Autor Wątek: Astoria CKE  (Przeczytany 51361 razy)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #90 dnia: 19 Maj 2017, 21:58:42 »
Nie wiem, pewnie tak. To to tak jęczy? Da się jakoś naprawić, czy trzeba wymienić?

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #91 dnia: 19 Maj 2017, 22:06:29 »
Nie wiem, pewnie tak. To to tak jęczy? Da się jakoś naprawić, czy trzeba wymienić?

Marek.



Jest to bardzo ważna cześć w ekspresie. Nie kosztuje dużo, więc nie warto jej naprawiać. Moim zdaniem.
Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #92 dnia: 19 Maj 2017, 22:09:15 »
nie widziałem wcześniej ceny. Nie majątek, spoko, kupię. To na pewno to skrzeczy? Da się to jakoś sprawdzić? Mówisz, żeby dotknąć i sprawdzić czy wibruje?

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #93 dnia: 19 Maj 2017, 23:06:15 »
Mówisz, żeby dotknąć i sprawdzić czy wibruje?

Marek.



Tak. Możesz jeszcze osłuchać to miejsce drewnianym kijem.  :)
Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4977
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #94 dnia: 19 Maj 2017, 23:08:28 »
Odłącz presostat od zasilania i posłuchaj czy będzie cicho. Tylko pilnuj ciśnienia w bojlerze, bo presostat nie wyłączy grzałki i będzie cały czas rosło.

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #95 dnia: 20 Maj 2017, 00:14:24 »
Odłącz presostat od zasilania i posłuchaj czy będzie cicho. Tylko pilnuj ciśnienia w bojlerze, bo presostat nie wyłączy grzałki i będzie cały czas rosło.

Presostat nie potrzebuje zasilania. Jest to wyłącznik {przerywacz obwodu}prądu sterowany ciśnieniem. Odłączając kable, przerywasz obwód i grzałka się nie załączy.
Można to obejść, lecz ja tej metody na forum nie zaproponuje. Tak moim zdaniem.

Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5096
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #96 dnia: 20 Maj 2017, 00:29:30 »
Odłącz presostat od zasilania i posłuchaj czy będzie cicho. Tylko pilnuj ciśnienia w bojlerze, bo presostat nie wyłączy grzałki i będzie cały czas rosło.

Presostat nie potrzebuje zasilania. Jest to wyłącznik {przerywacz obwodu}prądu sterowany ciśnieniem. Odłączając kable, przerywasz obwód i grzałka się nie załączy.
Można to obejść, lecz ja tej metody na forum nie zaproponuje. Tak moim zdaniem.


To prawda, próbowałem u siebie. I faktycznie, lepiej nie ryzykować z obchodzeniem presostatu... Chyba że wkręcenie śrubki prawie do oporu go "wyłączy", ale wtedy zostaje zabawa z ustawianiem ciśnienia - a chwilę to trwa.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #97 dnia: 20 Maj 2017, 08:18:10 »
Ok wszystko wiem, mam świadomość, zastanowię się. Rozumiem, że na 100% to jest presostat i nie ma co się bawić w sprawdzanie, tylko kupić nowy?

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #98 dnia: 20 Maj 2017, 09:23:25 »
Jak kupisz nowy presostat, to ustawiaj go delikatnie. Presostatem nie powinno się kręcić bez umiaru. Ustaw raz i daj mu spokój.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4977
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #99 dnia: 20 Maj 2017, 10:29:33 »
Pośpiesznie napisałem i przez to błędnie :redface:. Chodziło mi o wyeliminowanie presostatu z obiegu, żeby sprawdzić czy to on jest przyczyną niepokojącego dźwięku. Najprościej jest zastąpić go innym, niekoniecznie 100 % sprawnym, u mnie akurat by się taki w szpargałach znalazł. No i zgadzam się, że tanim presostatem nie można nadmiernie kręcić, bo szybko pada.

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #100 dnia: 20 Maj 2017, 14:15:14 »
Prawdę mówiąc, to nie spotkałem się z takimi dźwiękami w ekspresie. Dokładnie taki sam dźwięk wydawał padający mikser, gdzie zatarło się łożysko. Ale skoro ktoś miał taki przypadek, to dobrze, że jest zdiagnozowany.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #101 dnia: 20 Maj 2017, 20:21:26 »
Dzięki Panowie, niestety nie mam presostatu na podmianę. Z grzebania w weekend nici bo wylądowałem na jeziorku pod żaglami. W poniedziałek zdejmę górną obudowę, spróbuję zlokalizować i osłuchać presostat.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #102 dnia: 28 Październik 2017, 17:52:16 »
Nawiązując do przedniej dyskusji presostat sam się uspokoił i już nie jęczy. Gdzieś chyba też pisałem, że mam problem z niekontrolowanym załączaniem się pompy. To akurat samo się nie naprawiło aczkolwiek zmusiło mnie do podciągnięcia ścieku pod ekspres, bo kilka razy tacka się przelała i miałem kałużę pod ekspresem. Te niekontrolowane załączenia pompy występują zawsze przy uruchamianiu zimnego ekspresu, później albo w ogóle ustają, albo pojawiają się bardzo sporadycznie. Idąc za poradą Maćka spróbowałem odłączyć panel z przyciskami. Po odłączeniu ekspres się uspokaja i rozgrzewa się normalnie bez niespodzianek. Oznacza to jak zrozumiałem z rozmowy z Maćkiem, że sam kontroler, który znajduje się wewnątrz ekspresu najprawdopodobniej nie jest uszkodzony, tak samo taśma, która do niego prowadzi, a problemem jest panel z przyciskami, który pełni funkcję klawiatury. Za namową Maćka przygotowałem osobne piny na przewodach, żeby można było odpiąć pojedyncze przyciski i znaleźć ten, który zwiera samoistnie. Na razie eksperyment jest w toku, bo mam ciepły ekspres, który nie wariuje, jutro dam znać co i jak. Dziś jednak rozrysowałem sobie który pon za co odpowiada. Wrzucam fotkę, może komuś się przyda. :-)


20171028_172836 by Marek Miklewski - Flickr2BBcode LITE


Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5096
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #103 dnia: 28 Październik 2017, 18:09:06 »
Mogę Ci pożyczyć panel jak chcesz... Moja i tak stoi rozbabrana a kasy na grzałkę brak póki co.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #104 dnia: 28 Październik 2017, 18:17:29 »
@siewcu, dziękuję za propozycję. Będę zobowiązany, ale najpierw spróbuję pobawić się wypinaniem przycisków. Jeśli okaże się, że muszę mieć odpięty któryś przycisk, to mi to nie będzie przeszkadzać. Jeśli jednak okaże się, że to nic nie da, to wtedy chętnie skorzystam, żeby sprawdzić czy na innym panelu nadal problem występuje.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi