Autor Wątek: Lelit Elizabeth - recenzja  (Przeczytany 70187 razy)

Online Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1971
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Lelit Elizabeth - recenzja
« Odpowiedź #360 dnia: 27 Czerwiec 2023, 12:46:05 »
Czy macie na swoich Elizabeth położone jakieś pokrycie aby cup holder się nie rysował od filiżanek?

Co prawda nie miałem Elizabeth tylko Victoria ale szukałbym w jakichś delikatnych podkładkach pod gorące garnki talerze itp.
Widziałem fajne ażurowe ja w swojej wybijakiem (12) porobiłem otwory i spełniało zadanie.

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline kfiatos

  • Wiadomości: 307
  • Ekspres: Linea Micra
  • Młynek: Eureka Mignon XL
Odp: Lelit Elizabeth - recenzja
« Odpowiedź #361 dnia: 27 Czerwiec 2023, 13:06:00 »
@Jka57 nie masz jakiejś fotki tego?

Online Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1971
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Lelit Elizabeth - recenzja
« Odpowiedź #362 dnia: 27 Czerwiec 2023, 13:30:01 »
Mam
LX4.jpg

sag6.jpg

A w nowym ekspresie dałem takie coś.
20230626_124430.jpg

Kupowałem to na alle-drogo.
PODKŁADKA PODSTAWKA POD GARNEK SILIKONOWA CZARNA
Numer oferty 13360422293

Nie wiem czy ta nie była by najodpowiedniejsza.

https://www.amazon.pl/gp/product/B091CT2TVM/ref=ox_sc_saved_image_1?smid=A13AR7UPUG0C32&psc=1

Jka
« Ostatnia zmiana: 27 Czerwiec 2023, 13:33:09 wysłana przez Jka57 »
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Online Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1971
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Lelit Elizabeth - recenzja
« Odpowiedź #363 dnia: 27 Czerwiec 2023, 17:31:04 »
A w nowym ekspresie dałem takie coś.

Ta fotka powinna być bardziej czytelna o co to chodzi.

20230627_144334.jpg

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline kfiatos

  • Wiadomości: 307
  • Ekspres: Linea Micra
  • Młynek: Eureka Mignon XL
Odp: Lelit Elizabeth - recenzja
« Odpowiedź #364 dnia: 28 Czerwiec 2023, 11:42:38 »
Myślę czy nie dopasować zaworu pary z innej maszyny do Elizabeth. Do czego może być ten wężyk na zdjęciu? Ten grubszy elastyczny, idący do zaworu pary
Screenshot at Jun 28 11-28-21.png
« Ostatnia zmiana: 28 Czerwiec 2023, 11:47:11 wysłana przez kfiatos »

Offline Tukidydes Mężczyzna

  • Wiadomości: 78
  • Ekspres: Lelit Grace PL81T; V60; Kalita 185
  • Młynek: DF64 Gen 2; Lelit Fred PL043MMI; Timemore Chestnut C2
Odp: Lelit Elizabeth - recenzja
« Odpowiedź #365 dnia: 28 Czerwiec 2023, 14:14:27 »
Czy macie na swoich Elizabeth położone jakieś pokrycie aby cup holder się nie rysował od filiżanek? Dajcie fotki albo linki co mogę kupić co będzie chronić metal ale nie izolować termicznie. Teraz mam rodzaj ścierki ale ani to ładne ani nie przewodzi temperatury

Mój mały Lelit słabo grzeje taką tackę, więc jakakolwiek ścierka położona na ogrzewaczu powoduje, że przestaje on pełnić swoją funkcję. Długo szukałem rozwiązania, ponieważ 90% mat jest absolutnie paskudna. Taka propozycja znajduje się na forum h ttps://www.home-barista.com :



Znalazłem te maty na naszym rodzimym allegro pn. 'MATA PODKŁADKA ANTYPOŚLIZGOWA SZUFLADY PIANKA'. Do wyboru kilka kolorów. Alternatywnie do kupienia na Amazonie.


Offline popcorn

  • Wiadomości: 350
  • Ekspres: tygielek, tygielek, tygielek, Rota, LMLM
  • Młynek: ZP6 Special, Kinu M47, Niche Zero
Odp: Lelit Elizabeth - recenzja
« Odpowiedź #366 dnia: 28 Czerwiec 2023, 14:59:42 »
Bardzo fajna kolekcja syropów do kawy :ok:.
Nie myśl samodzielnie, zostaw to ekspertom!

Offline Tukidydes Mężczyzna

  • Wiadomości: 78
  • Ekspres: Lelit Grace PL81T; V60; Kalita 185
  • Młynek: DF64 Gen 2; Lelit Fred PL043MMI; Timemore Chestnut C2
Odp: Lelit Elizabeth - recenzja
« Odpowiedź #367 dnia: 28 Czerwiec 2023, 15:21:45 »
Pozazdrościć temu Panu :D

Offline kfiatos

  • Wiadomości: 307
  • Ekspres: Linea Micra
  • Młynek: Eureka Mignon XL
Odp: Lelit Elizabeth - recenzja
« Odpowiedź #368 dnia: 04 Lipiec 2023, 10:55:38 »
Kolejny update. Moja Elizabeth była w serwisie i uszczelnili co ciekło (sensor na bojlerze pary). Zawór pary znów zaczął cieknąć (po ok 8 miesiącach). Lelit Care poprosił abym go wyczyścił i trochę to pomogło. Maszyna ma teraz 18 miesięcy i na ekranie widać już początki wypalenia (część napisów jest wyblakła a część jasna). Fabryka napisała, że mam za dużo godzin dziennie włączoną maszynę i to moja wina a oni nic na to nie poradzą. Nie wiem czy bym jeszcze raz zdecydował się na maszynę Lelit... 
Przyjaciele Kawy stanęli na wysokości zadania i trzpień zaworu znów zostanie wymieniony, do tego wymienią LCC na nowe (mimo, że fabryka mówi co innego). W sobotę zawiozę ekspres do sklepu.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Lelit Elizabeth - recenzja
« Odpowiedź #369 dnia: 07 Wrzesień 2023, 20:00:01 »
https://www.przyjacielekawy.pl/p/ekspres-do-kawy-lelit-elizabeth-pl92t/

Nowy DB poniżej 5k > brać, bo zaraz będzie drożej:
》tertium non datur《

Offline Linoskoczek

  • Wiadomości: 36
  • Ekspres: pełen przekrój od HX z E61 po strzykawę
  • Młynek: Ceado E37S, Comendante MK3, jakiś hinzki ręczniak
Odp: Lelit Elizabeth - recenzja
« Odpowiedź #370 dnia: 23 Wrzesień 2023, 12:04:10 »
Dzisiaj uruchomiłem Elizabeth po raz pierwszy i dzieje się niepokojąca rzecz. Otórz parę minut po uruchomieniu włączyła się pompa i działała z 5min do czasu, aż nie wyłączyłem grzania boilera pary. Czy ten typ tak ma? Przy chodzącej pompie przez węże wodne ze zbiornika nie płynęła woda.

Offline Linoskoczek

  • Wiadomości: 36
  • Ekspres: pełen przekrój od HX z E61 po strzykawę
  • Młynek: Ceado E37S, Comendante MK3, jakiś hinzki ręczniak
Odp: Lelit Elizabeth - recenzja
« Odpowiedź #371 dnia: 23 Wrzesień 2023, 13:27:57 »
Problem solved. Oczywiście nie powinno tak być, że pompa chodzi cały czas. Ekspres nie widział poziomu wody w boilerze parowym. To chyba najbardziej włoska awaria jaka mnie spotkała. Otóż w nowym ekspresie przewód idący od czujnika poziomu wody do przekaźnika nie miał ciągłości, był gdzieś przerwany. Nie wiem jak ekspres przeszedł jakiekolwiek testy :)

Offline abdon

  • Wiadomości: 26
  • Ekspres: Lelit Elizabeth
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: Lelit Elizabeth - recenzja
« Odpowiedź #372 dnia: 12 Październik 2023, 11:15:12 »
Cześć,

drugi rok i kolejna wizyta ekspresu w serwisie Konesso.
Problem, który się pojawił to goraća woda, która zaczęłą płynąc do zbiorniak z wodą wężykiem zwrotnym, co spowodowało nawet odkształcenie filtra.
Co więcej, od spodu urządzenia zaczęła wydobywać się para, podobnie jak rok temu.

Serwis ODRZUCIŁ usterkę, gdyż stwierdzili, że to przez mój brak konserwacji urządzenie. Bardzo mnie to zdziwiło, ponieważ wszystko wykonywałem zgodnie z zaleceniami producenta, a nawet więcej.

Używam tylko oryginalnych filtrów LELIT PLA930M, które wymieniam raz na 5 tygodni. Do tego używam tylko filtrowanej wody z czajnika Brita, z filtrem Hard Water.
Odkamieniam ekspres raz na pół roku środkiem Puly Espresso. Generalnie robię wszystko, co mogę zrobić.
Raz na tydzień robię również czyszczenie z użyciem PULY CAFF POWDER PLUS.

Naprawdę nie mam pojęcia co jeszcze mógłbym zrobić, żeby zachować ekspres w lepszym stanie. Chętnie się jednak dowiem i bardzo proszę o te wskazówki.

A serwsis napisał, że: "W toku postępowania reklamacyjnego technik serwisu stwierdził brak odpowiedniej konserwacji sprzętu , której niedochowanie, jak i następstwa nie podlegają bezpłatnej naprawie. W załączniku wiadomości przesyłam zdjęcia obrazujące stan weryfikowanego urządzenia.

Naprawa gwarancyjna została odrzucona z powodu zakamienienia obu bojlerów. Wymiany wymagają uszczelnienia obu bojlerów, grupa kawowa oraz zawór bezpieczeństwa. Należy również rozkręcić urządzenie i przeprowadzić proces odkamieniania."

Rozumiem tok rozumowania Konesso. Zobaczyli kamień i odrzucają gwarancję. Jednak serio nie wiem, co mogłem zrobić inaczej.

Offline kfiatos

  • Wiadomości: 307
  • Ekspres: Linea Micra
  • Młynek: Eureka Mignon XL
Odp: Lelit Elizabeth - recenzja
« Odpowiedź #373 dnia: 12 Październik 2023, 11:22:11 »
Nic nie mogłeś zrobić inaczej, Jeśli odkamieniałeś oba bojlery. Ten sprzęt tak ma i tyle. U mnie też były takie problemy mimo używania Kryształu Żywieckiego i odkamieniania.
Wymień zawór bezpieczeństwa oraz anti-vac. Zrób odkamienianie i tyle. Używaj dalej i pokochaj te wady albo sprzedaj i kup coś z marek premium (teoretycznie są trwalsze) bo może chociaż będą lepiej gwarancyjnie traktować.
Jeśli chodzi o sklepy to polecam CoffeSite i Przyjaciele Kawy bo zarówno negocjacje cenowe jak i sam serwis był u nich super

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1630
  • Ekspres: Poccino 820R mod. OPV
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Lelit Elizabeth - recenzja
« Odpowiedź #374 dnia: 12 Październik 2023, 11:28:22 »
Jak kamień, to zła woda. Trzeba lać tylko ŻK. Ja po rozkręceniu ekspresu po ponad 3 latach, nic, czysto.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi