Autor Wątek: Czy ten młynek będzie dobry dla mnie?  (Przeczytany 8533 razy)

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Czy ten młynek będzie dobry dla mnie?
« Odpowiedź #60 dnia: 29 Czerwiec 2020, 06:38:37 »
Sprzedają, nie mają palarni, kiedyś kierowali się w włoskie klasyki, ostatnio rozwijali się w polskich palarniach. Widziałem u nich nawet kawy Antonia. W sklepie nie byłem ale na rynku mają fajną kawiarnie gdzie mieli solidne espresso. Miasto po sąsiedzku, wiem że takie są najdalej :D ale może kiedyś będzie po drodze.

Offline ralph Mężczyzna

  • Wiadomości: 236
  • Ekspres: DeLonghi EC 685, V60-02, AP, CD, Bialetti 4tz
  • Młynek: Severin KM 3873, C40 MK3
Odp: Czy ten młynek będzie dobry dla mnie?
« Odpowiedź #61 dnia: 29 Czerwiec 2020, 07:19:20 »
Następnym razem jak będę w Tarnowskich Górach to na pewno zajrzę, uwielbiam Taco Mexicano  i Naleśnikarnię na rynku, często jeżdżę też do Aresztu Śledczego więc okazja na pewno będzie  ;) rozumiem, że w miarę świeże te kawy tam mają ?
...żeby być starym i mądrym, najpierw trzeba być młodym i głupim...

Offline endermw Mężczyzna

  • Wiadomości: 15
  • Ekspres: Rancilio Silvia, V60, Aeropress
  • Młynek: Baratza Sette 30, Comandante
Odp: Czy ten młynek będzie dobry dla mnie?
« Odpowiedź #62 dnia: 29 Czerwiec 2020, 19:08:59 »
Ralph a ja Cie bede wspierał w Twoim wyborze.

I to mimo iz inni uczestnicy dyskusji mają absolutną rację odnośnie potencjalnej trwałości Sette. Ja również napalilem się i kupilem Sette i na ten moment nie żałuję. Wynik mielenia wyglada dobrze, bez zbrylania a w sitku kawa układa się równiutko. Oczywiscie ja sie nie znam, ja sie uczę. Ale wygląda na moje oko bardzo dobrze.

Uczestnicy dyskusji mają rację, bo jak obejrzysz filmiki z tear down przekładni tego młynka to ci się włos na glowie zjezy. Plastikowe ząbki kręcone przez plastikowe kółka, wszystko przy sporym obciążeniu i dużej prędkości...

Ale...

To jest mlynek do domu. Ja robię na nim dziennie 2-3 dozy, wiec tyle co nic. Mlynek jest ładny i fajny. A nawet jak już się zabki wyrobia, to za 30dol kupujesz nową przekładnie. Za 27dol nowe zarna. A za 90dol upgrade z sette 30 na sette 270.

Jest co zmieniać i poprawiać. Oczywiscie młynki polecane na forum są super. Sam pewnie kiedyś kupię lepszy. Na razie cieszę się tym. I zabawa jest przednia. A jak sam słusznie zauważyłeś do samego efektu mielenia uwag nie bylo.

Offline lukaszt2004 Mężczyzna

  • Wiadomości: 290
  • Ekspres: Kolba: Lelit Anna PL41E, Automat: Nivona 756, Delonghi Magnifica S. Hario V60 01, Kawiarka Bialetti New Venus 6tz. Frenchpress.
  • Młynek: Lelit Fred PL043MMI, Melitta Calibra
Odp: Czy ten młynek będzie dobry dla mnie?
« Odpowiedź #63 dnia: 11 Lipiec 2020, 21:28:20 »
Czytam pól dnia o młynkach Baratza, w oko mi wpadł Sette 270. Praktycznie brak retencji, brak zbrylania, puchatość przemielonej kawy.

Szukam nowego młynka tylko do espresso.
Pierwszym ekspresem będzie na 70% Lelit Anna PL41E lub na 30% Gaggia Classic.
Czy w tej cenie można znaleźć lepszy młynek?

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: Czy ten młynek będzie dobry dla mnie?
« Odpowiedź #64 dnia: 11 Lipiec 2020, 22:19:40 »
Od "czystej" Sette 270 - chyba tylko "nowy, zapowiadany" młyn Single dose od @Janusz
Od Sette 270 Wi - myślę, że warto rozważyć Niche Zero - ale to ok 1000zł więcej
Never Give UP †

Offline ArtiW Mężczyzna

  • Wiadomości: 155
  • Ekspres: Rancilio Silvia, Aeropress, kawiarka
  • Młynek: Ceado E6P (black magic)
Odp: Czy ten młynek będzie dobry dla mnie?
« Odpowiedź #65 dnia: 11 Lipiec 2020, 22:57:53 »
Czytam pól dnia o młynkach Baratza, w oko mi wpadł Sette 270. Praktycznie brak retencji, brak zbrylania, puchatość przemielonej kawy.

Szukam nowego młynka tylko do espresso.
Pierwszym ekspresem będzie na 70% Lelit Anna PL41E lub na 30% Gaggia Classic.
Czy w tej cenie można znaleźć lepszy młynek?

To powiem ci, że Rancilio Silvia jest lepszym wyborem. Bebechy znacznie lepsze. Gaggia to trochę... gadżet.

Sette to dobre młynki. Sam od nich zacząłem poszukiwania. Tylko brak zbrylania  retencja to nie wszystko. One są w środku plastikowe, co powoduje ich relatywnie krótkie życie i elektryzowanie. Jeśli to jest dla ciebie ok, to idź w kierunku 270 lub 270wi, bo mają mikroregulację. Ale w tej cenie to już kupić Eurekę Specialitę, która jest znacznie lepsza.
« Ostatnia zmiana: 11 Lipiec 2020, 23:00:50 wysłana przez ArtiW »

skansen

  • Gość
Odp: Czy ten młynek będzie dobry dla mnie?
« Odpowiedź #66 dnia: 11 Lipiec 2020, 23:51:14 »
Silvia jest sporo droższa od Anny/Gaggi Classic. To inna półka cenowa. Silvię (swoją drogą świetną maszynę) należy w przypadku Lelita porównywać z Glendą. Tu pomocne będzie porównanie które swego czasu napisał @andrzejmakal w oparciu o doświadczenia użytkowe i porównanie obu maszyn: Lelit Glenda vs Rancilio Silvia - krótkie porównanie.

Wszystkie wymienione ekspresy są godne uwagi. To prawdziwe włoskie maszyny. Więcej uwagi poświęciłbym na wybór młynka...

Offline ArtiW Mężczyzna

  • Wiadomości: 155
  • Ekspres: Rancilio Silvia, Aeropress, kawiarka
  • Młynek: Ceado E6P (black magic)
Odp: Czy ten młynek będzie dobry dla mnie?
« Odpowiedź #67 dnia: 12 Lipiec 2020, 01:03:41 »
Ale żeby gaggia? Z aluminium? Niieeeeee...

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Czy ten młynek będzie dobry dla mnie?
« Odpowiedź #68 dnia: 12 Lipiec 2020, 07:36:04 »
Ale żeby gaggia? Z aluminium? Niieeeeee...

Troche OT. A co powiesz o Bialetti?

Offline lukaszt2004 Mężczyzna

  • Wiadomości: 290
  • Ekspres: Kolba: Lelit Anna PL41E, Automat: Nivona 756, Delonghi Magnifica S. Hario V60 01, Kawiarka Bialetti New Venus 6tz. Frenchpress.
  • Młynek: Lelit Fred PL043MMI, Melitta Calibra
Odp: Czy ten młynek będzie dobry dla mnie?
« Odpowiedź #69 dnia: 12 Lipiec 2020, 07:46:36 »
Jeśli to jest dla ciebie ok, to idź w kierunku 270 lub 270wi, bo mają mikroregulację. Ale w tej cenie to już kupić Eurekę Specialitę,

270wi za drogie, 270 mozna kupic poniżej 1500zł, ale czy ten stożek będzie dobry do espresso? Na tym forum można znaleźć dwie zupełnie skrajne opinie... Jedni piszą nawet że bardzo pyli co ma wpływ na kwas i gorycz.

Specialita za droga.

Zwróciłem uwagę także na Mignon Classico - trochę mocniejszy silnik niż w gołym Mignon + system antyzbrylający. Oba młynki trapi retencja ;-).

Właśnie. Baratzy mają 2 rodzaje żaren AP i BG. Cokolwiek to znaczy ;). W każdym razie AP nadają się do espresso, a BG do alternatyw. W coffedesku do kupienia za 160zł.

O ile Baratza AP30 to wiadomo jakie będzie miał żarno, o tyle 270 już nie ma odpowiedniego oznaczenia i nie wiadomo jakie żarno będzie zamontowane??

Gdybyście mieli ostatecznie do wydania max 1500zł na młynek, to który byście kupili? Niekoniecznie musiałby być któryś z wymienionych.

« Ostatnia zmiana: 12 Lipiec 2020, 08:05:25 wysłana przez lukaszt2004 »

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Czy ten młynek będzie dobry dla mnie?
« Odpowiedź #70 dnia: 12 Lipiec 2020, 09:21:17 »
O ile Baratza AP30 to wiadomo jakie będzie miał żarno, o tyle 270 już nie ma odpowiedniego oznaczenia i nie wiadomo jakie żarno będzie zamontowane??
Będzie AP, czyli żarno pod espresso.

Offline ArtiW Mężczyzna

  • Wiadomości: 155
  • Ekspres: Rancilio Silvia, Aeropress, kawiarka
  • Młynek: Ceado E6P (black magic)
Odp: Czy ten młynek będzie dobry dla mnie?
« Odpowiedź #71 dnia: 12 Lipiec 2020, 12:52:48 »
Troche OT. A co powiesz o Bialetti?

Nie mam właśnie. Mam chińską metalową.
Ale fakt, Bialetti nadal ma alu. Niedawno gdzieś czytałem, że obecne aluminium jest już lepsze niż to sprzed kilku lat. Dlatego Bialetti nadal robi z alu.

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Czy ten młynek będzie dobry dla mnie?
« Odpowiedź #72 dnia: 12 Lipiec 2020, 13:55:05 »
Troche OT. A co powiesz o Bialetti?

Nie mam właśnie. Mam chińską metalową.
Ale fakt, Bialetti nadal ma alu. Niedawno gdzieś czytałem, że obecne aluminium jest już lepsze niż to sprzed kilku lat. Dlatego Bialetti nadal robi z alu.
To może Gaggia też robi z tego lepszego alu? Nie ma co deprecjonować ani zachwalać sprzętu którego się nie miało. Peace.

skansen

  • Gość
Odp: Czy ten młynek będzie dobry dla mnie?
« Odpowiedź #73 dnia: 12 Lipiec 2020, 13:55:51 »
Gdybyście mieli ostatecznie do wydania max 1500zł na młynek, to który byście kupili? Niekoniecznie musiałby być któryś z wymienionych.
W tej cenie kupiłbym Cunill Tranquilo-tron - są oferty mieszczące się w budżecie. Ma spore jak na tą półkę cenową żarna 60mm i elektroniczny timer.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Czy ten młynek będzie dobry dla mnie?
« Odpowiedź #74 dnia: 12 Lipiec 2020, 14:07:37 »
Troche OT. A co powiesz o Bialetti?

Nie mam właśnie. Mam chińską metalową.
Ale fakt, Bialetti nadal ma alu. Niedawno gdzieś czytałem, że obecne aluminium jest już lepsze niż to sprzed kilku lat. Dlatego Bialetti nadal robi z alu.

Przede wszystkim w takich zastosowaniach korzysta się ze stopu aluminium, znacznie trwalszego od "czystego" aluminium.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi