Autor Wątek: KitchenAid - nowy przelewowiec, SCAA  (Przeczytany 5193 razy)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
KitchenAid - nowy przelewowiec, SCAA
« dnia: 22 Sierpień 2014, 11:18:29 »
KitchenAid wypuszcza właśnie na rynek nowy ekspres przelewowy - KitchenAid® Pour Over Coffee Brewer  ;)

Ot taki automat do przelewania kawy. Główna i chyba najważniejsza różnica to sposób dostarczania wody. Nie tak jak w normalnym przelewowcu, ale jak w jednobojlerowcu. Najpierw woda jest podgrzewana do 93-94C, a dopiero potem puszczana na kawę. I puszczana nie na hura ale podobno z jakimś tam interwałem czasowym - ot drip.

Temperaturę się ustawia pod kolor palenia. A raczej na odwrót - maszyna po podaniu stopnia palenia kawy zmienia temperaturę wody.

Cena za wielką wodą $229, maszyna ma certyfikat os SCAA obok takich maszyn jak:
  • Technivorm Moccamaster
  • Bunn Phase Brew 8 Cup Coffee Brewer
  • Bonavita 8 Cup Exceptional Brew Coffee Maker with glass or thermal carafe
  • Brazen Plus Customizable Temperature Control Brew System
  • KitchenAid Coffee Maker KCM0802
  • Bonavita Coffee Maker (model BV1900TS)


LMWDP #469

Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Odp: KitchenAid - nowy przelewowiec, SCAA
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Sierpień 2014, 12:41:23 »
I puszczana nie na hura ale podobno z jakimś tam interwałem czasowym - ot drip.
Takie coś ma też mój sprzęt. W instrukcji piszą, że to opatentowana funkcja i nazywa się "aroma.... cośtam" W praktyce wygląda to tak, że w normalnym trybie grzałka pracuje cały czas a tym magicznym trybie grzeje z przerwami kilkunastosekundowymi.

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: KitchenAid - nowy przelewowiec, SCAA
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Sierpień 2014, 19:14:03 »
Maro, ale tu chodzi o stopniowe polewanie kawy wodą, a nie grzanie w bojlerze.

Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Odp: KitchenAid - nowy przelewowiec, SCAA
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Sierpień 2014, 20:05:32 »
Jaki bojler ?  :o Piszę o swoim ekspresie przelewowym i o tym, że stopniowo polewa kawę. Bo taki właśnie stopniowy wypływ wody w zwykłym ekspresie przelewowym jest konsekwencją "przerywanej" pracy grzałki.

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: KitchenAid - nowy przelewowiec, SCAA
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Sierpień 2014, 09:24:28 »
Ok, źle Cię zrozumiałem. Nie znam się na budowie przelewówek, stąd moje niezrozumienie :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi