Autor Wątek: Najlepszy stosunek jakość/cena do 2,5k?  (Przeczytany 25071 razy)

Offline jaynovak87

  • Wiadomości: 7
Odp: Najlepszy stosunek jakość/cena do 2,5k?
« Odpowiedź #15 dnia: 21 Październik 2020, 11:12:10 »
Jak chcesz dalej ekspres automatyczny to odezwij się do @Michał - moją trochę w ofercie, do tego dobry serwis i na pewno coś doradzi.
Dzięki. Odezwałem się do Michała oraz do gościa z primocaffe i w tym przedziale cenowym oboje skłaniają się najbardziej ku Melitta CI Touch F63-102 (być może także z uwagi na mniejszą styczność z Siemensami), ew. Nivona 842 (ale to już ponad mój budżet).

@SolelyRose
Tylko z tego co czytałem to S300 nie oferuje dwóch kaw jednocześnie i dopiero bodajże S500 i S700 taką opcję posiadają. W dodatku w S300 nie ma możliwości ustawienia proporcji procentowej kawa-mleko.

W swoim poście nie wziąłeś w ogóle pod uwagę Melitta CI Touch F63-102, jest ku temu jakiś powód? Biorąc pod uwagę wszelkie porady w tym momencie głównie zastanawiam się właśnie pomiędzy Melittą a Siemensem.

Offline AndrzejBg

  • Wiadomości: 4
Odp: Najlepszy stosunek jakość/cena do 2,5k?
« Odpowiedź #16 dnia: 22 Październik 2020, 20:26:49 »
Witam wszystkich, bo to moje pierwsze słowa na tym forum. A w temacie, mam ten sam dylemat, podobne oczekiwania i byłem zdecydowany zakupić zestaw młynek i ekspres kolbowy, ale wygrały względy" rodzinne", bo nie tylko ja będę przyrządzał kawę w domu i dlatego automat. Mam na oku dokładnie Twoje modele, ale dodatkowo dziś doszedł w podobnej cenie Nivona 842 i trochę droższa Melitta Barista T smart. Podobnie, jak Ty, mam dylemat i problem z podjęciem decyzji. Widzę, że nasz wybór nie budzi entuzjazmu, ale rozumiem, bo to forum zdecydowanie dla specjalistów od ręcznego tworzenia specjałów kawowych

Offline jaynovak87

  • Wiadomości: 7
Odp: Najlepszy stosunek jakość/cena do 2,5k?
« Odpowiedź #17 dnia: 23 Październik 2020, 15:13:23 »
@AndrzejBg
Co Cie przekonuje do rozważenia Nivony 842 i tej Melitty (zgaduje, że chodzi o model Barista T Smart F83)? Fakt, ekspresy fajne, szczególnie ta F83, ale raczej będzie trudno ją dostać poniżej 3k, a nie wiem czy dopłata do 842 względem F63 jest opłacalna, F63 chyba częściej można zobaczyć na promocji w granicach 2500-2600zł.

Offline AndrzejBg

  • Wiadomości: 4
Odp: Najlepszy stosunek jakość/cena do 2,5k?
« Odpowiedź #18 dnia: 23 Październik 2020, 16:18:44 »
Byłem zdecydowany na Nivonę 789, ale w jednym ze sklepów pojawiła się 842 za około 3100 zł i mimo iż nie jest to najnowszy model, to myślę, że nie odbiega jakością od tegorocznych. Dodatkowo wizualnie gdzieś ten model 789mnie nie przekonuje. Ale to tylko mój gust, a tym nie będziemy dyskutować. Melitta, sam nie wiem, chyba większość opcji porównywalna z Nivoną 842, myślę, że o wyborze zadecyduje wygląd zewnętrzny, bo wnętrze myślę, że będzie jakościowo na tym samym poziomie. Gubię się w wyborze i raz jestem zdecydowany na Nivonę, ale zerkam też w stronę Melitt.

Offline AndrzejBg

  • Wiadomości: 4
Odp: Najlepszy stosunek jakość/cena do 2,5k?
« Odpowiedź #19 dnia: 28 Październik 2020, 13:47:29 »
U mnie w domku, dzięki uprzejmości i pomocy @Michał z Konesso, kawkę przygotowuje już Nivona 842. Pierwsze wrażenia pozytywne. Świetna obsługa ze strony Michała i wręcz nieoczekiwana pomoc posprzedażna. Polecam kontakt z tą osobą
« Ostatnia zmiana: 28 Październik 2020, 13:49:57 wysłana przez AndrzejBg »

Offline jaynovak87

  • Wiadomości: 7
Odp: Najlepszy stosunek jakość/cena do 2,5k?
« Odpowiedź #20 dnia: 31 Październik 2020, 14:12:08 »
W jakiej cenie udało Ci się nabyć? Z tego co widzę 842 jest tylko w wersji srebrnej, a od czarnego 841 różni się nie tylko kolorem..

Zauważyłem także, że na promocjach pojawia się Melitta Barista T F83/0-002. Szukam różnic pomiędzy nim a Barista T F83/0-102 (na oficjalnej stronie widnieją jedynie informacje dotyczące F83 z oznaczeniem 102, natomiast model 002 częściej występuje w niższych cenach).
Udało mi się ustalić, że różnica może dotyczyć Bluetooth (002 takowego by nie posiadał), ale czy nie dotyczy czegoś jeszcze? np. liczba fabrycznie zaprogramowanych kaw bądź czegoś innego(?)

Na chwilę obecną głównie myślę pomiędzy F63, F83 (w tej tańszej wersji), ew. jakąś Nivoną z serii 8 (choć moim zdaniem Melitta ma lepszy design i nie wiem czy czasem nie oferuje więcej kaw do wyboru).

Offline Łukasz Proszek

    • Prorankingi.pl
  • Wiadomości: 1
  • Ekspres: Melitta Passione OT F53/1-102
Odp: Najlepszy stosunek jakość/cena do 2,5k?
« Odpowiedź #21 dnia: 28 Styczeń 2021, 20:11:17 »
Cześć!

Ja miałem podobny budżet na ekspres, zależało mi na regulowanym dozowniku, wężyku do mleka (brak zintegrowanego pojemnika), szerokim wyborze kaw mlecznych, ogólnej jakości wykonania, łatwej i nie za drogiej konserwacji.

Kupiłem ostatecznie Melittę i póki co jestem zadowolony. Mijają 2 miesiące od zakupu, mam za sobą pełną konserwację, pewnie ok. 200 zrobionych kaw i nie żałuję zakupu.

Oczywiście ten model ma swoje grzeszki: trwałość tacki ociekowej to kpina, obudowa piano black lubi się rysować, choć ryski widać dopiero z bliska. Funkcja gorącego mleka nie jest zbyt przydatna, bo mleko nie jest nawet ciepłe... ale za to kawy mleczne bardzo dobre, spienianie działa super, sprawdzałem póki co na 3 kawach (lavazza, dalmayr, mk cafe) i wszystkie mi smakowały z tego ekspresu (choć w sumie same w sobie są dobre).

Szczerze mówiąc, nie widzę przewag modeli za ok. 3k zł, z którymi miałem styczność, również od Nivony. Dla mnie Melitta Passione OT F53/1-102 ma najlepszy stosunek cena/jakość z tańszych ekspresów.

Jeżeli można, to podrzucam mój obszerny test tego modelu - prorankingi.pl/blog/melitta-passione-ot-f53-1-102-test-opinia-recenzja/ Tak jak wspominałem - kupiłem go za własną kasę, dla siebie, nie mam żadnego interesu w promowaniu tego produktu - tak dla jasności.

PS Zapewne wiele osób tutaj ma ode mnie dużo większe doświadczenie z ekspresami, więc przy okazji - jak macie czas, to proszę rzućcie okiem na mój test. Jeżeli coś istotnego w Waszej opinii ominąłem, ewentualnie źle zinterpretowałem, to proszę o opinię. Chciałbym w przyszłości testować więcej ekspresów i przyda mi się feedback od ekspertów i pasjonatów :)

Offline mnocon

  • Wiadomości: 1
  • Ekspres: Krups ea 81XX
Odp: Najlepszy stosunek jakość/cena do 2,5k?
« Odpowiedź #22 dnia: 08 Luty 2021, 11:52:42 »
jak te Melity i Nivony maja sie wspomnianego siemensa eq 6 s500 ?
 
Kwoty bardzo zblizone +-300-500 zl

Offline kewinpol

  • Wiadomości: 1
Odp: Najlepszy stosunek jakość/cena do 2,5k?
« Odpowiedź #23 dnia: 05 Styczeń 2023, 15:51:58 »
Hej, jako że aktualnie stoję przed zakupem pierwszego ekspresu ciśnieniowego rozważam zakup Siemensa EQ6 Plus. Rodzice od dłuższego czasu korzystają z ekspresów Siemens kiedyś EQ7 teraz EQ8 i nie było z nimi problemu. Jak patrzę na opinię tego EQ6 plus, to jest różnie, fajny ale po gwarancji trochę zaczyna się sypać. Czy te starsze modele Siemensa eq7/eq8 były trwalsze od takiego eq6?

Offline k3lt Mężczyzna

  • Wiadomości: 584
  • Ekspres: G.A.T Lady 2tz, Phin, Hario Mizudashi, AeroPress, FrenchPress
  • Młynek: Nivona CafeGrano 130
Odp: Najlepszy stosunek jakość/cena do 2,5k?
« Odpowiedź #24 dnia: 05 Styczeń 2023, 19:22:26 »
Jest akurat Nivona 791 w niezłej promocji, resztę lepiej wydać na dobrą kawę.  :mrgreen: https://www.pepper.pl/promocje/ekspres-do-kawy-nivona-caferomatica-791-628985

Offline Makgajwer

  • Wiadomości: 306
  • Ekspres: Sage Bambino Plus, DeLonghi Esam 420.80TB
  • Młynek: Sage BCG600
Odp: Najlepszy stosunek jakość/cena do 2,5k?
« Odpowiedź #25 dnia: 05 Styczeń 2023, 19:39:59 »
@kewinpol
Philips odpuść bo upierdliwa konserwacja bloku jak smarowanie prowadnic.
W nivona czy delonghi płuczesz tylko blok pod wodą i nie ma smarowania prowadnic.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5304
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Najlepszy stosunek jakość/cena do 2,5k?
« Odpowiedź #26 dnia: 05 Styczeń 2023, 20:12:22 »
Nie wiem, czemu ludzie tak się upierają, aby kupować automaty z tępymi żarnami ceramicznymi  :picardpalm:
》tertium non datur《

Dawid1144

  • Gość
Odp: Najlepszy stosunek jakość/cena do 2,5k?
« Odpowiedź #27 dnia: 05 Styczeń 2023, 20:29:15 »
Nie wiem, czemu ludzie tak się upierają, aby kupować automaty z tępymi żarnami ceramicznymi  :picardpalm:

Pewnie z niewiedzy. Gdybyś im dał ręczny młynek z ceramicznym żarnem i drugi ze stalowym i zmieliliby sobie jednym i drugim, to pewnie zrozumieliby o co chodzi.

Offline Sshim278

  • Wiadomości: 137
  • Ekspres: V60, Chemex, Aeropress
  • Młynek: Comandante MK4
Odp: Najlepszy stosunek jakość/cena do 2,5k?
« Odpowiedź #28 dnia: 05 Styczeń 2023, 23:15:54 »
Nie wiem, czemu ludzie tak się upierają, aby kupować automaty z tępymi żarnami ceramicznymi 

Dlatego że w reklamach producenci ekspresów chwalą się ceramicznymi żarnami jakby to było najnowocześniejsze rozwiązanie. I ten tani chwyt działa. Ostatnio kolega kupił automat i przekonywał mnie że ceramiczne żarna są najlepsze, bredził coś o nagrzewaniu kawy, posmaku metalu itp.

A propos ekspresów i młynków w nich... Uwielbiam u mnie w pracy moment, gdy kończy się kawa w ekspresie i młynek zaczyna mielić na pusto. Zawsze jest zbiorowe wycie żeby wyłączyć szybko, bo się młynek zatrze :hihihi:

Offline kathumax

  • Wiadomości: 121
Odp: Najlepszy stosunek jakość/cena do 2,5k?
« Odpowiedź #29 dnia: 06 Styczeń 2023, 16:39:26 »
Nie wiem, czemu ludzie tak się upierają, aby kupować automaty z tępymi żarnami ceramicznym
Pewnie dlatego, że co do zasady są lepsze od stalowych (o czym kazdy mający jakiekolwiek pojęcie o ekspresach wie), a tępe to jest co innego...

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi