Autor Wątek: Moccamaster i cappucino  (Przeczytany 2523 razy)

Offline Silvia

  • Wiadomości: 1
  • Ekspres: Rancillo Silvia
  • Młynek: Macap
Moccamaster i cappucino
« dnia: 15 Styczeń 2018, 11:04:41 »
Dzień dobry wszystkim !

Wymyśliłam sobie swój patent na kawę i chciałabym usłyszeć Wasze opinie.
W tym momencie mam ekspres przelewowy philipsa [kiepściutki], który planuję zastąpić innym lepszym ekspresem.

Śledziłam to forum dłuższy czas i dowiedziałam się, że najlepsza kawa powstanie gdy świeżo ją zmielimy i zaparzymy w ekspresie kolbowym.
Jednak takie rozwiązanie dla mnie nie jest dobre. Kawę piję rano, bardzo się spieszę i nie miałabym czasu mielić a potem robić kawy w takim ekspresie. Takie rozwiązanie zostawiam na kiedyś, kiedy może stanę się miłośniczką kawy espresso.

Póki co podgrzewam mleko w mikrofalówce, spieniam w kubku i podstawiam pod swój ekspres przelewowy i kawa się robi. Kawę zamawiam zmieloną w jednej z kawiarni, specjalnie lekko grubiej do przelewówek.

CZas jednak na kupno nowego ekspresu i zastanawiam się nad moccamasterem one cup. Czy on też będzie się nadawał do takich kombinacji ?
Spieniam mleko do kubka i podstawiam w ekspresie ?

Na ekspres automatyczny ciśnieniowy nie mam ani miejsca w kuchni ani kasy. Wolę więc kupić dobrej jakości przelewówkę i uzyskać w ten sposób pyszną kawę. Co o tym sądzicie ?

pozdrawiam
S.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Moccamaster i cappucino
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Styczeń 2018, 11:13:32 »
Wyjdzie podobnie, natomiast zmielenie kawy to minuta(jak chcesz to mogę zmierzyć i nagrać filmik) a różnica będzie odczuwalna, przynajmniej przy czarnej kawie. Z mlekiem nie piję, bo nie mogę, więc tu musi się ktoś inny wypowiedzieć...

Offline jabol@

  • Wiadomości: 6
  • Ekspres: moccamaster cup one
  • Młynek: baratza virtuoso
Odp: Moccamaster i cappucino
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Styczeń 2018, 12:02:14 »
Przelewówka również wymaga trochę czasu, zmielenie ziaren (Ty kupujesz zmielone, ja mielę i trwa to kilka sekund), podgrzanie wody do przelania filtra i podgrzania kubka, zamieszanie na początku zaparzania i nie jest taka mała (chociaż i tak dużo mniejsza niż inne podobne urządzenia), wymiary cup one to 17x26x30cm, ewentualnie młynek tez swoje miejsce zajmie, no i waga też się przydaje, przynajmniej mi.

Moccamaster cup one jest przystosowany do pojemności 300 ml i wtedy czas zaparzania wynosii 4,30-5 min, jeżeli dasz mleko, a pojemność kubka będzie wynosić 300 ml, będziesz musiała zmniejszyć ilość wody i kawy, ale przy tej pojemności nie będzie to problemem, ja parzę pod 200 ml i też jest dobrze.

O ile przy piciu czarnej trzeba dobrze wstrzelić się w ziarno i zmielenie to przy białej nie ma to aż tak dużego znaczenia, bo mleko i cukier robi swoje, nawet jak wyszła zbyt kwaskowata, to po podaniu dodatków można pić póki serce wydoli.

Ogólnie, moim zdaniem cup one to bardzo fajna przelewówka.

« Ostatnia zmiana: 15 Styczeń 2018, 12:38:04 wysłana przez jabol@ »

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Moccamaster i cappucino
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Styczeń 2018, 20:37:07 »
CZas jednak na kupno nowego ekspresu
Jeśli obecny działa i wszystko z nim ok, to kupno nowego niewiele wniesie. To tylko podawacz ciepłej wody.

Aby zaoszczędzić czas możesz kubek z mlekiem postawić na płycie grzewczej ekspresu i zainwestować w czasownik do kontaktu (odpadnie podgrzewanie w mikrofali).

Aby poczuć różnice w smaku zainwestuj w młynek.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi