Autor Wątek: Ascaso OPV - problem  (Przeczytany 7011 razy)

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Ascaso OPV - problem
« dnia: 15 Styczeń 2017, 14:21:37 »
Janusz,

Powiedz mi proszę. Czy jest możliwość regulacji solenoidu? w 70% przypadków ciastko kawowe przylepia mi się do prysznica, doza dobra, test monety przeszła. Uzysk dobry bo 2,5x. Czas 27-28s. Kanały? Hmm nie wiem bo ciastko się przykleja do prysznica i nie mogę tego określić. Gdy się nie przykleja nigdy nie wypada w całości, muszę mocniej uderzyć aby w ogóle wyleciało, zazwyczaj po bokach zostaje przyklejone. Młynek Mazzer SJ. Dystrybucja chyba dobra, próbowałem różnych sposobów, potrząsanie kolbą, jeżyk z korka i wykałaczek, nie robienie niczego. Robię espresso od ładnych paru lat, chyba z 5. Wiec co nie co o tym wiem. Model ekspresu? Z przełącznikami góra/dół chyba 2013r albo 2012.

Pytanie 2.
To jest chyba zawór trójrożny- patrz obrazek w załączniku. Nie wiem czy u mnie nie jest albo zatkany, albo zepsuty. Gdy pompa dobije do maksymalnego ciśnienia, słychać jak by pracowała pulsacyjne. Jak zdjąć górną pokrywę i jak sprawdzić czy zawór działa poprawnie? Może moim problemem jest za wysokie ciśnienie?


edit, dostałem się do środka, tak to powinno działać? Założone ślepe sitko.
« Ostatnia zmiana: 15 Styczeń 2017, 16:02:56 wysłana przez Expel »

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Ascaso OPV - problem
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Styczeń 2017, 15:54:57 »
Czy jest możliwość regulacji zaworu trójdrożnego?
U mnie (Arc) ostatnim elementem jest zawór jednokierunkowy, tak, że woda nie wraca przez zawór trójdrożny i zostaje w koszyku. Sprawdź, jak to jest u Ciebie.

To, co nazywasz zaworem trójdrożnym, to OPV (zawór nadciśnieniowy). Jak pompa Ci się dławi, to pewnie jest uszkodzony / brudny. Ale z przysysaniem ciastka to nic nie ma wspólnego.

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Ascaso OPV - problem
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Styczeń 2017, 16:03:50 »
Zaktualizowałem post, zobacz proszę, jest tam link do YT

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Ascaso OPV - problem
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Styczeń 2017, 16:11:10 »
zobacz proszę,
Coś jest nie tak. Przy ślepym sitku woda powinna walić strumieniem.

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Ascaso OPV - problem
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Styczeń 2017, 16:50:38 »
http://postimg.org/image/md1nokb9x/ ok, to jest OPV, ale jak go wyregulować, nie mając koby z manometrem... po jego regulacji, na ślepo, czyli pewnie po jego rozregulowaniu, przy ślepym sitku pompa po nabiciu ciśnienia pracuje cały czas.
« Ostatnia zmiana: 15 Styczeń 2017, 16:52:58 wysłana przez Expel »

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Ascaso OPV - problem
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Styczeń 2017, 18:22:14 »
pompa po nabiciu ciśnienia pracuje cały czas
Bez manometru nie da rady.

Sprawdziłem u siebie i wygląda, że mam pompę do naprawy - na ślepym sitku nic nie leje się przez OPV.
Z drugiej strony, za wysokie ciśnienie też pewnie może powodować problemy z ciastkiem. Po ekstrakcji i zejściu ciśnienia ciastko puchnie - widać to ładnie na ekstrakcjach z przeźroczystym portafiltrem.

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Ascaso OPV - problem
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Styczeń 2017, 18:24:27 »
Kupie manometr i jakoś go do kolby może uda się przekręcić

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka


Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Ascaso OPV - problem
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Styczeń 2017, 18:30:46 »
Kupie manometr i jakoś go do kolby może uda się przekręcić
Jaki gwint masz na końcu kolby? Ja w Arcu mam jakiś dziwny (wygląda na M10 x 1,5, czyli normalne M10) - będę zamawiał redukcję z odpowiednim gwintem. Manometr z gliceryną, w czasie pomiarów odłącz grzałkę, bo manometr ugotujesz.
« Ostatnia zmiana: 15 Styczeń 2017, 18:34:07 wysłana przez Krakus »

Offline Dodo

  • Wiadomości: 49
  • Ekspres: Ascaso Steel Duo Prof Termoblok
  • Młynek: i-mini i1
Odp: Ascaso OPV - problem
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Styczeń 2017, 20:13:45 »
Ja swój manometr z odpowiednim kolankiem kupiłem od Janusza.

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Ascaso OPV - problem
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Styczeń 2017, 22:58:30 »
Mam 3/8 cała, standardowy

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka


Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Ascaso OPV - problem
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Styczeń 2017, 23:09:08 »
Mam 3/8 cała
To bez problemu dobierzesz coś w sklepie z hydrauliką. Na Allegro widziałem ciśnieniomierze do 16 bar (bez gliceryny, mogą szaleć przy odczycie) po 10 zł. Z gliceryną po 40 zł.

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Ascaso OPV - problem
« Odpowiedź #11 dnia: 16 Styczeń 2017, 23:25:14 »
Powiedz mi Janusz proszę którzy kabel odłączyć chcąc wyłączyć grzałke? Nie chce żeby mi się manometr zagotowal.

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka


Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Ascaso OPV - problem
« Odpowiedź #12 dnia: 17 Styczeń 2017, 08:32:07 »
którzy kabel odłączyć chcąc wyłączyć grzałke
Co prawda nie nazywam się Janusz, ale odłącz (i zaizoluj) kabel po stronie niskonapięciowej SSRa (jak nie wiesz który to SSR, to zrób zdjęcie ekspresu do góry, to Ci strzałką zaznaczę). Na zdjęciu, które wkleiłeś powyżej SSR to takie szare pudełeczko wielkości paczki zapałek z przeźroczystym dekielkiem. Sfotografuj go w zbliżeniu, to będzie widać który kabel odłączyć (nie zapomnij tylko o izolacji, bo albo coś spalisz, albo Cię pokopie).
« Ostatnia zmiana: 17 Styczeń 2017, 08:35:16 wysłana przez Krakus »

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4844
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Ascaso OPV - problem
« Odpowiedź #13 dnia: 17 Styczeń 2017, 10:58:48 »
Po prostu odłącz którykolwiek przewód z grzałki. Są dwie wtyczki - wysuń jedną z nich.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Ascaso OPV - problem
« Odpowiedź #14 dnia: 17 Styczeń 2017, 12:48:47 »
Udało mi się uzyskać stałe ciśnienie 12 bar :

ale OPV odkręcony jest do końca, tzn. bardziej odkręcę i woda będzie lecieć nie wężykiem a bokiem, widać to na filmiku że powoli zaczyna wystawać czerwona uszczelka.
Tu widzimy jak wkręcę bardziej OPV ] ciśnienie wariuje. Wygląda na to ze sprężynka w OPV straciła sprężystość, jej wymiana powinna załatwić sprawę, skad tylko ja taką sprężynkę wezmę ? Mój zakres regulacji OPV to 12-12,5 bara. Trochę mizerny. Rozmawiałem już serwisem, będę prawdopodobnie wkładał inny OPV.
« Ostatnia zmiana: 17 Styczeń 2017, 13:07:38 wysłana przez Expel »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi