Autor Wątek: Lelit William PL72 - recenzja  (Przeczytany 31274 razy)

skansen

  • Gość
Odp: Lelit William PL72 - recenzja
« Odpowiedź #15 dnia: 05 Wrzesień 2019, 21:56:07 »
Dziękuję za wszystkie miłe słowa.

Jak słusznie zauważył @WS jest to młynek do domu. Wynika to chociażby z jego parametrów pracy.

Nie poczytuje natomiast ciężaru za wadę - stoi stabilnie, uruchomienie silnika nie powoduje przesunięcia młynka.

Dziś Lelit wypowiedział się w kwestii regulacji. Regulacja nie jest bezstopniowa. Jedno "kliknięcie" powoduje przesunięcie żaren o 0,015mm.

Cytuj (zaznaczone)
Hello! The grinding regulation in the PL72 is micrometric but not stepless. Each step of the adjustable grinding wheel of the PL72 grinder, is equivalent to 15 Microns = 0,015mm. Practically, when you turn the wheel of 1 step, you move the burrs of 0.015mm. So, the movement It’s not stepless (with infinitesimal movements), but anyway it allows to have a very precise grinding adjustment. Thank you! LELIT Care.

Customer Care.png

Offline Nataniel

  • Wiadomości: 293
  • Ekspres: Bezzera Magica PID, Kazak Rota, Caravel V1, v1.3
  • Młynek: Delicio ZF64w, Izpresso JE
Odp: Lelit William PL72 - recenzja
« Odpowiedź #16 dnia: 05 Wrzesień 2019, 23:16:34 »
@bartekb   Zapewne masz włączonego adblocka

Offline djoj

  • Wiadomości: 28
  • Ekspres: Lelit Anna PL41TEM
  • Młynek: Lelit William P72
Odp: Lelit William PL72 - recenzja
« Odpowiedź #17 dnia: 06 Wrzesień 2019, 10:50:55 »
Dziękuję za wszystkie miłe słowa.

Jak słusznie zauważył @WS jest to młynek do domu. Wynika to chociażby z jego parametrów pracy.

Nie poczytuje natomiast ciężaru za wadę - stoi stabilnie, uruchomienie silnika nie powoduje przesunięcia młynka.

Dziś Lelit wypowiedział się w kwestii regulacji. Regulacja nie jest bezstopniowa. Jedno "kliknięcie" powoduje przesunięcie żaren o 0,015mm.

Cytuj (zaznaczone)
Hello! The grinding regulation in the PL72 is micrometric but not stepless. Each step of the adjustable grinding wheel of the PL72 grinder, is equivalent to 15 Microns = 0,015mm. Practically, when you turn the wheel of 1 step, you move the burrs of 0.015mm. So, the movement It’s not stepless (with infinitesimal movements), but anyway it allows to have a very precise grinding adjustment. Thank you! LELIT Care.

 [ Invalid Attachment ]
No i mamy ostatecznie rozwiązaną kwestię bezstopniowości.

Offline ar2r

  • Wiadomości: 1
Odp: Lelit William PL72 - recenzja
« Odpowiedź #18 dnia: 05 Październik 2019, 16:22:25 »
Witam
Słowem wprowadzenia - jestem posiadaczem recenzowanego młynka od kilku dni. Jet to mój pierwszy młynek za takie pieniądze, wcześniej miałem Graef (nie pamiętam modelu, ale tak podstawowy żarnowy).
Co mnie boli i czy inni użytkownicy Williama też mają podobne obserwacje... w trakcie mielenia samoczynnie zmienia się nastawa mielenia. np chcę ustawić  5 z haczykiem. Wyraźnie czuć, że nastawa jest niestabilna, tak jakby był na "czubku" ząbka. Zostawiam w tym ustawieniu zaczynam mielić a on "zeskakuje" z zadanej nastawy - z ząbka.
Czy to jest normalne?
Moje odczucie jest bardzo średnie. Nikt o tym wcześniej nie pisał więc martwię się, ze to jednak wada tego młynka jako jednostki, a nie modelu w sensie, że wszystkie tak mają.   

Offline djoj

  • Wiadomości: 28
  • Ekspres: Lelit Anna PL41TEM
  • Młynek: Lelit William P72
Odp: Lelit William PL72 - recenzja
« Odpowiedź #19 dnia: 14 Październik 2019, 17:11:37 »
Co mnie boli i czy inni użytkownicy Williama też mają podobne obserwacje... w trakcie mielenia samoczynnie zmienia się nastawa mielenia. np chcę ustawić  5 z haczykiem. Wyraźnie czuć, że nastawa jest niestabilna, tak jakby był na "czubku" ząbka. Zostawiam w tym ustawieniu zaczynam mielić a on "zeskakuje" z zadanej nastawy - z ząbka.
Czy to jest normalne?

Nigdy nie spotkałem się z takim zachowaniem. Używam drugi miesiąc i nic takiego nie zaobserwowałem. Jeśli ustawisz pokrętło, to ten ząbek siedzi bardzo solidnie. Jeśli kupiłeś nowy, to męczyłbym sprzedawcę lub support Lelit.


skansen

  • Gość
Odp: Lelit William PL72 - recenzja
« Odpowiedź #20 dnia: 14 Październik 2019, 17:37:29 »
Co mnie boli i czy inni użytkownicy Williama też mają podobne obserwacje... w trakcie mielenia samoczynnie zmienia się nastawa mielenia. np chcę ustawić  5 z haczykiem. Wyraźnie czuć, że nastawa jest niestabilna, tak jakby był na "czubku" ząbka. Zostawiam w tym ustawieniu zaczynam mielić a on "zeskakuje" z zadanej nastawy - z ząbka.
Czy to jest normalne?

Nigdy nie spotkałem się z takim zachowaniem. Używam drugi miesiąc i nic takiego nie zaobserwowałem. Jeśli ustawisz pokrętło, to ten ząbek siedzi bardzo solidnie. Jeśli kupiłeś nowy, to męczyłbym sprzedawcę lub support Lelit.

Wszystko jest OK - w młynku jest regulacja mikrometryczna. Nie jest to regulacja bezstopniowa. Możesz ustawić 5 -5,5 - 6. Nie da się ustawić 5 "z haczykiem". Ustawienie np. 5,3 jest niemożliwe. Gdyby młynek miał regulacje bezstopniową ustawienie pośrednie między 5 a 5,5 byłoby możliwe.

Niekiedy regulacja tego młynka jest błędnie opisywana jako mikrometryczna bezstopniowa. O tym błędzie w opisach wspominałem kilka razy w tym wątku.

Raz jeszcze wklejam odpowiedź jaką dostałem od Lelita w tej kwestii:

Cytuj (zaznaczone)
Hello! The grinding regulation in the PL72 is micrometric but not stepless. Each step of the adjustable grinding wheel of the PL72 grinder, is equivalent to 15 Microns = 0,015mm. Practically, when you turn the wheel of 1 step, you move the burrs of 0.015mm. So, the movement It’s not stepless (with infinitesimal movements), but anyway it allows to have a very precise grinding adjustment. Thank you! LELIT Care.
« Ostatnia zmiana: 14 Październik 2019, 19:13:23 wysłana przez skansen »

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Lelit William PL72 - recenzja
« Odpowiedź #21 dnia: 14 Październik 2019, 20:02:47 »
Zapewne masz włączonego adblocka
Mam włączonego Adblocka i nie mam problemu z plusami dodatnimi i plusami ujemnymi.
A tak w ogóle to recenzja mi się podoba zwłaszcza początek

Jaki jest William, Lelit William? Świetnie wygląda, jest cichy a dzięki wysokiej masie jest stabilny. Pozwala regulować kąt wyrzutu zmielonej kawy, co sprawia, że przemiał dobrze układała się w kolbie. Czy jest to więc młynek idealny? Na pewno ma wady (o nich za chwilę), ale przecież nie sztuką jest kochać za zalety, sztuką jest kochać mimo wad.

Ładny język i ciekawa recenzja.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline Mr Kaffeino Mężczyzna

  • Wiadomości: 8
    • Blog
  • Ekspres: Bezzera Magica S PID plus alternatywa (drip, kalita, aeropress, chemex, kawiarka, mrclever driper, slowpresso)
  • Młynek: Hario Slim + Comandante C40 MK3 Nitro Blade + Lelit William 72Pl
Odp: Lelit William PL72 - recenzja
« Odpowiedź #22 dnia: 14 Październik 2019, 20:28:48 »
Dobra recenzja.

Irytuje regulacja mielenia - pokrętło - "idzie" się do tego przyzwyczaić.

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Lelit William PL72 - recenzja
« Odpowiedź #23 dnia: 14 Październik 2019, 23:34:16 »
Patrząc na to co jest napisane na kolumnach, te od malucha są mocniejsze
Moc to nie jest "głośność". To tylko informacja przy jakiej mocy nie spalą się od razu. Także tu analogi do silników wielkiej nie ma.

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Lelit William PL72 - recenzja
« Odpowiedź #24 dnia: 15 Październik 2019, 10:12:32 »
A tak bardziej na temat to ciekawy młynek. Jest w ogóle jakaś bardziej kompaktowa 64ka?

skansen nie chciało by Ci się wrzucić żaren rozłożonych do czyszczenia? Zastanawia mnie ile tam tego plastiku jest, tylko zębatka czy gwinty regulacyjne też?

skansen

  • Gość
Odp: Lelit William PL72 - recenzja
« Odpowiedź #25 dnia: 15 Październik 2019, 12:09:08 »
skansen nie chciało by Ci się wrzucić żaren rozłożonych do czyszczenia? Zastanawia mnie ile tam tego plastiku jest, tylko zębatka czy gwinty regulacyjne też?

Jak będę miał chwilę to spróbuje rozkręcić.
W konstrukcji młynka, w przeciwieństwie do ekspresu, jest sporo elementów plastikowych. Plastikowa jest również góra obudowy (część nr 3700048). Młynek nie został pomyślany do częstego rozkręcania - chociażby z uwagi na plastikowe elementy.
Zębatka jest plastikowa, gwinty regulacyjne są prawdopodobnie metalowe.


Offline tomasi

  • Wiadomości: 30
Odp: Lelit William PL72 - recenzja
« Odpowiedź #26 dnia: 22 Listopad 2019, 23:04:29 »
Od jakiej wartości powiniem zaczynać zabawę. Na ile macie ustawione? Tak, wiem że każda kawa różnie, ale nie znam mlynka i chciałbym ziarna zmarnować jak najmniej.
Czy skala może się obrócić kilkukrotnie czy też tylko raz?

Offline andrzejmakal

  • Wiadomości: 326
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Lelit William, c40
Odp: Lelit William PL72 - recenzja
« Odpowiedź #27 dnia: 24 Listopad 2019, 10:10:08 »
Kilkukrotnie.

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3168
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Lelit William PL72 - recenzja
« Odpowiedź #28 dnia: 24 Listopad 2019, 17:41:12 »
Jedno "kliknięcie" powoduje przesunięcie żaren o 0,015mm.
To nie jest zaleta. Podobnie ma Macap M2M, w którym między dwoma skokami była wielka różnica.

skansen

  • Gość
Odp: Lelit William PL72 - recenzja
« Odpowiedź #29 dnia: 24 Listopad 2019, 18:13:13 »
Zgadza się, nie jest to zaleta.

Jako, że w specyfikacji była podana regulacja bezstopniowa napisałem, że to wręcz wada - regulacja była niezgodna ze specyfikacją. Teraz specyfikacja na większości stron jest już prawidłowa.

Dla pełnego obrazu dodajmy, ze regulacja skokowa ułatwia "powrót" do wcześniejszych ustawień. Mając do wyboru wolałbym jednak regulacje płynną, bezstopniową...
« Ostatnia zmiana: 24 Listopad 2019, 18:16:05 wysłana przez skansen »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi