieleniem 1.9.0 i Nikaraguą i co dziwne, na drugi dzień już tego "sukcesu" nie powtórzyłem :( Ogólnie wszystkie moje próby kończą się tak jak na poniższym filmiku, gdzie człowiek zmielił poniżej zakresu espresso dla swojego młynka (4:45 po tablicy z napisem BLOCKED) :( Przy czym u mnie nawet nie ma tej piany zwisającej, tylko jak gdyby delikatne zapocenie, z którego zbiera się parę kropel.


A tutaj próby z "moim" młynkiem. Człowiek startuje od 1.9.0 i dochodzi do 1.5.0 za każdym razie uzyskując równy strumień ekstrakcji. Niemożliwe, żebym robiąc te same kroki popełnił na którymś etapie takie błędy, że niemożliwe jest uzyskanie choćby zbliżonego efektu :(


A może jest jakiś dynks, który działa jak bezpiecznik przy zbyt wysokim ciśnieniu (jak w kawiarce) i potem coś trzeba z tym bezpiecznikiem zrobić, żeby znów pico zbudowało te potrzebne bary? :D
« Ostatnia zmiana: 08 Luty 2023, 08:35:32 wysłana przez Bazyl »

Offline Bazyl

  • Wiadomości: 324
  • Ekspres: Picopresso, Aeropress, Phin, Hario V60, Bialetti Venus, Hario Mizudashi, Hourglass 8 cup
  • Młynek: JX Pro
Odp: Wacao Picopresso
« Odpowiedź #47 dnia: 08 Luty 2023, 17:31:31 »
Kolejna kawa, kolejna porażka na 1.7.2. Dodatkowo myśląc, że może pierścień jest za słabo dokręcamy i tu tkwi problem użyłem trochę więcej siły i teraz nie mogę go odkręcić. Poczekam aż ostygnie, może wtedy się uda. Na film nie miałem czasu, ale zrobiłem zdjęcia przygotowanego ciastka :)

Offline Bazyl

  • Wiadomości: 324
  • Ekspres: Picopresso, Aeropress, Phin, Hario V60, Bialetti Venus, Hario Mizudashi, Hourglass 8 cup
  • Młynek: JX Pro
Odp: Wacao Picopresso
« Odpowiedź #48 dnia: 08 Luty 2023, 21:04:06 »
Ostatnie doniesienia, bo może komuś się przydadzą i już kończę przynudzanie :) Zmieliłem te nieszczęsną Brazylię 2.2.0 i wreszcie uzyskałem strumień z sitka. Kwas okrutny, ale w końcu start z wysokiego C. Spora korekta do 2.0.0 i wciąż leci, ale 36 g kawy uzyskuję w czasie ok. 50 s. Opór jest już spory, a uzysk smakowo o wiele lepszy. I teraz nie wiem, kawa to czy młynek? A może jednak coś robię źle podczas przygotowania "wkładu" do pico :(

Offline THRaKeD Mężczyzna

  • Wiadomości: 68
  • Ekspres: AeroPress, kawiarka
  • Młynek: Timemore C3
Odp: Wacao Picopresso
« Odpowiedź #49 dnia: 09 Luty 2023, 08:50:52 »
i już kończę przynudzanie
Nie kończ, trochę się zastanawiam nad zakupem tego ustrojstwa i ciekawi mnie Twoja epopeja kawka

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6270
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform, Ode2
Odp: Wacao Picopresso
« Odpowiedź #50 dnia: 09 Luty 2023, 11:51:45 »
I teraz nie wiem, kawa to czy młynek?
Przede wszystkim nie sugerowałbym się za dużo tym jak inni ustawiają młynek. Młynki, tego samego modelu, różnią się między sobą kalibracją, a kawy też potrafią bardzo różnić się między sobą.

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1996
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 3 elektryczne + 2 ręczne
Odp: Wacao Picopresso
« Odpowiedź #51 dnia: 09 Luty 2023, 11:58:47 »
2.2.0 i

I zastanawiam się po co, na co i komu potrzebne jest to co zacytowałem
Proszę się nie śmiać nie znam się a jak zobaczyłem cyfry kropki to wszystko mi się pomerdało.

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline Bazyl

  • Wiadomości: 324
  • Ekspres: Picopresso, Aeropress, Phin, Hario V60, Bialetti Venus, Hario Mizudashi, Hourglass 8 cup
  • Młynek: JX Pro
Odp: Wacao Picopresso
« Odpowiedź #52 dnia: 09 Luty 2023, 12:06:56 »
Już tłumaczę. Dwa pełne obroty pierścienia + dwie cyfry + zero małych kropek. Nie wiem, mnie ten system oznaczania grubości mielenia JxPro pasuje :)

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1996
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 3 elektryczne + 2 ręczne
Odp: Wacao Picopresso
« Odpowiedź #53 dnia: 09 Luty 2023, 12:24:41 »
Jak dla mnie to za bardzo naukowe podejście :-[
Ja poszedłem po łatwiźnie jakieś tam ustawienie i przemiał przyjąłem sobie jako 0 i kręciłem tak jak widać.

USTAWIENIE MŁYNKA 1 .jpg

USTAWIENIE MŁYNKA 2.jpg

USTAWIENIE MŁYNKA 4.jpg
 
Kawy tej nie zmarnowałem wszystko trafiło do ekspresu przelewowego jako kawa do śniadania :)

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Dawid1144

  • Gość
Odp: Wacao Picopresso
« Odpowiedź #54 dnia: 09 Luty 2023, 12:26:04 »
Już tłumaczę. Dwa pełne obroty pierścienia + dwie cyfry + zero małych kropek. Nie wiem, mnie ten system oznaczania grubości mielenia JxPro pasuje :)

Podejrzewam że możesz nie mieć świadomości jak bardzo wplywa na ekstrakcje przesunięcie regulacji o jedną kropkę. To może wydłużyć/skrócić  ją nawet o 5 sekund. Więc przesunięcie o jeden numerek sprawi że totalnie nic Ci nie wyjdzie. Jeśli doszedłeś do momentu w którym coś leciało za wolno / za szybko, powinieneś przesuwać się co 2 kropki aż będzie dobrze, a nie skakać o 2 cyfry :)

Offline timex550 Mężczyzna

  • Wiadomości: 20
  • Ekspres: Flair 58, Wacaco Picopresso
  • Młynek: Comandante C40
Odp: Wacao Picopresso
« Odpowiedź #55 dnia: 10 Luty 2023, 15:58:13 »
U Przyjaciół Kawy pojawiło się Pico w dobrej cenie i z możliwością wzięcia na raty... no więc wziąłem, żeby mieć pod espresso na wyjazdy :D

Offline RADMAN Mężczyzna

  • Wiadomości: 141
  • Ekspres: Gabi Master A, Hario V60-02, AP, kawiarka, FP, Clever Driper, Oxo Good Grips, phin, Kalita 155, Picopresso
  • Młynek: Comandante C40 MK3 Nitro Blade, Jx Pro
Odp: Wacao Picopresso
« Odpowiedź #56 dnia: 13 Luty 2023, 11:41:53 »
Też wziąłem. Mam Komesia w domu i JX Pro w pracy, więc wpisy Bazyla czytam z duża ciekawością. Mam nadzieje, że nie będzie tyle problemów.

Offline Bazyl

  • Wiadomości: 324
  • Ekspres: Picopresso, Aeropress, Phin, Hario V60, Bialetti Venus, Hario Mizudashi, Hourglass 8 cup
  • Młynek: JX Pro
Odp: Wacao Picopresso
« Odpowiedź #57 dnia: 13 Luty 2023, 11:54:38 »
Na razie przerwa. Choróbsko i brak ochoty na kawę. Oraz sił na jej robienie :(

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1157
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Wacao Picopresso
« Odpowiedź #58 dnia: 13 Luty 2023, 12:57:52 »
Zapytam tutaj co by nie zakladac nowego watku, a testowal ktos exagrinda?
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline Bazyl

  • Wiadomości: 324
  • Ekspres: Picopresso, Aeropress, Phin, Hario V60, Bialetti Venus, Hario Mizudashi, Hourglass 8 cup
  • Młynek: JX Pro
Odp: Wacao Picopresso
« Odpowiedź #59 dnia: 13 Luty 2023, 14:30:08 »
Też wziąłem. Mam Komesia w domu i JX Pro w pracy, więc wpisy Bazyla czytam z duża ciekawością. Mam nadzieje, że nie będzie tyle problemów.
Korzystając z okienka samopoczucia dodam tylko, że u mnie problemy wynikły z naczytania się o ustawieniach innych użytkowników. Kupiłem paczkę Costy medium roast i na 1.9.0 (jeden pełen obrót i 9 cyfr) otrzymałem naprawdę fajne 36 gramów kawy. Natomiast wciąż nie widzę mielenia do pico w zakresie referencyjnym, ale że dostałem właśnie paczkę świeżej kawy nie będę ustawał w poszukiwaniach :D

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi