Autor Wątek: Przelewowy do 500zl na duże ilości kawy  (Przeczytany 2438 razy)

Offline katzarzyna

  • Wiadomości: 4
Przelewowy do 500zl na duże ilości kawy
« dnia: 16 Sierpień 2020, 16:45:11 »
Przeglądałam wątki niestety ciągle nie umiem dobrać ekspresu na moje potrzeby, jestem pewna że pomożecie (kto jak nie Wy ;)?)

Potrzebuje ekspres przelewowy na około 10-15 kaw do uzytku raz-dwa razy w tygodniu.
Zależy nam na dobrej kawie, chociaż na codzień używamy kolby, więc jak chcemy wybrzydzać używamy kolby. Mamy też całkiem przyzwoity młynek.
Nie chcemy też wydawać góry kasy, bo mamy ekspres kolbowy, przelewowy bedzie takim dodatkowym na wieksze spotkania, wiec im tańszy przy przyzwoitej jakości kawy tym lepiej.

Czesto mamy spotkania z przyjaciółmi w domu z właśnie większą ekipą i szczerze mówiąc nie chce mi się tracić czasu na stanie przy kolbie (na prawdę schodzi trochę czasu na zrobienie 15 kaw).

Any ideas?

Przy okazji rozważam też zakup spieniacza elektrycznego zeby postawić koło kolby i tym sposobem zrobić samoobsługę kawową ;). Sprawdza się to? Polecacie jakiś model?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: Przelewowy do 500zl na duże ilości kawy
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Sierpień 2020, 18:17:38 »
Ekspres - w takim budżecie - zdecydowanie najciekwaszy wybór to Melitta - jak macie młynek - to wystarczy Melitta Aroma Delux, jak nie - to Aroma Fresh

a spieniacz - jak nie oczekujesz super rezultatów, ale chcesz całkiem dobrze spienić mleko - to każdy elektryczny da radę - i ma to sens - mleko spienia na poziomie automatów
Never Give UP †

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Przelewowy do 500zl na duże ilości kawy
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Sierpień 2020, 19:52:48 »
Właśnie większe niż ~1.5l nie są powszechne, bo już poza powszechnością przydatności, techniczne przelewanie ponad 100g kawy wymaga większego filtra, żeby ekstrakcja była jako tako równa i w sensownym czasie. Dlatego gastro przelewy zazwyczaj używają płaskodennych harmonijek, bo skalują się na duże ilości kawy przy rozsądnej grubości łoża kawy.

Przy czym rozważ poprostu drugi dzbanek do standardowego mocamastera czy melitty, przecież taki przelew trwa 5-7m, więc praktycznie jak skończysz jeden, raz dwa można wywalić filtr, przepłukać, dolać wody, wstawić z drugim dzbankiem i zanim rozleje się pierwszy i rozniesie towarzystwu, to drugi będzie kończył.

Np termo-karafka jako druga i znając życie to nadmiarowa kawa z kolejnego przelewu rozejdzie się do pół godziny na dolewki
« Ostatnia zmiana: 16 Sierpień 2020, 19:54:55 wysłana przez trez »

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1627
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Przelewowy do 500zl na duże ilości kawy
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Sierpień 2020, 05:43:17 »

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Przelewowy do 500zl na duże ilości kawy
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Sierpień 2020, 08:46:37 »
Myślę że to dobry kierunek, o którym napisał kawosz17 gastronomiczne przelewy na koszykowe filtry będą się lepiej sprawdzać powyżej 1l pojemności.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi